DEAC garantē datu drošību arī karstā laikā

Iestājoties karstajam laikam, nepārtraukti darbināta datortehnika ierobežotā telpā tiek pakļauta papildu slodzei un var pārkarst, kas var radīt iekārtu bojājumus un pat pilnīgu to salūšanu. Eiropas datu centru operatora SIA „DEAC” datu centru „Rīga” un „Grīziņkalns” serveru telpās arī ļoti karstā laikā temperatūra nepārsniedz +22 C° un garantē jebkura uzņēmuma izvietotās datortehnikas drošu un uzticamu darbību. Kopumā profesionāla datu centru infrastruktūra būtiski samazina uzņēmumu biznesa procesu dīkstāves iespējas un aizsargā tos no lieliem finanšu zaudējumiem, kā to liecina pēdējie pētījumi. 

„Nezinātājam var likties, ka tāda datortehnika, kā serveris, maršrutētājs vai datu glabātuve var strādāt tādos pašos apstākļos, kā cilvēks. Taču patiesībā neatbilstoši telpas parametri var izraisīt neatgriezeniskus servera bojājumus. Lai uzņēmums varētu uzturēt serverus atbilstošās telpās, viņam ir jāparedz milzīgi finansiālie, laika un cilvēkresursi. Pirmkārt, nepieciešams veikt telpas izpēti – kāda tajā ir temperatūra, kādi apstākļi to ietekmē, kādi riski pastāv. Otrkārt, atbilstoši noskaidrotajiem parametriem, nodrošināt, lai telpā būtu nepieciešamā temperatūra, mitruma līmenis, nepārtraukta elektropadeve, novērsti visi riski. Treškārt, uzturēt nepieciešamos apstākļus 24h diennaktī, 7 dienas nedēļā” stāsta SIA „DEAC” valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis, piebilstot, ka DEAC datu centros temperatūra visu gadu neatkarīgi no laikapstākļiem ir +22° C. 

Biznesa nepārtrauktības pamatā ir ļoti svarīga informācijas un datu sistēmu drošība. Datu centru operatori visā pasaulē investē miljoniem eiro, lai nodrošinātu augstākā līmeņa klimata kontroli un izvairītos no dažādiem serverus apdraudošiem riskiem. „Atbilstoši uzturēti serveri un citas iekārtas kalpo ilgāk, bez darbības pārtraukumiem, turklāt visu laiku neatkarīgi no dažādiem ārējiem apstākļiem. Arī SIA „DEAC” datu centros izveidotie apstākļi garantē, ka klienta serveri, dati un tātad arī bizness ir pilnīgā drošībā. Tādēļ piedāvājam ikvienam interesentam šajos karstajos vasaras mēnešos par īpašu cenu pārvietot savas iekārtas no ofisiem uz DEAC datu centriem un salīdzināt to darbību pirms un pēc,” rosina A.Gailītis.

Pētījumu rezultāti liecina, ka datortehnikas salūšanas gadījumā uzņēmumam dīkstāves radītie finansiālie zaudējumi ir sākot no dažiem simtiem līdz pat 5 miljoniem dolāru stundā. Zaudējumu apmērs ir atkarīgs no kompānijas izmēra un jomas, kurā tā darbojas. IT konsultāciju un analītikas kompānija „Gartner Group” izpētījusi, ka, piemēram, ASV servera darbības pārtraukums izraisījis 2 uzņēmumu no pieciem bankrotu piecu gadu laikā no negadījuma brīža. 

DEAC datu centros izvietoto serveru darbības nepārtrauktību garantē APC Symmetra MW UPS iekārtas, SDMO dīzeļģeneratori, Emerson Network Power klimata kontroles sistēmas (jaudīga iekārta ar savu sūkņu staciju un 29 tonnām dzesēšanas šķidruma), neatkarīgas elektropiegādes un kondicionēšanas sistēmas. Serveru sistēmas un pamattīkla elementi tiek nodrošināti ar elektroenerģijas pievadi no diviem paralēliem pievadiem, tādā veidā ir iespēja sasniegt pat Tier IV līmeni. Komunikāciju pieslēgumi nodrošina tiešo savienojumu ar visiem Krievijas reģioniem un lielākajiem Eiropas datu apmaiņas punktiem. Datu komunikācijas drošībai tiek izmantoti jaunākie IT risinājumi, ugunsmūri, tehnoloģijas un sakaru kanālu kodēšanas. Lai optimāli apstākļi serveriem būt visu laiku, datu centrā ir ierīkota klimata kontroles sistēma. Datu centra telpās ir uzstādīti dūmu un karstuma detektori, kas ir savienoti ar ugunsdzēšanas un trauksmes sistēmu.

Par DEAC:
DEAC ir Eiropas datu centru operators. Kompānijas pamatdarbība ir orientēta uz datu centru un IT ārpakalpojumu sniegšanu Eirāzijas mērogā. DEAC datu centru (DC „Rīga” un DC „Grīziņkalns”) serveru telpu kopējā platība ir 1000 m2. Enerģijas nodrošinājuma shēmas līmenis ir līdz TIER IV, komunikāciju pieslēgumi nodrošina tiešo savienojumu ar visiem Krievijas reģioniem, t.sk. Maskavā (MSK-IX) un Sanktpēterburgā (SPB-IX), kā arī sasniedz tādus lielus Eiropas datu apmaiņas punktus kā Amsterdamas (AMS-IX), Frankfurtes (FDE-CIX), Londonas (LINX), Rīgas (LIX) un citu lielo pilsētu, kur ir interneta pieslēgums nepieciešamajā ātrumā.
Kompānijai DEAC uzticas vairāk kā 2000 klienti no 20 pasaules valstīm, piemēram, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Vācijas, Spānijas, Somijas, Šveices un Nīderlandes. Lielākie klienti ir Spānijas telekomunikāciju operators Telefonica, Danske Bank, UniCredit Bank, Latvijas Banka, Rietumu Banka, inbox.lv, one.lv, Elko Group, „DEPO DIY”, Microsoft Latvia, Philips Baltic, „TV3 Latvija”, “AAS Balva”, “Kvadra pak” u.c. 
Kompānija „DEAC” ir izstrādājusi Latvijā populārāko skolvadības sistēmu e-klase.

Kontakti:
Olegs Naskidajevs, 
DEAC mārketinga un attīstības departamenta vadītājs

Tālr. +371 6707 2100, +7 499 5029 722
Mob. +371 2917 0284, +7 926 448 2657, +7 921 889 9022
e-pasts: onaskidajevs@deac.eu

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s