Žurnāls „Latvijas Būvniecība” apzinājis miljonus būvtirgū

Žurnāla „Latvijas Būvniecība” šā gada pirmajā numurā tiek skaitīta nauda – ir apkopoti lielākie projekti un investīcijas, kas 2011.gadā tiks apgūtas Latvijas būvniecības tirgū. Pēc apkopotās informācijas var secināt, ka kopējais investīciju apjoms, salīdzinot ar pagājušo gadu, nav pieaudzis, taču straujais kritums nozarē ir apturēts, daudzviet tiek uzsākti liela mēroga daudzgadīgi projekti, kas liecina par pozitīvām tendencēm būvnozarē.

“Mēs darām to ar vienu mērķi – parādīt būvniekiem, kādi finanšu resursi viņiem būs pieejami un apgūstami, cik lieliem darbiem jāgatavojas un cik strādniekus varēs nodarbināt Latvijas būvlaukumos. Lai nesanāk tā, kā pērn – objekti ir, bet, kas strādā – nav. Lai, uzsākot jauno sezonu, būvbrigādes nestāv rindā pēc pasūtījumiem Eiropā. Kvalificēti apmetēji, santehniķi, elektromontieri mums ir nepieciešami šeit, uz vietas katrā Latvijas būvlaukumā,” skaidro žurnāla „Latvijas Būvniecība” galvenā redaktore Lana Jūra.

“Valsts, pašvaldības un sabiedriskais sektors patlaban ir lielākais būvniecības pasūtītājs valstī, tāpēc nolēmām apzināt un apkopot publiski pieejamo informāciju, ko tik ļoti vēlas saņemt visi Latvijas būvnieki. Visus nodarbina jautājums -vai pasūtījumu portfelis beidzot sāks palikt biezāks?” savu darbību skaidro Lana Jūra.

2011.gadā caur ES struktūrfondiem, investīciju un atbalsta programmām, kredītresursiem, pašu resursiem Latvijas būvniecības tirgū ienāks miljoniem latu. Vēl, protams, ir arī privāto investoru projekti, taču par tiem žurnāla lasītāji tiks informētu nākamajos numuros.

LR Ekonomikas ministrija daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumiem paredzējusi gandrīz 44 miljonus; LR Kultūras ministrija Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas būvniecības projekta būvniecībā plāno investēt vairāk nekā 30 miljonus latu. LR Aizsardzības ministrija 2011. gadā valsts aizsardzības objektu būvniecībā plāno ieguldīt aptuveni 21,5 miljonus, tai skaitā NATO investīciju projektā – Lielvārdes lidlauka attīstībā. Vairāk nekā 10 miljonus plāno savos objektos investēt VAS „Valsts Nekustamie īpašumi”, tai skaitā rekonstruējot Rīgas Pili un Daugavpils cietokšņa ēku kompleksu.

LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija turpinās virkni lielo ūdenssaimniecības attīstības projektu, tai skaitā Rīgā, Valmierā, Ventspilī, Jelgavā un Tukumā; kopējās visu šo projektu izmaksas sasniedz gandrīz 100 miljonus latu. Līdzās jau ieviešanā esošajiem projektu konkursiem Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta plānotie projektu konkursi 2011.gadā veido gandrīz 52 miljonus latu. Aktivitātes “Reģionālo atkritumu apsaimniekošanas sistēmu attīstība” ietvaros ir sākta un turpinās četru projektu īstenošana par kopējo summu vairāk nekā 30 miljoni latu, tai skaitā plānots uzsākt papildus infrastruktūras izveidi sadzīves atkritumu poligonā “Getliņi”” par kopējo summu 4,25 miljoni latu.

Tikai Rīgas pilsētas investīciju programma vien 2011.gadam veido vairāk nekā 20 miljonus latu. Tie ir resursi, kas ekonomiku sildīs caur Rīgas Domes Īpašuma departamenta projektiem – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, VEF Kultūras pils, „Ziemeļblāzmas” kultūras pils rekonstrukciju, vairāku ārstniecības iestāžu renovāciju un tehnisko uzlabošanu, vairāku izglītības iestāžu rekonstrukciju, ūdensvadu/kanalizācijas sistēmu renovāciju, logu nomaiņu un fasāžu siltināšanu Rīgas mācību iestādēs u.c.

Valdis Birkavs un Valērijs Skribans rakstā „Kad prognozējama LV būvniecības sektora atveseļošanās” norāda, ka 2010. gadā būvniecības apjomu kritums ir apstājies. „Analizējot LR Centrālas statistikas pārvaldes datus par būvorganizāciju saviem spēkiem veikto būvdarbu apjomu pa ceturkšņiem, salīdzinot ar iepriekšējo gadu atbilstošo periodu, var secināt, ka 2010. gadā III ceturkšņa būvniecības apjomi bija par 6% mazāki nekā gadu iepriekš. Tas ir, salīdzinot ar iepriekšējo ceturkšņu datiem – kritums no 51% līdz 34%, kas ļauj cerēt uz pamattendences izmaiņām un tālāko būvniecības apjomu stabilizēšanos,” tendences nozarē iezīmē žurnāls „Latvijas Būvniecība”.

Finanšu tēmai kopumā ir veltītas 16 žurnāla „Latvijas Būvniecība” lappuses. Detalizēti Rīgas pilsētas būvniecības pasūtījumu izklāsta Rīgas Domes īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs. Nekustamā īpašuma attīstības tendences godīgi un skaidri analizē nekustamo īpašumu tirgus konsultanta NEWSEC tirgus pētniecības un analīzes vadītājs Baltijā Mindaugas Kulbokas, savukārt Ilze Puriņa no Vides investīciju fonda stāsta, kā veiksmīgi gan uzsākt, gan realizēt vides projektus. Lielākās kļūdas valsts Iepirkumos analizē Iepirkumu uzraudzības biroja Metodoloģijas departamenta direktore Dace Gaile.

Līdztekus tam žurnālā lasāmi raksti par Ventspils paceļamā tilta pār Ventu tapšanu, Rīgas Biržas ēkas rekonstrukcijas un restaurācijas gaitu u.c. valstī aktuāliem būvniecības projektiem.

Žurnāls „Latvijas Būvniecība” ir izdevums būvniecības profesionāļiem, investoriem un biznesa personībām. Tas iznāk kopš 2007. gada reizi divos mēnešos izdevniecībā „LILITA” līdzās tādiem Latvijā pazīstamiem žurnāliem kā „Latvijas Architektūra”, „Geo”, „Cosmopolitan”, „Lilit”, „Joy”, “Copes lietas”, „FHM” u.c. Žurnāls nopērkams lielākajos Rimi un Maxima lielveikalos, lielākajos Narvesen un Plus Punkts kioskos, u.c., kā arī abonējams http://www.abonesana.lv

Plašāka informācija:
Žurnāla “Latvijas būvniecība” galvenā redaktore
Lana Jūra, Tālr. 29102809

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s