Uzaicinājums uz preses konferenci par sabiedrības veselības pētījuma rezultātiem

Trešdien, 2.februārī, plkst. 10:00 Veselības ministrijā (Brīvības ielā 72), konferenču zālē (III stāvā, 309.telpā) notiks preses konference par sabiedrības veselības pētījuma rezultātiem un darbu pie Sabiedrības veselības pamatnostādņu projekta 2011.-2017.gadam izstrādes.


Preses konferencē piedalīsies:
Juris Bārzdiņš – veselības ministrs;
Vilnis Baltiņš – Sabiedrības veselības institūta* valdes loceklis;
Pēteris Apinis – Veselības ministrijas Sabiedrības veselības koordinācijas komisijas priekšsēdētājs.

Sabiedrības veselības institūta veiktais pētījums, kurā piedalījās vairāk kā 4000 respondentu dažādās vecuma grupās,
atbildot uz 210 jautājumiem, atklājis pārsteidzošu tendenci – iedzīvotāju teorētiskās zināšanas par veselību ietekmējošiem faktoriem – veselīgu uzturu, ēšanas paradumiem, lieko svaru, medikamentu un uztura bagātinātāju lietošanu, kustību nozīmi veselības saglabāšanā u.c. – ir ļoti labas, tomēr praksē tās tiek pielietotas samērā reti.

Veselības ministrs Juris Bārzdiņš: „Iedzīvotāju ikdienas ieradumi bieži ir pretrunā ar viņu teorētiskajām zināšanām par nepieciešamo rīcību labas veselības saglabāšanā. Izglītošanas un informēšanas darbam jāturpinās, taču jāstrādā arī citos virzienos. Tādēļ sabiedrības veselības politikā tiek meklēti dažādi papildus risinājumi iedzīvotāju dzīvesveida un uztura paradumu maiņai.”

Atgādinām, ka līdz 1.februārim norisinās Sabiedrības veselības pamatnostādņu projekta 2011.-2017.gadam sabiedriskā apspriešana. Tuvākajās nedēļas priekšlikumi tiks apkopoti un izvērtēti, un dokuments tiks sagatavots izskatīšanai Ministru kabinetā. Sabiedrības veselības pamatnostādnēs tiek ietverti pasākumi, kā valstij kopā veidojot savu politiku (gan ar ekonomiski veicinošiem vai ierobežojošiem pasākumiem, gan atbalstot dažādas veselīgas iniciatīvas), panākt kopējās sabiedrības veselības uzlabošanos.

Par Sabiedrības veselības institūtu:
Sabiedrības veselības institūts ir sabiedriska organizācija, kas dibināta ar nolūku palīdzēt cilvēkiem uzlabot viņu fizisko un garīgo veselību. Sadarbībā ar vadošajiem Eiropas sporta un uztura speciālistiem, psihologiem un dietologiem, institūts izstrādājis vairākas veselības uzlabošanas programmas. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s