LPP/LC Jelgavā aicina uz talku nevis reklāmas akciju

«Lielās Talkas» dienā, šī gada 24. aprīlī, LPP/LC Jelgavas reģionālās nodaļas biedri kopīgi kops vairākus objektus Jelgavas un Ozolnieku novados, kā arī uzņemsies īpašas rūpes par radošo domu un darbu centru «Svētelis». LPP/LC Jelgavas reģionālās nodaļas vadītājs Dainis Liepiņš uzsver, ka šajā talkā būtiskākais ir visiem kopā izdarīt to, ko nevar paveikt pa vienam un ikdienā.


«Diemžēl «Lielās Talka» ir kļuvusi par sabiedriski atpazīstamu personu māžošanos – iespēju publiski izrādīties. Nu visi ir pārņemti ar lielo vēlmi nofotografēties ar cirvi rokā, lai gan ir acīmredzams, ka daudzi no šādiem talkotājiem to instrumentu pat īsti rokā neprot turēt. Lieku reizi pagozēties medijos nelaiž garām nedz pašvaldības, nedz valsts amatpersonas, tostarp Valsts prezidents Valdis Zatlers,» norāda Dainis Liepiņš.


Dainis Liepiņš uzskata, ka uzturēt tīras ceļmalas esot pašvaldības tiešais pienākums. Šim mērķim, turklāt, paredzēta arī pašvaldības budžeta nauda. Taču lielie atkritumu maisi pēc talkas liecinot, ka pašvaldība ar tai uzticētajiem pienākumiem netiekot galā.


Dainis Liepiņš arī ir skeptisks par pārspīlēto atkritumu maisu skaitīšanu. «Atkritumu savākšanai, taču ir paredzēti īpaši dienesti katrā pašvaldībā. Politiķis ir pārliecināts, ka aiz šīs maisu skaitīšanas sacensības pazūd «Lielās Talkas» patiesais mērķis. «Lielās Talkas» laikā būtiskākais ir visiem kopā izdarīt to, ko nevar paveikt pa vienam un ikdienā, tai skaitā lai atstātu ko paliekošu,» uzskata Dainis Liepiņš.


«Pacelt papīrus un neatstāt aiz sevis atkritumus ir katra cilvēka individuāla atbildība. Ir vairāk jādomā par to, kā to nodrošināt un kā kotrolēt to, lai cilvēki nebūtu tik cūcīski,» tā Dainis Liepiņš, piebilstot, ka atkritumu savākšanai nebūtu jāvelta laiks un darbs talkas dienā.


Dainis Liepiņš ir arī skeptisks par rādīšanu ar pirktiem uz tiem, kuri strādājuši mazāk. Viņš atgādina, ka pagājušajā gadā Jelgavas pašvaldības oficiālajā izdevumā «Jelgavas Vēstnesis» pilsētas domes opozīcijā esošās LPP/LC talcinieku komanda tika nepamatoti kritizēta par teritorijas sakopšanu pie Jelgavas pils saliņas un koku stādīšanas Ādolfa Alunāna parkā. «Tādēļ Jelgavas LPP/LC pārstāvji šogad nolēmuši distancēties no dažādiem ar talku saistītiem Jelgavas pašvaldības publiskajiem pasākumiem, jo labo sakopšanas ieceri nedrīkst izmantot politisko partiju sacensībām priekšvēlēšanu laikā,» teic Dainis Liepiņš, vienlaicīgi arī atklāj, ka viņš un partijas nodaļa jau rēķinoties, ka šai rīcībai, līdzīgi kā pērn, atkal tiks veltīta kritika no domes amatpersonu puses.


LPP/LC biedri 24. aprīlī plāno kopt Salgales baznīcas pilsdrupas un teritoriju pie Ozolnieku vidusskolas, Elejas muižas parka teritoriju, lai sakoptu to uz Bērnu svētkiem 1.jūnijā, kā arī atbrīvot no atkritumiem un dažādiem ūdens sanesumiem Lielupes krastus Emburgā. Tāpat daļa partijas biedru, Jelgavas novada domes deputātes Aijas Tračumas vadībā, darbosies Kalnciemā. Katrā no norādītajām vietām talku organizēs kāds no vietējiem partijas aktīvistiem.


Papildus sakopšanas darbiem, LPP/LC reģionālās nodaļas biedri ieplānojuši veikt vēl divus labus darbus – «Svētelī» veidojot rotaļu laukumu centra mazākajiem apmeklētājiem, kā arī sagādājot malku nākamajai ziemai. To apņēmušies veikt jelgavnieki Daiņa Liepiņa vadībā. Viņš lēš, ka talkā pie «Svēteļa» varētu piedalīties ap 20 cilvēkiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s