«Jelgavnieki.lv» decembrī par Ziemassvētkiem, politiķiem, hokeju un kafe

Žurnāla «Jelgavnieki.lv» decembra numurs veltīts Ziemassvētku tematikai, tamdēļ rodamas atbildes, ko likt uz svētku galda, lai pēc tam nenāktos cīnīties ar liekajiem kilogramiem, kā svētkus gaida un plāno svinēt trūcīgākie jelgavnieki un uz kādiem jautājumiem cilvēki cer atrast atbildes baznīcā. Šī mēneša redakcijas viešņa ir Solvita Āboltiņa, bet pie diskusiju galda tiekas vietējie ēdināšanas uzņēmumu pārstāvji.


Daudzi jelgavnieki labprātāk izvēlas ēdienu par tādu pašu naudu pasūtīt uz mājām, nevis apēst to kafejnīcā vai citā sabiedriskajā ēdināšanas vietā, iespējams arī tāpēc, ka nevēlas parādīt savu turību, turklāt ēst ārpus mājas esot slikts tonis. «Jelgavnieki.lv» redakcijas diskusijā vietējais uzņēmējs, picērijas «Picu darbnīca» līdzīpašnieks Renārs Ronis novērojis, ka nereti ir tā, ka cilvēks pasūta picu un apēd to mašīnā, nevis picērijā, kur ir silts un skan mūzika.

Žurnālā arī atrodami praktiski padomi, kā pēc svētkiem nepieņemties svarā un ko likt uz svētku galda. Grāmatas «Diēta. Ātri, viegli, efektīvi» līdzautore Ilze Beitāne uzsver, ka viens no galvenajiem priekšnoteikumiem, lai pēc svētkiem nevajadzētu uztraukties par klāt nākušajiem kilogramiem, svarīgākais ir ievērot mērenību un nepārēsties. Tāpat žurnālā var uzzināt kādus produktus jāēd, lai aizkavētu tauku uzsūkšanos organismā un citus vērtīgus padomus par pareizu ēšanu svētku laikā.

Hokejs Jelgavā un tās tuvākajā apkaimē kļūst arvien populārāks un profesionālāks. Divu gadu laikā radušās divas komandas – «Ozolnieki/Monarch» un «Zemgale/JLSS». Ozolnieku hokejisti Latvijas atklātajā hokeja čempionātā pašlaik ir pirmajā vietā, bet jelgavnieki- ceturtie. Entuziastu līmenī ar hokeju nodarbojas daudzi vietējie uzņēmēji, politiķi un citi pilsētā un tās apkaimē zināmi un pārtikuši cilvēki.

Jaunā Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, viesojoties Jelgavā, atklāj, ka pēc nākamā gada valsts budžeta pieņemšanas varētu atkal aktualizēties uz brīdi pierimušās diskusijas par izmaiņām vēlēšanu kārtībā. Viens no piedāvātajiem risinājumiem ir vēlēšanu apgabalu skaita palielināšana un to izmēru samazināšana. Kā uzskata parlamenta spīkere, vienlaikus tam noteikti ir jādiskutē par vēlēšanu reģistra ieviešanu Eiroparlamenta vēlēšanās, kā arī pie Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtības pārskatīšanu, jo, viņasprāt, nav pietiekami, ja prezidentu ievēl tikai ar 1 balsi. Tas automātiski prezidentam piešķirtu lielāku ietekmi gan ārpolitikā, gan iekšpolitikā.

S.Āboltiņa diskusijā arī uzsvēra, ka sabiedrībai ir jābūt aktīvākai un jāpieprasa negodīgu politiķu atkāpšanās, jo paši ministri un deputāti no laba prāta to nedarīs, ja nebūs sabiedrības spiediena. Tas attiecas arī uz pašvaldību deputātiem, jo politisko kultūru neveido tikai politiķi, bet arī sabiedrība, kura nedrīkst būt inerta.

Radošo domu un darbu centrs «Svētelis», līdz ar straujo ekonomiskās situācijas pasliktināšanos, Jelgavā kļuvis par neformālo palīdzības lūdzēju pulcēšanās vietu. Kā stāsta tā vadītāja Ingrīda Lisovska, ja agrāk palīdzību lūdza lielākoties pensionāri un vientuļi cilvēki, tad tagad uz centru nāk arī ģimenes ar bērniem, kuri ilgu laiku ar trūkumu cīnījušies pašu spēkiem, taču tie izrādījušies par vājiem. I.Lisovska norāda, ka galvenais iemesls, kamdēļ ģimenes ir nonākušas šādā neapskaužamā situācijā, ir darba neesamība.

Daudzi krīzes un parādu jūga nomocītie risinājumu savām problēmām, vai vismaz vainīgos tām, meklē Dievnamos. Lai gan žurnālam «Jelgavnieki.lv» aptaujātie garīdznieki norāda, ka baznīcu apmeklētāju skaits pēdējā gada laikā ir palielinājies, tas nebūt nenozīmē, ka cilvēki šajā laikā ir pārvērtējuši vērtības un vēlas stiprināt garīgo saikni ar Dievu. Liela daļa Dieva namā meklē atbildes uz laicīgiem jautājumiem. «Žēl, ka vairāk nekā gribētos, cilvēki paši sameklē sev arī piemērotas atbildes. Vainīgie, klasiski ir, piemēram, valdība un politiķi, Eiropas Savienība, darba devēji, līdzcilvēki utt., » secina Romas katoļu baznīcas Jelgavas diecēzes bīskaps Antons Justs. Līdzīgu viedokli pauž arī citi uzrunātie vietējie garīgie līderi. Tādējādi par garīguma palielināšanos sabiedrībā tikai tamdēļ, ka baznīcās ir vairāk cilvēku, runāt nevar.
Decembra žurnālā «Jelgavnieki.lv» tāpāt var izlasīt kā viens no lielākajiem dāzkopības preču piedāvātājiem Latvijas tirgū 

SIA «Mauriņš», meklējot jaunas attīstības iespējas, nonāca līdz lina izstādājumu ražošanai, bet jaunie uzņēmēji stāsta, kā savā biznesā plāno izmantot piecus tūkstošu slieku bioloģiskā mēslojuma ražošanā.

Jāatgādina, ka kopš novembra žurnāls pieejams tikai par maksu Jelgavas preses tirdzniecības vietās. Žurnāla cena – 0,69 Ls.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s