Aicina pieteikties uz forumu „E-klase 2011”

2011.gada 15.aprīlī pirmo reizi Latvijā notiks pieredzes apmaiņas forums par skolu informatizācijas procesiem “E-klase 2011”. Foruma mērķis ir pieredzes apmaiņa par skolu informatizācijas procesiem un Latvijā lielāko skolvadības sistēmu “e-klase”. Forumā aicināti piedalīties vispārizglītojošo un profesionālo skolu, interešu izglītības iestāžu, izglītības pārvalžu pārstāvji no visas Latvijas.
“Ideja rīkot pieredzes apmaiņas forumu radās, pateicoties mūsu galvenajiem atbalstītājiem, kritiķiem, draugiem un domubiedriem – skolotājiem. Regulāri tiekoties gan ar jau pieredzējušajiem “e-klases” lietotājiem, gan jaunpienācējiem, mēs sapratām, ka ar līdz šim rīkotajiem semināriem vien ir par maz. Jautājumu loks, ko varam vienā seminārā apskatīt, ir ļoti šaurs ierobežoto laika un cilvēku resursu dēļ,” stāsta “e-klase” projekta vadītāja Zane Vītoliņa.
Vairāk kā pusē Latvijas skolās – 592 izglītības iestādes izmanto “e-klasi”, un skolotājiem svarīgi ir dot iespēju dalīties savā pieredzē darbā ar “e-klasi”. Zane Vītoliņa piebilst, ka foruma rīkotāji plāno, ka šī būs jauna tradīcija un arī turpmāk tiks rīkoti šādi pasākumi, veidojot spēcīgu atbalsta un komunikācijas platformu skolotājiem.
Galvenie lektori un diskusiju vadītāji forumā “E-klase 2011” būs skolotāji, kuri jau ilgāku laikā strādā ar “e-klasi” un ir aktīvi līdzdarbojušies ar saviem ieteikumiem sistēmas pilnveidošanā. Viņi stāstīs par sistēmu, dalīties ieviešanas pieredzē, skaidros, kā viņi tikuši galā ar problēmsituācijām.
Zane Vītoliņa informē, ka lai apzinātu šobrīd aktuālākās tēmas, “e-klases” vidē tika iepriekš aizsākta diskusija, kuras ietvaros tika identificēti šobrīd aktuālākie temati, tai skaitā par to, kā ieviest “e-klasi” un pielāgot to skolas vajadzībām. Kādas atskaites un pārskatus iespējams iegūt? Šī informācija ir jo īpaši svarīga skolām, kuras tikko uzsākušus darbus ar skolvadības sistēmu.
Skolas administrāciju interesē jautājumi par pāreju uz elektroniskajiem žurnāliem, attiecīgie likumi, noteikumi un prakse. Skolotāji vēlas arī dalīties pieredzē par žurnālu arhivēšanu, skolēnu personas lietām, klases žurnālu pārbaudēm, kā arī mācību pārziņu darba pieredze ar “e-klasi”.
Forumā tiks pārrunāta “e-klase” izmantošanas iespējas un pieredze, īstenojot LR Ministru Kabineta noteikumus Nr.89 “Kārtība, kādā izglītības iestāde informē izglītojamo vecākus, pašvaldības vai valsts iestādes, ja izglītojamais bez attaisnojoša iemesla neapmeklē izglītības iestādi”. Tas vienlīdz interesē gan skolotājus, gan arī skolēnu vecākus, jo tikai nesen tika pieņemti šie jaunie Ministru Kabineta noteikumi, kas paredz ļoti ciešu vecāku un skolas sadarbību skolēnu kavējumu kontrolē.
Forumā “E-klase 2011” tiks stāstīts par “e-klase” pakalpojumu pieslēgšana un atslēgšanu skolēniem un vecākiem, kā atkārtoti runās par pakalpojuma izmaksām.
Uz forumu tiek īpaši uzaicināti arī pašvaldību pārstāvji, ar kuriem tiks īpaši diskutēts par “Rūpju bērnu moduli”. “Kas tas ir, kā tas darbojas, kas ar to strādā un kādi ieguvumi?” jautājumus precizē Zane Vītoliņa, piebilstot, ka forumā Bauskas novada izglītības pārvalžu darbinieki dalīsies savā pieredzē.
Forums “E-klase 2011” notiks Rīgas Tehniskajā Universitātē (Rīgā, Kaļķu ielā 1). Pasākums ir bez maksas. Ikvienam, kas vēlas piedalīties forumā jāpiesakās līdz 30.martam sūtot e-pastu uz e-klase@deac.lv norādot skolu vai izglītības pārvaldi, pārstāvju vārdus, uzvārdus.
Par “e-klasi”:
“E-klase” ir skolotāju darba instruments, ar kura palīdzību tiek nodrošināta pedagoģiskajā procesā nepieciešamā dokumentācija, sākot ar elementāro klases žurnālu, beidzot ar sarežģītām atskaitēm skolas vajadzībām. Ar “e-klases” palīdzību skolēni un viņu vecāki var sekot līdzi sekmēm internetā, sazināties ar skolotājiem, klasesbiedriem un viņu vecākiem.
“E-klase” Latvijas skolās darbojas no 2005.gada sākuma, tās izstrādātājs ir informāciju tehnoloģiju uzņēmums DEAC. Skolvadības sistēma ir saskaņota LR Izglītības un zinātnes ministrijā, tā ir izplatītākā skolvadības sistēma Latvijā ar gandrīz 600 skolām. Ik dienu “e-klasē” tiek ievadīti 250000 vērtējumi.
Papildu informācija par skolvadības sistēmu “e-klase”: http://www.eklase.lv
Plašāka informācija:
Zane Vītoliņa
DEAC projekta “e-klase” vadītāja
Tālr. +371 6707 2100
e-pasts: e-klase@deac.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s