Kristiešiem jābūt aktīvākiem politikā; Vēl diskutē par partijas dibināšanas ideju

“Kristieši nedrīkst palikt tikpat vienaldzīgi politikā kā tas bijis līdz šim, taču šajā grūtajā izšķiršanās laikā ir jo rūpīgāk jāpārdomā, kādā veidā iespējamā līdzdalība politikā ir vislietderīgākā. Lai gan laika ir maz, tomēr arī sasteigt nav jēgas, tāpēc vēl pārdomāsim visu rūpīgi līdz nākamai nedēļai,” Kristīgi sociālās ūnijas partijas dibināšanas atbalstītāju pirmo tikšanos rezumē sabiedrisko attiecību speciālists Kristians Rozenvalds.
Fonda “Moral Revolution” vadītāja Natālija Lazukina, kura no sabiedrisko attiecību speciālista Kristiana Rozenvalda ir pārņēmusi iniciatīvu partijas veidošanā, pauž milzīgu gandarījumu par sanākušajiem. “Bija sabraukuši pārstāvji no Bauskas, Talsiem, Kuldīgas, Jelgavas, Olaines, Salaspils, Jūrmalas un Rīgas. Tie bija draudžu un kristīgo sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Tie bija ieinteresēti, nevienaldzīgi, kā arī darboties varoši un griboši cilvēki,” stāsta Natālija Lazukina.
Pirmajā tikšanās bija vairāk iepazīšanas un debates par to, kā labāk rīkoties šajā izšķirīgajā laikā. “Es apzināti nevēlējos klātesošajiem uzspiest kādu iespējamā scenārija modeli, lai ikkatrs klātesošais pārliecinās, ka lēmumi šeit tiek pieņemti uz vietas un kopā, nevis kāds kaut kur un kāda interesēs jau ir savtīgi vienojies. Šobrīd nav arī iepriekš iezīmētu līderu, kuriem būtu vajadzīgi līdzskrējēji vai fona masa, kā tas nereti ir bijis Latvijas politikā,” informē Kristians Rozenvalds.
Kristians Rozenvalds jau iepriekš bija uzsvēris, ka partijas izveidošana un tās iespējamā startēšana Saeimas ārkārtas vēlēšanās nedrīkstētu būt pašmērķis. Mērķis ir mainīt esošo politikas darba kārtību, lai tā tiktu pakļauta sabiedrības interesēm, būtu kristīga un sociāli atbildīga. “Partijas dibināšana ir tikai viens no veidiem, taču ir iespējams izmainīt gan citas partijas, gan arī ietekmēt politiķus kā nevalstiskajai organizācijai,” norāda Kristians Rozenvalds.
Natālija Lazukina informē, ka starp tikšanās dalībniekiem bija arī daudzi, kas aicināja pārdomāt iespēju izmainīt no iekšpuses LPP/LC vai KDS. Bija arī tādi, kas gatavi atbalstīt Zatlera reformu partiju, jo tai šobrīd būtu lielākas iespējas būt ievēlētai, taču vēl nav pārliecības par to, cik patiesas ir Valda Zatlera konservatīvās vērtības un kā tās sadzīvo ar partijas veidošanā iesaistīto cilvēku vērtībām vai to acīmredzamo trūkumu.
Arī Latvijas Romas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats iepriekš bija publiski paudis uzskatu, ka lai gan atbalsta ideju par jaunas kristīgi orientētas partijas izveidi, taču uzskata, ka kristīgu vērtību virzību parlamentā un likumdošanas iniciatīvas ciešāk varētu īstenot jau esošo partiju pārstāvji – aktīvie kristieši.
Vienlaicīgi Natālija Lazukina uzsver, ka daudzi klātesošie pauda vilšanos līdzšinējos politiķos un partijās, tāpēc pauda gatavību aktīvi līdzdarboties jaunas partijas veidošanā. “Šis ir gan valstij izšķirīgs brīdis, gan arī ļoti piemērots laiks jaunai politiskai iniciatīvai. Visiem, gan jaunajiem, gan arī vecajiem politiķiem ir atvēlēts mazs laiks, turklāt vecajiem ir ne tikai jādomā par jaunajām vēlēšanām, bet arī jāatdod parādi par iepriekšējām vēlēšanām, kamēr jauni var visu sākt no sākuma,” uzskata Natālija Lazukina.
“Ir grūti pieņemt vispareizāko lēmumu, tāpēc mēs arī nolēmām katrs vēl pārdomāt pāris dienas, kā arī vērsties pie Dieva pēc padoma par to, kā atrast vispareizāko pielietojumu savām politiskajām iniciatīvām,” stāsta Natālija Lazukina, precizējot, ka klātesoši nolēma jau pirmdien sazināties, lai informētu viens otru par saviem apsvērumiem, kā arī lemtu par nākamo tikšanos un tās darba kārtību.
Kristīgi sociālās ūnijas partijas dibināšanas atbalstītāju pirmā tikšanās notika Rīgas Sv. Terēzes no Bērna Jēzus Romas katoļu draudzes bīskapa Boļeslava Sloskāna piemiņai veltītajā mājā Ojāra Vācieša ielā 6. Tikšanās sākās un beidzās ar lūgšanu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s