“Diena bez lifta” internetā: lifti var būt ļoti bīstami

Sabiedrības Veselības Institūts turpina aicināt visus cilvēkus pēc iespējas vairāk lifta vietā izmantot kāpnes. Lai padarītu šo motivēšanu efektīvāku, ir izveidota speciāla interneta lapa http://www.bezlifta.lv.

Ir pagājis mēnesis kopš pirmās akcijas “Diena bez lifta”, kas aizsākās piektdien, 13.maijā “Valdo” biroju kompleksā un Swedbankas galvenajā biroju ēkā. Ņemot vērā lielo interesi un atsaucību, kādu izraisīja šis pasākums, tika nolemts internetā izveidot šādu informācijas apmaiņas vietni cilvēkiem, kuriem ir svarīga veselības nostiprināšanas un uzlabošanas tēma.

Interneta vietne http://www.bezlifta.lv. būs kā fizisko aktivitāšu ceļvedis, jo lai patstāvīgi atgādinātu cilvēkiem par visām tām iespējām, kuras tiem ir pieejamas, kā arī lai ikdienā uzlabotu savu veselību, ar dažiem stāstiem un ikmēneša atgādinājumiem ir par maz.

Ar interneta lapas http://www.bezlifta.lv starpniecību varēs palīdzēt cilvēkiem uzsākt un pakāpeniski palielināt ikdienas fiziskās aktivitātes. Šajā lapā būs viss nepieciešamais, lai katrs pats varētu saprast ko viņam darīt, kur, cik un ar ko kopā viņam to darīt.

Atgādinām, ka akcija “Diena bez lifta” sākās šī gada 13. maijā, piektdienā. Par pamatu šādai aktivitātei kalpoja Sabiedrības Veselības Institūta veiktā pētījuma rezultāti, kuros atklājās, ka cilvēki Latvijā ir pietiekami izglītoti jautājumos par liekā svara samazināšanu, taču ikdienas praktiskajā rīcībā viņi savas zināšanas neizmanto.

Sadarbības Veselības Institūta aicinājumam pievienojās arī Latvijas Ārstu biedrība un Latvijas Kardialogu biedrība, kuras aicina izmantot liftu saprāta robežās un pēc iespējas retāk.

Sabiedrības Veselības Institūts ir ļoti pateicīgs visiem masu medijiem par lielo atsaucību un līdzšinējo sadarbību informējot sabiedrību par veselīgu dzīves veidu veicinošām aktivitātēm un cer, ka šī sadarbība turpināsies arī turpmāk vēl kvalitatīvākā un interesantākā veidā.

Piedāvājam iepazīties ar http://www.bezlifta.lv sagatavoto stāstu, kurš vēlreiz aicina sabiedrību biežāk atteikties no lifta un izmantot trepes.


Patiess negadījums liftā:
Šis stāsts ir patiess un to mums atklāja cilvēks, kurš strādāja lifta avārijas brigādē. Šis stāsts spilgti raksturo to, kādu likteņa sodu var saņemt cilvēks, ja izmanto liftu neatbilstoši situācijai un bez jebkādas vajadzības.
Tas notika nedēļas nogalē, kādā no Rīgas guļamrajonu deviņstāvu mājā.
Paliela jauniešu kompānija pēc uzdzīvošanas šīs mājas sestā stāva dzīvoklī, bija nolēmusi pārvietoties uz citu svinēšanas vietu. Visi bija “krietni noguruši” un neviens negribēja no sestā stāva kāpt lejā ar kājām, tāpēc visi nolēma braukt ar liftu.
Neskatoties uz to, ka jauniešu bija vismaz divas reizes vairāk nekā paredzēts pārvadāt ar konkrēto liftu tika nolemts tikt lejā ar vienu piegājienu. Durvis izdevās aizvērt, taču uzreiz pēc sakustēšanās lifts iestrēga. Tā kā bija ļoti vēls nedēļas nogales vakars, avārijas brigādi nācās gaidīt vairākas stundas.
Tikmēr daži no jauniešiem pārblīvētajā liftā aiz gara laika bija nolēmuši uzsmēķēt. Visi jaunieši bija krietni dzēruši un arī labi paēduši. Šaurajā telpā svaiga gaisa bija ļoti maz. Šādā situācijā drīz vien kādam no kompānijas puišiem palika tik slikti, ka nācās vemt. Par nelaimi cilvēku liftā bija tik daudz, ka augumā garākajam puisim sanāca uzvemt virsū cieši piespiestajai, taču augumā mazākajai meitenei. Tas, savukārt izraisīja ķēdes reakciju, un drīz vien vemšana bija piemeklējusi visus. Līdz brīgādes atbraukšanai, daļa no svinētājiem jau bija paģībusi, bet pārējie atradās pusnemaņā.
Par laimi, visi lifta lietotāji izdzīvoja, bet šis vakars viņiem noteikti būtu izvērties krietni savādāk, ja kaut vai puse no viņiem lifta vietā būtu izvēlējušies trepes.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s