Inbox.lv klientu dati ir drošībā. Aicina izmantot šifrēto ieeju

Pēc masveidīgās “Google” epasta pakalpojuma “Gmail” lietotāju kontu uzlaušanas, kā arī Valsts ieņēmumu dienesta liela apjoma datu noplūdes interneta lietotāji arvien vairāk bažījas par savu datu drošību virtuālajā globālajā tīmeklī. Par klientu satraukumu liecina gan diskusijas forumos, gan arī klientu pieprasījumi interneta meklētājos, kā arī vēršoties pie interneta pakalpojumu sniedzējiem tieši.

 

Kā jau ziņojuši mediji visā pasaulē, ir masveidīgi uzlauzti “Gmail” lietotāju konti, nozagtas korespondentu adreses, uz kurām “Gmail” vārdā izsūtīts surogātpasts. “Gmail” e-pasta lietotājiem ieteikts pārbaudīt, kad pēdējo reiz izmantots viņu konts, kā arī nomainīt paroli, atcelt autorizāciju visos datoros un neaizmirst iziet no “Gmail” pēc pasta lietošanas.

Lai pilnībā izslēgtu datu pārtveršanu un izmantošanu Nacionālais e-dienests “Inbox.lv” aicina tā lietotājus, autorizējoties portālā, lietot tikai šifrēto ieeju. Lietotājam nav jāveic nekādas papildu darbības, vienkārši, ierakstot lietotājvardu un paroli, jāspiež poga “ieiet”, nenoņemot jau automātisku atķeksēto opciju “Šifrētā ieeja”.

“Lietojot šifrēto ieeju, visa informācija, kas tiek sūtīta uz serveri, tiek kriptēta. Lietotāju paroles Inbox.lv neglabā atvērtā veidā. Tas nozīmē, ka lietotāja parolē ierakstītā burtu, skaitļu kombinācija pēc noteikta šifra tiek kriptēta un serverī netiek glabāta lietotāja rakstītajā veidā,” informē Nacionālais e-dienesta “Inbox.lv” Inbox.lv tehniskais direktors Jevgēņijs Kuzņecovs.

“Ja arī kāds hakeris, līdzīgi kā “Google” gadījumā, tiktu iekšā mūsu datu bāzē un savāktu informāciju, tā visa būtu šifrēta, tā būtu ciparu un burtu kombinācija. Hakerim būtu jāmēģina uzminēt, kas tas ir par šifru un tad jāmēģina dešifrēt, bet reāli tas nav iespējams,” skaidro Jevgēņijs Kuzņecovs. Šāda datu kriptēšana jau pirms vairākiem gadiem ieviesta tieši, rēķinoties ar nesankcionētu datu ieguves risku.

Iespēja noņemt automātiski iezīmēto ķeksīti domāta tiem Inbox.lv lietotājiem, kuriem šifrētais interneta pieslēgums darba vietā vai citā interneta pieslēguma vietā ir aizliegts. Lai viņi tomēr varētu izmantot Inbox.lv, atstāta iespēja noņemt šifrēto ieeju. Citus lietotājus Inbox.lv aicina neatteikties nošifrētās ieejas opcijas. Mainīt paroles pašiem lietotājiem nav nepieciešams, jo tas tiek darīts automātiski, kriptējot datus.

Nacionālais e-dienests “Inbox.lv” jau iepriekš vairākkārt publiski aicināja pirms pieslēgšanās portālam vienmēr pārbaudīt interneta adresi pārlūkprogrammā un izmantot tikai „šifrēto ieeja”, kā arī izvēlēties grūtāk atminamas paroles ar burtu un ciparu kombinācijām un katrā no interneta resursiem izvēlēties dažādas paroles. Diemžēl, pārāk daudz klientam svarīgas informācijas tiek zaudēta nevis krāpnieku veiklības dēļ, bet gan lietotāju neuzmanības un pārāk vieglprātīgās attieksmes dēļ.

Līdz ar sociālās spriedzes palielināšanos un pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, negodīgi cilvēki mantkārīgos nolūkos aizvien biežāk mēģina izkrāpt slepenu informāciju ar e-pasta vēstuļu palīdzību. Nacionālais e-dienests “Inbox.lv”, būdāms Latvijā lielākais e-pasta pakalpojumu sniedzējs, ir norūpējies par pieaugošo apdraudējumu un aicina izturēties e-pasta lietotājus būt piesardzīgiem, nenododot svarīgus datus trešajām personām.


Par Nacionālo e-dienestu “Inbox.lv”
SIA «Inbokss» interneta portāls http://www.inbox.lv izveidots 1998.gadā. Šobrīd ar vairāk nekā pieciem miljoniem reģistrētu lietotāju tas ir lielākais interneta portāls Latvijā, kas piedāvā dažādus bezmaksas pakalpojumus. Apmeklētības ziņā pēc «TNS Latvia» un «Gemius» pētījumu datiem portāls ieņem pirmās vietas Latvijas interneta vietņu topā, unikālo lietotāju skaitam pārsniedzot 700 tūkstošus nedēļā un 800 tūkstošus mēnesī.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s