Latvijas tūrisma mārketingā jauni video

Pēc Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) pasūtījuma izgatavotas jaunajam Latvijas tūrisma tēlam atbilstošas video filmas un interaktīvā prezentācija, kas pieejamas TAVA mājas lapā http://www.tava.gov.lv un tiks izmatotas dažādām mārketinga aktivitātēm.

Tūrisma nozares pārstāvji, ienākošā tūrisma veicinātāji videomateriālus varēs lejupielādēt un izmantot savām mārketinga un reprezentācijas vajadzībām.

Jaunie video materiāli jau prezentēti un atzinīgi novērtēti starptautiskajā tūrisma gadatirgū “MATKA 2011” Somijā, kas notika janvārī. Tie Latvijas tūrisma tēla paspilgtināšanai un ierosmes stimulēšanai apceļot mūsu zemi tiks izmantoti arī citās tūrisma izstādēs, TAVA rīkotajās prezentācijās, informatīvajos pasākumos, žurnālistu vizītēs, kā arī Latvijas tūrisma portālā http://www.latvia.travel.

Video materiālus veidojusi Vides filmu studija, kas uzvarēja TAVA rīkotajā iepirkumā.

“Video filma veidota nevis kā reklāmas klips, bet kā autentisks, dokumentāls stāsts, kura galvenie varoņi ir zviedru pāris, kas rudens sezonā vides žurnālista Māra Oltes pavadībā iepazīst Latvijas dabas, kulinārijas, kultūras un arhitektūras pērles,” stāsta TAVA direktors Armands Slokenbergs.

Atbilstoši Latvijas tūrisma tēlam “Best enjoyed slowly” (Izbaudi nesteidzoties), zviedru tūristi nevis grupā traucas no viena populārā tūrisma objekta pie otra, bet izbauda emocijas, kas rodas, piemēram, vērojot putnu kolonijas Randu pļavās un pastaigājoties pa veco Ainažu molu, baudot ēdiena gatavošanu un nēģu ķeršanas procesu Salacas upes krastos, mielojot acis Rundāles pilī un tās dārzā, bet garu – Latvijas Nacionālajā operā. Arī “Aerodium” vēja tunelī ceļotāji nav pasīvi vērotāji, bet paši izbauda bēgšanu no gravitācijas.

“Interesanti, ka daļu sižeta veidoja paši ceļotāji, norādot uz interesantām lietām un objektiem, kas mūsuprāt tādi nešķita! Svarīgi, kā šādā veidā tiek modelēts tūrisma produkts, kas būtu pieejams gan individuāliem ceļotājiem, gan arī izmantojot tūrisma aģentūras pakalpojumus,” secina A. Slokenbergs.

Video stāstos galvenā uzmanība vērsta nevis uz objektu aprakstu un ar tiem saistītajiem faktiem, bet emocijām, pārdzīvojumiem, ko ceļotāji nesamāksloti pauž un kurus akcentē atslēgas vārdi titros. Lai gan šo materiālu plānojam izmantot ne tikai Zviedrijā, bet arī, piemēram, Vācijā, Krievijā, Somijā, lai nesabojātu materiāla autentiskuma sajūtu, angļu valodā runātais teksts netiks dublēts citās valodās. Filmai ir konkrēta mērķauditorija – inteliģenti, padzīvojuši pāri, kam patīk ceļot un gūt jaunas sajūtas. Papildus šiem video stāstiem ir izveidots arī kopsavilkuma stāsts, ietverot visus apskates objektus.

Vairāk uz nozares profesionāļiem, tūrisma aģentūrām, operatoriem, viesnīcām, tūrisma informācijas centriem orientēta interaktīvā prezentācija. Tajā ir vairāk faktoloģiskais materiāls, izziņas informācija par to, ko redzēt un ko darīt Latvijā. Video materiāli strukturēti vairākās sadaļās: “Best enjoyed slowly”, “TOP 10 objekti”, “Daba”, “Kultūra”, “Rekreācija”, “Pasākumi”, “Kur atrodamies”. Materiāls izveidots, par pamatu ņemot šobrīd TAVA un Vides Filmu studijas rīcībā esošos video materiālus.

“Šis ir viens no video stāstu komplektiem, ko TAVA plāno izveidot par katru no Latvijas gadalaikiem un kur galvenie varoņi būs dažāda vecuma un sociālā statusa tūristi no Latvijas augsti prioritārajiem mērķa tirgiem (Zviedrija, Somija, Krievija, Igaunija, Lietuva, Vācija). Tādējādi iecerēts mērķtiecīgāk uzrunāt konkrētās auditorijas, kas Latvijas Tūrisma mārketinga stratēģijā definētas kā prioritāras. Šogad plānots izgatavot vēl divus video materiālu komplektus,” atklāj TAVA direktors.

Pirmās filmas un interaktīvā prezentācija izmaksāja 12 071 latu. Tās akceptējusi un atzinīgi novērtējusi TAVA Konsultatīvā padome, kurā ietilpst pārstāvji no ministrijām, pašvaldībām, tūrisma nozares uzņēmēju asociācijām, plānošanas reģioniem, mārketinga speciālistiem.


Papildus informācija:
Didzis Sprūds, tel. 67358125Saites uz interaktīvo prezentāciju: http://tava.gov.lv/tava/index.php?kd_id=2927

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s