"Uzdevumi.lv" un "e-klase" apvienojas

Virtuālā apmācību portāla „uzdevumi.lv” un Latvijā populārākās skolvadības sistēmas „e-klase” veidotāji parakstījuši vienošanos par savstarpēju sadarbības uzsākšanu. Sadarbības mērķis ir palīdzēt skolēniem celt zināšanu līmeni, piedāvājot viņiem tik ļoti pierasto un iemīļoto interneta vidi.


“Uzdevumi.lv” īpašnieka SIA „Data Pro Grupa” un “e-klases” izstrādātāja SIA „DEAC” sadarbības vienošanās paredz, ka e-klases lietotāji varēs pildīt uzdevumi.lv portāla uzdevumus bez papildus autorizēšanās, savukārt, “uzdevumi.lv” lietotāji, kļūs par “e-klases” lietotājiem, ja skolā ir “e-klase”.


„Skolēni, kuri pieslēgsies “e-klasei”, varēs atvērt savu “uzdevumi.lv” profilu, tieši tā pat kā tagad viņi atver savas elektroniskās dienasgrāmatas. Un, protams, otrādi,” stāsta projekta “e-klase” vadītāja Zane Vītoliņa.


Sadarbības projektam ir vairākas kārtas. Pirmajā kārtā abi uzņēmumi veidos savstarpēji drošu autorizāciju, tā lai “e-klases” un “uzdevumi.lv” lietotājiem nebūtu jāuztraucas, kā no viena portāla profila nokļūt otrā portāla profilā.


Abi uzņēmumi ir saskatījuši vairākas būtiskus plusus šādai sadarbībai. Nākotnē “e-klase” varēs skolēnam pateikt priekšā, kurā no mācību priekšmetiem pildāmi papildus uzdevumi, savukārt “uzdevumi.lv” šos uzdevumus varēs piedāvāt. Skolotāji savā “uzdevumi.lv” profilā paši varēs sagatavot uzdevumus savam priekšmetam un piedāvāt saviem skolēniem. „Ideju, kā mācības padarīt aizraujošas, ir daudz! Tās jau drīzumā varēs novērtēt skolotāji un skolēni,” tā “Data Pro Grupa” prezidents Vladislavs Mazurs.


Par savstarpējās sadarbības veiksmi ir pārliecināts “DEAC” valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis „Esam atraduši sadarbības partneri, kurš tā pat kā mēs, par savu naudu attīstījuši produktu un piedāvā to skolām. Mēs redzam, ka šī uzņēmuma idejai ir potenciāls. Un kāpēc mums neiet kopsolī?”


“Data Pro Grupa” prezidents Vladislavs Mazurs piebilst: „Šī sadarbība noteikti atspoguļo Latvijas uzņēmēju spēju izstrādāt un ieviest darbībā lietotājam lietderīgas un interesantas e-apmācības sistēmas. Sistēmas ļoti labi papildina viena otru un šādā sistēmu integrācijā mēs saredzam skolotāju un skolēnu darba efektivitātes paaugstināšanas iespējas. ”


Par “e-klase”:

“E-klase” ir skolotāju darba instruments, ar kura palīdzību tiek nodrošināta pedagoģiskā procesa nepieciešamā dokumentācija, sākot ar elementāro klases žurnālu, beidzot ar sarežģītām atskaitēm skolas vajadzībām. Ar “e-klases” palīdzību skolēni un viņu vecāki var sekot līdzi sekmēm internetā, sazināties ar skolotājiem, klasesbiedriem un klases biedru vecākiem. “E-klase” Latvijas skolās darbojas no 2005. gada sākuma, tās izstrādātājs ir informāciju tehnoloģiju uzņēmums DEAC. Skolvadības sistēma ir saskaņota LR Izglītības un zinātnes ministrijā, un, ar vairāk kā 500 skolām, tā ir izplatītākā skolvadības sistēma Latvijā.

Papildus informācija par skolvadības sistēmu e-klase: http://www.e-klase.lv


Par “Uzdevumi.lv”:

Portāls uzdevumi.lv ir vieta, kurā patstāvīgi var apgūt dažādus skolu mācību priekšmetus. Uzdevumi.lv mācās 6.-12. klases skolēni, skolotāji un absolventi, risinot dabas zinību, valodu un vēstures mācību priekšmetu uzdevumus. Portāls darbojas kā virtuālā skola, kurā ir iespējams apgūt mācību tēmu teorētiskos materiālus, vingrināties uzdevumu risināšanā, nokārtot zināšanu pārbaudes testus, saņemt zināšanu novērtējumu un salīdzināt rezultātus ar citiem portāla lietotājiem. Katram testam un uzdevumam portālā ir vairākas variācijas, tādēļ tos var trenēties vairākas reizes. Portāls ir īpašs ar to, ka katram uzdevumam ir risinājuma soļi, kas paskaidro kā risināt konkrēto uzdevumu. Skolēniem papildus tiek piedāvāta iespēja uzzināt informāciju par dažādām mācību iestādēm, kurās mācīties pēc skolas beigšanas. Šobrīd portālā mācās jau vairāk kā 17 000 lietotāju.


Plašāka informācija:


SIA Digitālās ekonomikas attīstības centrs

Projekta „e-klase” vadītāja

Zane Vītoliņa

zvitolina@deac.lv

t: 26131568


SIA Data Pro Grupa

Projektu vadītājs

Valērijs Ņikitins

T: 67214422

v.nikitins@dataprogrupa.com

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s