Sāk reģistrāciju darbsemināram “Baltic connecting”

Jūnija beigās sākas un līdz augusta vidum turpināsies dalībnieku reģistrēšanās starptautiskajai tūrisma profesionāļu kontaktbiržai, semināram “Baltic Connecting”, kas no 11. līdz 15. septembrim notiks Rīgā, viesnīcā “Radisson Blu Latvija”.
Reģistrācija notiek speciāli izveidotā mājaslapā www.balticconnecting.com, kur atrodama arī sīkāka informācija.
Potenciālajiem dalībniekiem no Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA), ”airBaltic”, ALTA un ”FTB Latvia” datu bāzes izsūtīti ielūgumi dalībai pasākumā, bet pieteikties aicināti arī citi interesenti, informē TAVA Baltijas tūrisma tirgus speciāliste Maija Poča. Dalībnieku atlasi veiks TAVA un ”FTB Latvia”, kas uzvarēja TAVA konkursā par tiesībām organizēt ”Baltic connecting”, konsultējoties arī ar Latvijas Tūrisma aģentu asociāciju (ALTA). “FTB Latvia” jau ir līdzīga pasākuma organizēšanas “Buy Lithuania” pieredze.
Atlasot dalībniekus, uzmanība tiks pievērsta tam, lai pieteikti tiktu lēmumu pieņēmēji, lai kompānijai būtu zināma pieredze tūrisma tirgū, kā arī būtu pārstāvēti Latvijas tūrisma attīstības programmā noteiktie prioritārie tirgi: Baltijas valstis, Vācija, Krievija, Skandināvija. Dalībniekam pēc paša izvēles varēs būt pircēja, pārdevēja statuss vai abi divi. Dalības maksa pārdevējam ir 170 eiro, viesiem – pircējiem 190 eiro, kas ietver maksu par aviobiļeti, nakšņošanu, ceļojumu tūres, ēdināšanu, pasākumus, informē ”FTB Latvia” vadītāja Anta Jokste.
Paralēli darba semināram, individuālām sarunām notiks arī galamērķu prezentācijas, tiks organizēti tūrisma produktu iepazīšanas braucieni dažādos maršrutos pa Rīgu, Latviju, Baltiju. Tūres veidotas sadarbībā ar reģionālajām tūrisma asociācijām, ņemot vērā jaunā tūrisma tēla koncepciju “Nesteidzīga atpūta Latvijā” („Best enjoyed slowly”) un trīs galvenās ceļojumu tēmas “Enjoy”(“Izbaudi”), “Relax” (“Atpūties”) un “Experience” (“Piedzīvo”).
Ja līdz šim ārvalstu tūrisma kompānijām pārsvarā tika pārdoti Latvijas un nedaudz arī Lietuvas un Igaunijas tūrisma produkti, tad tagad varēs pārdot arī citus galamērķus citām valstīm, piemēram, Gruziju skandināviem, kuri, braucot caur Rīgu, pie viena var apskatīt arī apskatīt arī Rīgu, Latviju, Lietuvu un Igauniju,” salīdzina M. Poča. ALTA prezidente Kitija Gitendorfa teic, ka bieži ārvalstu tūristi Latvijā bez Lietuvas un Igaunijas gatavi apskatīt arī tuvākās Skandināvijas valstis, vai, piemēram, braucot uz Pēterburgu, apskatīt arī Baltiju. Pasākuma mēroga paplašināšana esot solis nišas virzienā, kas ir vidus punkts starp divām Eiropas daļām, kas kalpo gan kā tranzīts, gan kā galamērķis.
Oficiālais pasākuma partneris būs “airBaltic”, potenciālie dalībnieki – tūrisma kompānijas no tiem galamērķiem, uz kuriem lido “airBaltic”, kā arī vietējās tūrisma kompānijas. “Ar ”Baltic connecting” ceram stimulēt pasažieru plūsmu maršrutos, kuros lido “airBaltic”, jo īpaši caur Rīgu un lidostām Lietuvā un Igaunijā. “airBaltic” primārā interese ārējos tirgos ir pozicionēt Baltiju kā galamērķi, bet arvien vairāk Rīga nostiprina arī tranzīta lidostas pozīcijas – apmēram 60% “airBaltic” pasažieru caur Rīgu lido tranzītā,” skaidro “airBaltic” viceprezidents Jānis Vanags.
Baltic Connecting” mērķis ir informēt ārvalstu tūrisma industrijas profesionāļus par tūrisma iespējām Latvijā un Baltijā, iepazīstināt tos klātienē ar mūsu piedāvājumu, radīt iespēju ārvalstu tūrisma profesionāļiem tikties ar potenciālajiem Baltijas un citu valstu sadarbības partneriem, nodibināt kontaktus, pārdot savus pakalpojumus. Līdz šim šāda veida pasākums bija pazīstams ar nosaukumu “Buy Latvia. Buy the Baltics”, ko nācās mainīt, jo pasākuma koncepcija tika attīstīta.
Papildus informācija:
Maija Poča, Maija.Poca@latviatourism.lv, tel. 67358139
Anta Jokste, anta@ftb.lv, tel. Tel: +371 67217617

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s