DEAC attīsta mākoņskaitļošanas tehnoloģijas

Eiropas datu centru operators „DEAC” turpina attīstīt šobrīd tik aktuālās un efektīvās IT mākoņskaitļošanas tehnoloģijas ieviešanu Baltijā, nodrošinot iespēju klientiem attālināti glabāt jau vairāk nekā 50 terabaitus. Turklāt šos pakalpojums klients var sākt lietot jau vienas stundas laikā pēc pieprasījuma nosūtīšanas.


Mākoņskaitļošanas (cloud computing) tehnoloģija sniedz iespēju caur drošu interneta kanālu nomāt IT risinājumus, kurus DEAC gadījumā apkalpo augsta līmeņa sertificētu profesionāļu komanda, kas pieejama 24/7 režīmā.
DEAC jaunais datu glabāšanas pakalpojums ļauj pārsniegt 50 TB apjomu, turklāt tie pieejami vien stundas laikā. Risinājums bāzēts uz pasaules līdera, datu glabāšanas iekārtu ražotāja EMC platformas un ir ļoti uzticams un drošs. Datu apmaiņa notiek caur Fibre channel interfeisiem ar datu apmaiņas ātrumu, kas sastāda vairākus Gbit/s . 
“Jauno risinājumu galvenokārt raksturo trīs galvenie rādītāji: ātrums, drošība, apjoms,” uzsver DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis, piebilstot, ka kopumā šis ir nākamais IT mākoņskaitļošanas tehnoloģijas ieviešanas solis DEAC datu centru infrastruktūrā.
“Paredzams, ka tuvākajā laikā uzņēmumiem visā pasaulē arvien aktuālāks būs jautājums par lielapjoma datu glabāšanu. Arī pasaules analītiķi brīdina, ka tuvāko gadu laikā datu apjoms strauji un ievērojami pieaugs,” prognozē DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.
„Mūsdienās aprīkot un uzturēt darba vidi ar saviem datoriem, IT personālu un programmnodrošinājumiem ir ļoti dārgi, neefektīvi un arī nedroši. Uzņēmumiem ir daudz parocīgāk savus datus un arī programmas glabāt specializētos datu centos, tādējādi katrs atsevišķais dators, kas stāv uz darbinieka galda, ražotnē, veikalā vai noliktavā, var būt mazjaudīgāks un ar mazāku atmiņu, attiecīgi arī daudz lētāks. Ļoti aktuāli tas ir arī gadījumos, kad ar vieniem un tiem pašiem datiem vienlaicīgi ir jāstrādā no vairākiem datoriem,” priekšrocības un nepieciešamību uzskaita Andris Gailītis.
“IT nozares analītiķi prognozē, ka tuvāko gadu laikā uzņēmumu datu apjoms pieaugs līdz pat 500%. Tas nozīmē, ka izmaksas IT infrastruktūras uzturēšanai un apkalpošanai arī pieaugs. Izmantojot attālinātu datu glabāšanu tā sauktajā „mākonī”, izmaksas iespējams samazināt līdz pat 40%,” par virtuālās darba vides priekšrocībām stāsta SIA „DEAC” valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis. 
„Šodien uzņēmumi vēlas, lai nauda, ko tie investē IT risinājumos, sāk sevi atpelnīt pēc iespējas ātrāk. DEAC datu glabāšanas risinājumi ir veiksmīgs ieguldījums biznesa drošībā, jo mēs spējam garantēt augstu risku diversifikāciju un piedāvāt veidot rezerves datu centru. Turklāt augsta līmeņa datu glabāšanas risinājumi tagad ir pieejami sākot no dažiem simtiem EUR mēnesī,” uzsver Andris Gailītis, piebilstot, ka veiktā tirgus analīze apstiprina, ka DEAC virtualizācijas platforma ir visspēcīgākā salīdzinājumā ar citu datu centru pakalpojumu sniedzējiem Baltijā.
Viena no nākamās piecgades IT jomas svarīgākajām tendencēm ir arvien pieaugošs datu apjoms. „The Economist” vēsta, ka 2005. gadā pasaulē kopumā tika radīti 150 eksabaiti datu, savukārt 2010.gadā – 1 200 exabaiti (1 eksabaits ir 1 biljons gigabaitu jeb pus triljons MP3 failu). “Cisco” prognozē, ka līdz 2013. gadam caur internetu vien plūdīs  667 eksabaiti informācijas (salīdzinājumam – Google ik gadu apstrādā 8 eksabaitus informācijas). „Interesanti, ja vēl pirms dažiem gadiem runājām par gigabaitiem un tas likās daudz, tad pēdējā laikā mājsaimniecības iegādājas vairākus terabaitus lielus cietos diskus, savukārt datu centri runā par eksabaitiem, zetabaitiem un jotabaitiem. Tas savukārt nozīmē, ka datu centriem jābūt gataviem nodrošināt infrastruktūru, kas spēj uzturēt šādus liela apjoma risinājumus un DEAC ir viens no tiem,” stāsta Andris Gailītis.
Dažādu IT nozares analītiķu pētījumi rāda, ka pat lielu kompāniju pašu datu glabāšanas kapacitāte ir ļoti maza. Lielākoties tās nav gatavas ātri reaģēt uz datu apjoma pieaugumu, pielāgojot visas tehniskās specifikācijas jaunajām prasībām. „Pirms desmit un vairāk gadiem uzņēmumi varēja niekoties ar serveriem. Mūsdienās ir jādomā par kompleksiem datu glabāšanas risinājumiem, kas, pirmkārt, ir droši, otrkārt, elastīgi, lai varētu ātri reaģēt uz pieaugošo datu apjomu, treškārt, par adekvātu cenu. Datu centru pakalpojumu izmantošana palīdz arī ekonomēt uz elektroenerģijas patēriņu, kas mūsdienās ir ļoti svarīgs faktors,” uzsver A.Gailītis, atzīmējot, ka šodien viens no efektīvākajiem risinājumiem ir datu glabāšana t.s. „mākonī”.


