“Jelgavnieki.lv” izveido īpašu sadaļu “Plūdi 2010”

Speciāli izveidotajā sadaļā “Plūdi 2010” tiks publicētas ziņas un reportāžas par situāciju Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novados, par apdraudētākajiem rajoniem, transporta kustības izmaiņām un citiem iedzīvotājiem aktuāliem jautājumiem.


Sadaļa “Plūdi 2010” tikai izveidota pirmdienas, 22.marta vakarā, uzreiz pēc tam, kad kļuva acīmredzami plūdu apdraudējumi. “Lasītāji ir ļoti satraukti, jo vēlas saņemt pēc iespējas vairāk informāciju par iespējamajiem apdraudējumiem,” informē portāla “Jelgavnieki.lv” redaktore Gaļina Stubailova.


Arī ikmēneša žurnāla “Jelgavnieki.lv” marta numura tēma bija “Vai Jelgava gatava iespējamiem plūdiem?”. “Iepriekš daudzi lasītāji mums pārmeta, ka mēs plūdu draudus pārāk dramatizējām, taču šobrīd, kad applūdušas vairākas pilsētās ielas, ir skaidrs, ka plūdi rada nopietnus apdraudējumus iedzīvotāju un pašvaldības īpašumiem,” norāda žurnālā “Jelgavnieki.lv” redaktors Māris Papēdis


“Jelgavnieki.lv” turpinās vērtēt arī pašvaldības darbu. Lai gan izveidota apvienotā Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada, Ozolnieku novada Civilās aizsardzības komisija, kuras priekšsēdētājs ir Jelgavas mērs Andris Rāviņš, Jelgava iespējamiem plūdiem tomēr nebija pienācīgi sagatavojusies. Jelgavas Dome vien uzsver, ka “atbildīgie speciālisti nepārtraukti kontrolē un novēro situāciju pilsētā.”


Jau ziņots, ka pārtraucot sabiedriskā transporta maršrutus, attiecīgo rajonu iedzīvotājiem netiek piedāvātas citas iespējas nokļūt savās mājas. Tāpat pašvaldības pārstāvji ir spiesti atzīst, ka daudzviet plūdi rodas arī tāpēc, ka pārplūst notekgrāvji, jo nav iztīrītas to caurtekas. Neesot izdevies arī veikt iepriekš plānoto Lielupes ledus laušanu ar ledlauzi, jo esošie kuģīši netiek galā ar pārāk biezo ledu.


Māris Papēdis zināja teikt, ka Jelgavas iedzīvotāji joprojām nezina kā rīkoties plūdu gadījumā, taču te vainojama gan cilvēku, gan arī amatpersonu vieglprātīgā attieksme, cerot, ka plūdiem nav jāpievērš pastiprināta uzmanība, jo gan jau arī šogad plūdi nevienu neskars.


“Cilvēkiem pietrūkst informācija par to, kas vēl ir gaidāms un kāda būs tālākā rīcība, tai skaitā par ledus spridzināšanu vai laušanu. Tā vietā pašvaldības pārstāvji komentē acīmredzamās lietas, tai skaitā, ka aplūdušas ielas, ka ūdens līmenis ceļas, ka ledus joprojām stāv u.c.,” norāda Māris Papēdis, piebilstot, ka pietrūkst kompetentas prognozes, kā arī skaidrojums par to, ko un kā atbildīgas institūcijas šobrīd dara.


“Esam ļoti pateicīgi lasītājiem par atsaucību, jo ļoti daudz bildes un informāciju ir atsūtījuši aculiecinieki. Žurnālistiem apzināt un safotografēt visas plūdu skartās vietas nebūtu iespējams, tāpēc lasītāju sūtītā informācija ir ļoti vērtīga,” norāda Gaļina Stubailova.


Jelgavnieki.lv aicina ziņot par applūdušajām vietām, sūtot fotogrāfijas uz e-pastu: redaktors@jelgavnieki.lv vai zvanot uz redakciju: 63090500, mobilais tālr.: 29509033.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s