18.decembrī Jelgavā notiks “Nikolaja Neilanda Memoriāls” tenisā

Sestdien, 18.decembrī Jelgavas tenisa centrā notiks ikgadējais tenisa turnīrs “Nikolaja Neilanda Memoriāls”. Šāds turnīrs tiek rīkots jau sesto reizi, tajā uzaicināti piedalīties politiķi, uzņēmēji, sabiedriskie darbinieki, kā arī cilvēki, kuriem bija lemts spēlēt tenisu kopā ar Nikolaju Neilandu (1930–2003).

Turnīru tradicionāli organizē sabiedriskais fonds “Baltijas Forums” sava bijušā prezidenta, pazīstamā diplomāta, starptautisko notikumu komentētāja un sabiedriskā darbinieka Nikolaja Neilanda piemiņai. Jau trešo gadu pēc kārtas šo sacensību organizēšanā līdzdarbojas arī Jelgavas tenisa centrs, kā arī žurnāls un portāls “Jelgavnieki.lv”, kura īpašnieks Kristians Rozenvalds ir arī viens no tiem daudzajiem, kurus Nikolajs Neilands savulaik bija piesaistīja tenisam. Iesākumā šis turnīrs tika organizēts Jūrmalā, Lielupes tenisa kortos.

“Nikolajam Neilandam teniss bija ne tikai aizraušanās, bet arī – iespējams, pirmām kārtām, patiesi cilvēcisku attiecību uzturēšanas vide un izkopšanas veids. Viņam apbrīnojamā kārtā izdevās tenisa kortos vienot visdažādāko profesiju un uzskatu cilvēkus. Viņš prata pulcēt vienkopus politiskos pretiniekus, kā arī sabiedriski aktīvus uzņēmējus, žurnālistus un dažādu jomu speciālistus. Viņš tenisu lieliski izmantoja kā komunikācijas līdzekli,” atceras “Baltijas Foruma” direktors Aleksandrs Vasiļjevs.

Rīkojot “Nikolaja Neilanda Memoriālu” tiek turpināts Nikolaja Neilanda aizsāktais – tenisa kortos pulcēt dažādu uzskatu un nodarbošanos cilvēkus, lai pēc mačiem pārrunātu ne tikai tenisa spēli, bet arī valstī un sabiedrībā notiekošo.

Turnīrā piedalīsies Latvijā pazīstami tenisa entuziasti, kuri pārstāvēs dažādus Latvijas tenisa klubus, pieteikušies arī tādi, kas tenisu spēlē retāk. Būs gan pieredzējuši seniori, gan salīdzinoši jauni spēlētāji.

Savulaik “Nikolaja Neilanda Memoriālā” piedalījušies politiķi: Jānis Jurkāns, Atis Sausnītis, Jānis Krūmiņš, Dainis Turlais, Dainis Liepiņš; advokāti: Gvido Zemribo un Jānis Zelmenis, kā arī Aivars Markots, Aivars Rudzinskis, Aleksandrs Neilands, Kristians Rozenvalds u.c. Īpašas pieminēšanas vērta bija medicīnas doktora Georga Jankovska līdzdalība, ņemot vērā, ka viņš jau nepilnus 90 gadus vecs.

Turnīra nolikums paredz pāru spēli. Pāri tiks noteikti izlozē pirms turnīra sākuma, tas nozīmē, ka neviens iepriekš nezinās savu spēles partneri, tas ienesīs turnīra norisē zināmu pārsteiguma elementu, dos iespēju tuvāk iepazīties ar jauniem tenisa spēlētājiem. Izlozes veidā tiks noteikts arī tas, kurā no apakšgrupām katrs pāris spēlēs.

Ir paredzēts, ka turnīrā piedalīsies ne tikai tie, kas tenisu spēlē regulāri, bet arī tie, kam patīk spēlēt šo spēli, bet nav izdevies tai atvēlēt pietiekami daudz laika, lai attīstītu meistarību. Tāpēc pirms izlozes spēlētāji tiks sadalīti divās grupās atkarībā no meistarības līmeņa, – tā, lai salozējot katrā pārī būtu viens pieredzējis spēlētājs, bet otrs, iespējams, ar mazāku spēļu pieredzi vai spēles prasmi.

Tenisa turnīrs notiks Jelgavas tenisa centra slēgtajos kortos (Lietuvas šosejā 68a). Turnīra dalībnieku rīcībā būs visi četri tenisa laukumi. Žurnālisti, līdzjutēji un interesenti sacensības varēs vērot no terases, tai skaitā baudot dzērienus un uzkodas no tenisa centra bāra. Sacensību sākums sestdien plkst. 15:00, plānots, ka turnīra uzvarētāji tiks noskaidroti ap 20:00.

Plašāka informācija:
Aleksandrs Vasiļjevs, “Baltijas Forums” direktors
E-pasts: aleksandrs.vasiljevs@balticforum.org
Mob. +371 2 9272361
Tālr. +371 67509350

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s