Apkopos liekā svara pētījumā iegūtos rezultātus
Tuvāko dienu laikā tiks apkopoti rezultāti, kurus Sabiedrības Veselības Institūts ieguva veicot pētījumu par liekā svara problemātiku Latvijā. Pētījums tika uzsākts pagājušā gada 24. novembrī, tas ilga tieši 2 mēnešus un kopumā tajā piedalījās vairāk nekā 4000 tūkstoši cilvēku.


Sabiedrības Veselības Institūta vadītājs Vilnis Baltiņš informē, ka pētījumā iegūtos rezultātus apkopos un nodos sabiedrības lietošanai bez maksas visdrīzākajā laikā. “Tas nozīmē, ka šis projekts ir Sabiedrības Veselības Institūta dāvana Latvijas valstij,” uzsver Vilnis Baltiņš un piebilst, ka jau šobrīd pieejamie provizoriskie rezultāti ļauj izdarīt vairākus ļoti interesantus secinājumus.

“Nedz rezultātiem, nedz secinājumiem nav nekādas jēgas, ja tiem nesekos pamatoti ieteikumi un reālas aktivitātes. Tāpēc, Sabiedrības Veselības Institūts kopā ar Latvijas Ārstu Biedrību ir izveidojis darba grupu, kura strādā pie tā, lai uz secinājumiem balstītie ieteikumi nebūtu atrauti no reālitātes un tos spētu izpildīt ikviens, uz kuru tie attieksies,” skaidro Vilnis Baltiņš un atgādina, ka viena no ieplānotajām aktivitātēm būs pagājušajā nedēļa Sabiedrības Veselības Institūta un Latvijas Ārstu Biedrības izsludinātā “Diena bez lifta”, kura notiks 26. septembrī vienlaicīgi ar “Pasaules sirds dienu”.

Vilnis Baltiņš stāsta, ka šādu pētījumu nozīme nav pārspīlējama, jo tas praktiski ir vienīgais veids kā apzināt sabiedrības aktuālo zināšanu līmeni attiecībā uz liekā svara jautājumiem. “Bez šādu pētījumu palīdzības ir grūti pārbaudīt sabiedrības izglītošanas jomā paveikto un saplānot nākotnes darbus,” saka Vilnis Baltiņš un nobeigumā piebilst, ka pētījumu rezultātā iegūto secinājumu un ieteikumu kopums būs daudz plašāks par vienu “dienu bez lifta”.

Lai piedalītos pētījumā dalībniekiem, Institūta interneta mājas lapā http://www.edietologs.lv, bija jaatbild uz 210 jautājumu garu testu, kurš ietvēra jautājumus par 31 ar lieko svara saistītu tēmu. Pētījuma dalībnieki par dalību šajā projektā bez maksas saņēma individuālu liekā svara diagnostiku, kas uzrādīja katra atsevišķā dalībnieka zināšanu līmeni un problemātiskos ieradumus, kuri ietekmē vai var ietekmēt svara pieaugumu. Arī turpmāk ikviens interesents var veikt bezmaksas liekā svara diagnostiku Sabiedrības Veselības Institūta interneta lapā http://www.edietologs.lv.

Kontaktiem:
Vilnis Baltiņš, Mob. tel. 29488481
Sabiedrības Veselības Institūta valdes loceklis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s