Palangā Lieldienu dekoratīvo olu aleja

Lietuvas kūrortpilsētā Palangā, uz J. Basanavičusa promenādes 4.aprīlī tiks atklāta Lieldienu dekoratīvo olu aleja. Tajā būs aplūkojamas divus metrus augstas olu dekorācijas, kas izkrāsotas saskaņā ar kādas no 11 Baltijas jūras valstu tradīcijām. Speciāli pasākumam izgatavota 2 x 1,4 metrus liela Lietuvas dzintara ola, kuras pagatavošanai izmantots arī 15 kg dzintara.


Valstij raksturīgās Lieldienu olas Palangā prezentēs arī Latvija, Igaunija, Somija, Zviedrija, Norvēģija, Dānija, Vācija, Polija un Krievija, kā arī Īslande. Dekoratīvās olas novietotas J.Basanavičusa promenādes vidū, ik pēc 100 metriem. Alejas svinīgā atklāšana notiks svētdien, 4.aprīlī.


Palangas ielās ieplānoti arī daudzi citi svētku pasākumu un izklaides, tostarp tradicionālās olu ripināšanas sacensības.


Palangas viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Gintaras Sičiunas stāsta, ka ar šīs iniciatīvas palīdzību Palanga ne tikai piesaista tūristus, bet arī parāda, cik ļoti Lieldienu tradīcijas Baltijas jūras valstīs ir līdzīgas.


Lieldienu olu alejas izveide turpina valstu tradīciju prezentēšanu un iepazīšanu, kas aizsākās ar Ziemassvētku eglīšu alejas izveidi pērn decembrī, kad uz J. Basanavičusa promenādes pie konkrētiem restorāniem tika novietotas Baltijas jūras valstu tradīcijām rotātas Ziemassvētku eglītes, bet virknē restorānu tika piedāvātas kādā no valstīm raksturīgā virtuve. Līdzīgi arī Lieldienu laikā restorānos darbosies šāda veida 11 Baltijas jūras valstu svētku “vēstniecības”.


Gintaras Sičiunas informē, ka Lieldienu olu dekorācijas varēs aplūkot līdz 26.aprīlim. Radošā mākslinieka Alberta Bukauska veidoto dzintara olu Palangas viesnīcu un restorānu asociācija pēc tam dāvinās Palangas Dzintara muzejam.


Gintaras Sičiunas uzsver, ka Palanga arī turpmāk plāno rīkot daudzus tūristiem pievilcīgus pasākumus nesezonas laikā. “Iepriekš ļoti veiksmīgi norisinājās jau minētais Ziemassvētku eglīšu pasākums. Liela popularitāte ir arī jau tradicionālajām Salakas dienām, arī Valntīna dienai, roņu peldei u.c.” informē Gintaras Sičiunas.


Jau 17.aprīlī ieplānots nākamais Palangas notikums – Dzintara brīvdienas, kad Neptūns jūras krastā izkaisīs vairāk nekā 40 kg dzintara gabaliņus, aicinot tūristus piedalīties to savākšanas konkursā. Tiks apbalvoti gan tie, kas būs salasījuši visvairāk dzintara, gan tie, kam būs palaimējies atrast skaistākos un neparastākos dzintara gabaliņus.


Gintaras Sičiunas,
Palangas viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents

Tel. +370 699 88808

E-pasts: palangavra@gmail.com

http://www.palanga.lt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s