Par DEAC:
DEAC ir Eiropas datu centru operators. Kompānijas pamatdarbība ir orientēta uz datu centru un IT ārpakalpojumu sniegšanu Eirāzijas mērogā. DEAC datu centru (DC „Rīga” un DC „Grīziņkalns”) serveru telpu kopējā platība ir 1000 m2. Enerģijas nodrošinājuma shēmas līmenis ir līdz TIER IV, komunikāciju pieslēgumi nodrošina tiešo savienojumu ar visiem Krievijas reģioniem, t.sk. Maskavā (MSK-IX) un Sanktpēterburgā (SPB-IX), kā arī sasniedz tādus lielus Eiropas datu apmaiņas punktus kā Amsterdamas (AMS-IX), Frankfurtes (FDE-CIX), Londonas (LINX), Rīgas (LIX) un citu lielo pilsētu, kur ir interneta pieslēgums nepieciešamajā ātrumā.
Kompānijai DEAC uzticas vairāk kā 2000 klienti no 20 pasaules valstīm, piemēram, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Vācijas, Spānijas, Somijas, Šveices un Nīderlandes. Lielākie klienti ir Spānijas telekomunikāciju operators Telefonica, Danske Bank, UniCredit Bank, Latvijas Banka, Rietumu Banka, inbox.lv, one.lv, Elko Group, „DEPO DIY”, Microsoft Latvia, Philips Baltic, „TV3 Latvija”, “AAS Balva”, “Kvadra pak” u.c.
Kompānija „DEAC” ir izstrādājusi Latvijā populārāko skolvadības sistēmu e-klase.
Kontakti:
Olegs Naskidajevs,
DEAC mārketinga un attīstības departamenta vadītājs
Tālr. +371 6707 2100, +7 499 5029 722
Mob. +371 2917 0284, +7 926 448 2657, +7 921 889 9022, +375 299 430 290

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s