

Tāpat atpūtniekus sveiks dziedošas un dejojošas zivis, jo šajā laikā savus priekšnesumus allaž demonstrē vietējie kolektīvi, tai skaitā būs arī koncerts „Zvejnieku tautas melodijas“. Tradicionāli ir arī šo svētku konkursi – enkura celšanas sacensības, zvejnieku laivas stumšanas sacensības un salakas ēšanas čempionāts.Savu iespēju izmantos arī Lietuvas amatnieki, lai tirgotus savas metāliskās, māla, dzintara un citādi darinātās zivtiņas un citus rotājumus.
Enciklopēdijā “Latvijas Daba” ir teikts, ka salaka (lietuviski – “stinta”, krieviski – “корюшка”) sastopama Baltijas jūrā piekrastes rajonos, no kurienes ienāk upju lejtecēs un piejūras ezeros. Salaka koncentrējas upju grīvu rajonā ziemā un februārī-aprīlī ienāk upēs uz nārstu.
“Organizēta salakas nobaudīšana ir lieliska iespēja piesaistīt tūristus Palangā nesezonas laikā,” stāsta Palangas viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Gintaras Sičiunas, piebilstot, ka ar katru gadu uz šiem svētkiem ierodas aizvien vairāk tūristu gan no Lietuvas, gan Kaļiņingradas apgabala Krievijā, gan arī no Latvijas.
Latvijas tūristu skaita pieplūdumu Gintaras Sičiunas skaidro ar to, ka šādi svētki Latvijā netiek svinēti, gan arī tāpēc, ka šāds nedēļas nogales brauciens uz kaimiņvalsti ir labs veids kā svinēt Valentīna dienu kopā ar saviem mīļotajiem cilvēkiem.
“Arī Valentīna dienas svinēšana jau ir kļuvusi par tradicionālu Palangas veiksmes stāstu nesezonas laikā, jo mīlētāji šo svētkus vēlas svinēt ārpus ierastas vides. Romantika ir saistīta gan ar ceļošanu, nakšņošanu viesnīcā, vakariņām restorānā, pastaigu gan jūru,” zina teikt Gintaras Sičiunas, piebilstot, ka Palangas viesnīcu un restorānu piedāvājums mīlētājiem ir ļoti vilinošs.
Plašāka informācija:
Gintaras Sičiunas,
Palangas viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents
Tel. +370 699 89666
E-pasts: palangavra@gmail.com