Naktī uzlauzts portāls Jelgavnieki.lv

18.oktobra naktī ir neatļauti piekļūts portāla “Jelgavnieki.lv” serverim un apzināti samainīti pieejas kodi tā, lai lasītājiem nebūtu iespējams lasīt portāla ziņas. Atverot portālu parādās uzraksts “Access denied for user ‘nobody’@’localhost’ (using password: NO).”

Portāla “Jelgavnieki.lv” īpašnieks Kristians Rozenvalds informē, ka pašlaik problēmas tiek novērstas. “Vēlamies nomierināt lasītājus – redakcija turpina darbu , taču, protams, žēl, ka tieši pirmdienas rītā, kad ierasti ir vislielākais apmeklētāju skaits, portāla darbība ir traucēta,” komentē Kristians Rozenvalds.

Mūsu gadījumā šis ir ļoti nepateicīgs laiks arī tāpēc, ka pirms vēlēšanām netrūka nelabvēļi, kas apzināti izplatīja baumas par to, ka pēc vēlēšanām “Jelgavnieki.lv” pārtrauks savu darbību. Tagad, protams, daudzi, nespēdami atvērt portālu, tā arī padomā, jo nav jau citas iespējas pārliecināties par pretējo,» stāsta Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka arī pirms iepriekšējām vēlēšanām tā runāja gan par portālu, gan arī par žurnālu, taču «Jelgavnieki.lv» turpināja strādāt un turpinās arī turpmāk, piedzīvojot ne vienas vien vēlēšanas.

Kristians Rozenvalds atgādina, ka pēdējā pusgada laikā šī ir jau otrā reize, kad nelabvēļi mēģina ietekmēt “Jelgavnieki.lv” darbu. “Iepriekš jelgavnieki.lv izmantots kā resurss datoru inficēšanai, šoreiz pieeja portālam liegta pavisam,” atgādina Kristians Rozenvalds.

Portālam “Jelgavnieki.lv” kļūstot arvien populārākam, palielinās arī interese no hakeru puses. Vieni vēlas izmantot portāla auditoriju, lai to inficētu ar tādiem vīrusiem, kas iesaista lietotāju datorus virtuālos tīklos, lai no šiem datoriem pēcāk var attālināt veikt kādu uzdevumu, par kuru datora īpašnieks pat nenojauš. Tāpat populāri portāli ir arī kā izaicinājums hakeriem demonstrēt savas uzlaušanas spējas,» komentē Kristians Rozenvalds.

Spiedīgajos apstākļos būs vēl vairāk jādomā par drošību, lai gan vairāk gribētos tērēt naudu saturam. Bet ar to nāksies samierināties,” tā Kristians Rozenvalds.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s