Jelgavnieki.lv pārsteigti par maksātnespējas pieteikumu

SIA “Nedēļa Jelgavā” īpašnieks Kristians Rozenvalds ir pārsteigts par to, ka maksātnespējīgā AS “Preses nams” Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā iesniegusi uzņēmuma maksātnespējas pieteikumu. “Par maksātnespējas pieteikumu ziņu saņemam nevis no “Preses nama”, bet laikraksta “Jelgavas vēstnesis”, kas atsaucas uz ziņu aģentūru,” atklāj K.Rozenvalds, piebilstot, ka pašlaik atrodas Lietuvā.

“Sazinoties ar biroju noskaidroju, ka marta sākumā no maksātnespējīgā “Preses Nama” administratora saņemts atgādinājums ar lūgumu nokārtot saistības 1500 latu apmērā. Uz šo atgādinājumu “Nedēļa Jelgavā” uz ir atbildējusi precizējot gan summas, gan arī grafikus, taču tagad bez brīdinājuma un atbildes tiek iesniegts maksātnespējas pieteikums.” stāsta Kristians Rozenvalds.

“Taču, lai saprastu šo saistību salīdzinoši niecīgo apjomu, piebildīšu, ka iepriekš, kad drukājām žurnālu “Jelgavnieki.lv” iknedēļu 15000 tirāžā, tipogrāfijai maksājam vairām nekā desmit tūkstošos latus mēnesī un tā vairāk nekā divus gadus,” precizē Kristians Rozenvalds.

“Šobrīd, kad tik daudz uzmanības pievērsts šim darījumam, mēs esam pieņēmuši lēmumu šo summu pārskaitīt vēl līdz tiesas sēdei, jo tālākā tiesāšanas un skaidrošanā var būt gan laikietilpīga, gan arī kaitēt uzņēmuma tēlam,” informē Kristians Rozenvalds.

“Pagājušā vasarā, mainoties žurnāla formātam, mainījām arī tipogrāfiju, pārejot uz Poligrāfijas grupu “Mūkusala”. Kad 2009.gada jūnijā beidzām sadarbību ar «Preses namu», nespējām vienoties par līguma pārtraukšanas noteikumiem, jo līgums paredzēja noteiktu laiku, kā arī “Preses nama” pārstāvji uzskatīja, ka mums ir jāsamaksā par to papīru, kurš it kā mūsu vajadzībām esot iegādāts. Taču drīz pēc tam “Preses nams” bankrotēja un tāpēc ne mēs, ne arī tā brīža “Preses nama” vadība sarunas neturpinājām, līdz tagad saistības caurskata ieceltais “Preses nama” administrators,” precizē Kristians Rozenvalds.

“Maksātnespējas procesa pieteikums mūsdienās kļuvusi par sava veida sistēmu savstarpējo rēķinu kārtošanai. Bieži par to esam rakstījuši gan portālā, gan žurnālā, taču tagad, kad paši ar šo procedūru saskaramies, saprotam, cik tā mēdz būt absurda. It kā parasts saimniecisks darījums, taču sacelta kņada, jāatceļ ieplānots komandējums, jāpārkārto darbi u.c.” uzskata Kristians Rozenvalds.

Kristians Rozenvalds atzīst, ka “Nedēļa Jelgavā” ir tiešām kļūdījusies, šīm saistībām nepievēršot pienācīgu uzmanību. “Taču “Preses nams” tika atzīts par maksātnespējīgu, un mūsu prioritāte bija veidot un kārtot saistības ar esošajiem partneriem, nevis ar uzņēmumu, kuriem pašiem bija parādi miljonu latu apmērā,” tā Kristians Rozenvalds.

“Protams, arī “Jelgavnieki.lv” ir nācies samazināt darbinieku atalgojumu, darbiniekiem un klientiem vairs netiek piedāvātas daudzas «ekstras», žurnāls iznāk retāk un ne tik lielā tirāžā kā tas bija pirms gada un vairāk. Daudzi tamdēļ nepamatoti uzskata, ka mums neiet spoži. Taču tieši pateicoties taupības pasākumiem “Jelgavnieki.lv” spēj pastāvēt arī šodien, nodrošinot sabiedrībai dažādu viedokļu pieejamību par pilsētā notiekošajiem procesiem,” stāsta Kristians Rozenvalds.

«Šādi gadījumi ir kā pārbaudījums un ļauj mūsu nelabvēļiem papriecāties. Taču gribu nomierināt gan atbalstītājus, gan arī sarūgtināt konkurentus un nelabvēļus – pie šodienas darbības rādītājiem uzņēmumam ir attīstības potenciāls. Būtiski pieaug ikmēneša žurnāla popularitāte, arī portāla apmeklētāju un reklāmdevēju skaits aug, līdz ar to palielinās arī ieņēmumi. Mūsu ieņēmumi nav mazāki par mūsu izdevumiem, un mēs noteikti turpināsim savu darbību,” rezumē Kristians Rozenvalds

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s