„E-klasē” ievadīti vairāk kā 56 miljoni vērtējumu

Latvijas nacionālajā skolvadības sistēmā “e-klase” aizvadītā mācību gada laikā ievadīti vairāk kā 56  miljoni vērtējumu. Maijā, mācību gada pēdējā mēnesī, “e-klase” tika noslogota visintensīvāk: 25. maijā vien, tika ievadīti 1,2 miljoni vērtējumu, turpretī 26.maijā – 1,1 miljons. Šobrīd, datu apstrādes intensitāte ir apsīkusi, kas liecina, ka vērtējumu ievade šājā mācību gadā jau praktiski ir beigusies.
Ir apkopoti 2010./2011. mācību gada rezultāti un tie ir patiešām pārsteidzoši. Šobrīd “e-klasi” lieto 610 skolas, kas ir aptuveni 70% no visām skolām Latvijā, “e-klasē” ik dienu tiek ievadīti vērtējumi un ar mācību procesiem saistītā informācija, par 136 428 Latvijas skolēniem. Kopš mācību gada sākuma, līdz 26. maijam, “e-klasē” ir ievadīti 56 266 731 vērtējumi, attiecīgi pagājušajā mācību gadā, ievadīto vērtējumu skaits sastādīja 31 858 441.
„Liels pārsteigums šogad ir augsta skolēnu un vecāku aktivitāte, jo “e-klase” viņiem kļuvusi par ikdienu, atzīmes un mājas darbi internetā ir tikpat ierasta lieta, kā profils sociālajos tīklos. Pēdējo pusgadu esam starp 10 apmeklētākajām Latvijas portāliem (Gemius Latvija dati), no tā secinām, ka “e-klase” tikai šogad tā pa īstam uzņem apgriezienus,” stāsta Zane Vītoliņa, projekta “e-klase” vadītāja.
Šajā mācību gadā vairāk kā 130 000 skolēnu saņēma “e-klasē” sagatavotas liecības, turpretī 2009. gadā, tie bija tikai 90 000 skolēnu. Šobrīd, pēc vairāku gadu auditorijas izglītošanas darba, “e-klase” projekta autori atzīmē gaidītu un patīkamu tendenci – skolas pašas izrāda iniciatīvu pāriet uz elektronisko žurnālu, sistēmas sniegtās priekšrocības tiek novērtētas augstu un skolotāji steidz tās izmantot. Skolu veiksmīgā pieredze, pozitīvas kolēģu atsauksmes, vecāku iniciatīva būt informētiem un izmantot vienotu skolvadības sistēmu, liek pieņemt lēmumu par labu “e-klasei”.
„Mēs esam gandarīti, ka arī izglītības nozarē strādājošie aizvien vairāk novērtē informāciju tehnoloģiju sniegtās iespējas un lielu daļu rutīnas darbu uztic skolvadības sistēmai,”  atzīst Zane Vītoliņa. 
“Lai gan kārtējais mācību gads ir noslēdzies un ir sākušās ilgi gaidītās vasaras brīvdienas, “e-klase” izstrādātājiem nebūs garlaikoties, jo vasarā turpināsies aktīvs darbs sistēmas pilnveidošanā un attīstīšanā, lai jau nākamajā mācību gadā, ar jauniem pārsteigumiem, “e-klase” sagaidītu izglītojamos, viņu vecākus un pedagogus,” rezumē  Zane Vītoliņa.
Par „e-klase”:
“E-klase” ir skolotāju darba instruments, ar kura palīdzību tiek nodrošināta pedagoģiskajā procesā nepieciešamā dokumentācija, sākot ar elementāro klases žurnālu, beidzot ar sarežģītām atskaitēm skolas vajadzībām. Ar “e-klases” palīdzību skolēni un viņu vecāki var sekot līdzi sekmēm internetā, sazināties ar skolotājiem, klasesbiedriem un viņu vecākiem.
“E-klase” Latvijas skolās darbojas kopš 2005. gada sākuma, tās izstrādātājs ir informāciju tehnoloģiju uzņēmums DEAC, Baltijas lielākais datu centru operators, kura pamatdarbība ir orientēta uz datu centru un IT ārpakalpojumu sniegšanu Eirāzijas un Amerikas mērogā.
Skolvadības sistēma ir saskaņota LR Izglītības un zinātnes ministrijā, tā ir izplatītākā skolvadības sistēma Latvijā ar gandrīz 610 skolām. Pēc  pētniecības uzņēmuma Gemius Latvija publicētajiem datiem, e-klase ir viens no 10 aktīvāk lietotajiem portāliem Latvijā. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s