TAVA atbalsta konferenču tūrisma kataloga izdošanu

Izmantojot Eiropas reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu, Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) atbalstījusi pirmā profesionālā kataloga izdošanu konferenču, kongresu un korporatīvo pasākumu rīkotājiem “MEET RĪGA”, “Meeting and convention planner’s guide to Riga & Latvia”.

Katalogu sagatavojis Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB), informācija par Latviju veidojot sadarbībā ar TAVA, Cēsu, Daugavpils, Jūrmalas, Liepājas, Siguldas un Ventspils tūrisma informācijas centriem.
“Darījumu tūrisms ir viena no Latvijas stratēģisko tūrisma produktu grupām, kas var dot augstu pievienoto vērtību un ekonomiskos ieguvumus, tādējādi palīdzot sasniegt mērķi palielināt ne tikai tūristu skaitu Latvijā, bet arī tūrisma pakalpojumu eksportu. Krīzes laikā darījumu tūrisms Latvijā piedzīvoja ievērojamu rādītāju kritumu, pērn tas sācis atkopties. Citastarp, būtisku stimulu deva politiskais lēmums atgriezties pie samazinātās pievienotās vērtības nodokļa likmes viesu izmitināšanas pakalpojumiem – darījumu tūrisms pret nodokļu kāpumu un reģionālām to atšķirībām ir ļoti jūtīgs. Prognozējams, ka darījumu tūrisma izaugsme varētu turpināties arī šogad, un izaugsmes apjoms lielā mērā būs atkarīgs no pašu aktivitātes,” teic TAVA direktors Armands Slokenbergs.
“Tā kā TAVA nevar tieši atbalstīt uzņēmējus, tā sniegusi atbalstu darījumu tūrisma mārketingam, piesaistot ERAF finansējumu nozares kataloga izdošanai. Ņemot vērā šī tūrisma vieda specifiku, ir loģiski, ka tas koncentrējas Rīgā, tādēļ katalogs veidots ciešā sadarbībā ar LIVE RIGA projektu MEET RIGA,” skaidro Armands Slokenbergs. MEET RĪGA projektu vadītājs Aigars Smiltāns piebilst, ka “katalogs ir papildinājums dalībai nozīmīgākajās MICE segmenta izstādēs un Rīgas konferenču tūrisma portāla http://www.MeetRiga.com vizītkarte“. 
Katalogā apkopoti piedāvājumi un informācija par iespējām Rīgā un citviet Latvijā rīkot konferences, kongresus, izstādes un korporatīvos pasākumus, tajā ir informācija par vadošajām viesnīcām un pasākumu norises vietām, transporta iespējām, ienākošā tūrisma kompānijām, kuras specializējas darījumu tūrismā. “MEET RIGA” apkopotas ziņas par vairāk nekā 30 dažādiem konferenču, kongresu un korporatīvo pasākumu rīkošanas pakalpojumu sniedzējiem, kā arī sniedz vispārēju tūrisma informāciju un mudinājumus atpūtai Rīgā un reģionos. 
Katalogs izdots angļu valodā. TAVA un RTIB to nosūtīs esošajiem un potenciālajiem sadarbības partneriem. To paredzēts arī izplatīt divās nozīmīgākajās konferenču un korporatīvo pasākumu rīkotāju izstādēs Eiropā – IMEX Frankfurtē no 24. līdz 26.maijam un EIBTM Barselonā no 29.novembra līdz 1.decembrim. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s