Kristīgi sociālo ūniju kā partiju tomēr neveidos

“Neatsakoties no galvenā mērķa – “Par kristīgās morāles principos balstītu sociāli atbildīgu rīcību gan politikā, gan valsts pārvaldē, gan jebkurā citā darbā!”, Kristīgi sociālo ūniju tomēr nolemts veidot ne kā partiju, jo šobrīd daudz lietderīgākā būtu iesaistīšanās jau esošo partiju darbā.

“Trešdien, 20.jūlija vakarā mums bija garas un spraigas diskusijas par to, kā lietderīgāk darboties politikā, lai ietekmētu tās darba kārtību. Mums jau nekad partijas izveidošana nav bijis pašmērķis. Izvērtējot mūsu šībrīža iespējas, nolēmām neveidot savu partiju, bet gan politisku organizāciju, lai līdzdarbotos politikā caur citām partijām un to kandidātiem,” stāsta Kristīgi sociālās ūnijas idejas ierosinātājs, sabiedrisko attiecību speciālists un politikas procesu vērotājs Kristians Rozenvalds.

“Starp mums bija arī ne mazums to cilvēku, kuri uzskatīja ka tikai jauns politisks spēks var būt perspektīvs. Tāpat daudzi uzskatīja, ka tikai partija un nevis biedrība var ietekmēt politiskos procesus. Taču, savu garo vakara diskusiju noslēdzām ar to, ka partijas izveidošanai vēl nav pienācis īstais laiks, turklāt, ne tikai partijām ir iespēja ietekmēt notikumos,” Kristīgi sociālās ūnijas atbalstītāju tikšanos rezumē Kristians Rozenvalds.

“Bet organizāciju noteikti veidosim un pēc iespējas masveidīgāku, lai gadījumā, ja rodas tāda vajadzība, tomēr ir iespējams pārtapt par partiju. Lai mūsu biedru skaits būtu kā brīdinājums partijām,” turpina Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka organizācijas dibināšanā sākotnēji varētu būt iesaistīti ap 20 dibinātāju, kuri jau šobrīd aktīvi līdzdarbojas, taču kā taktisks uzdevums būtu īsā laikā sapulcināt vismaz 200 biedrus, kas būtu nepieciešamais minimums priekš partijas izveidošanas.

“Kristīgi sociālai ūnijai jābūt kā domnīcai par kristīgu un sociāli atbildīgu politiku. Taču galvenais – tai jābūt kā paškontroles un motivējošam virzītājam kristīgiem politiķiem. Ir jāveicina gan diskusijas politiķu starpā, gan arī jāveicina domu apmaiņa starp politiķiem un sabiedrību, politiķiem un uzņēmējiem, politiķiem un baznīcu, kā arī viesiem minētajiem savā starpā,” nolemto atstāsta Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka gribētu redzēt piederību šai organizācijai gluži kā politiķa kvalitātes zīmi.

Kristians Rozenvalds vēl nemācēja teikt, kad biedrība tiks dibināta. “Par to lemsim nākamajā trešdienā. Iespējams, ka paliksim pie sākotnēji ieplānotā 6.augusta, taču, iespējams arī, ka līdz ar atteikšanos veidot partiju, mainīsim arī dibināšanas datumu. Vēl lemsim arī par nosaukumu, meklējot vārda “ūnija” aizvietojumu, jo tas ne visiem patīk,” informē Kristians Rozenvalds.

Līdz 1.augustam nolemts izstrādāt 10 pamatprincipus kristīgai un sociāli atbildīgai politikai, partijai un politiķiem. Uz šiem principiem tad tiktu balstīta sadarbība gan ar Latvijas partijām un to apvienībām, gan arī katra individuālā līdzdalība politikā. Tāpat šie pamatprincipi palīdzētu neizplūstu un nezaudētu savus mērķus, kā tas nereti ir noticis Latvijas politikā.

“Lai nav tā, ka kristīgā morāle ir tikai izkārtne vēlēšanās. Tāpēc jo svarīgāk ir, ka partijās līdzdarbojos kristīgi cilvēki, kuri iepriekš, saskaņā ar šobrīd topošajiem 10 pamatprincipiem, būs solījušies savlaicīgi un publiski signalizēt par partijās notiekošo, tai skaitā melošanu, negodīgu un savtīgu rīcību,” uzsver Kristians Rozenvalds.

“Arī šobrīd kristīgi cilvēki darbojas daudzās partijās, taču viņu balss pārāk bieži ir ļoti pieklusināta. Un tā vietā, lai skaļi runātu par politiķu nepatiesajām liecībām, zagšanu un cita mantas iekārošanu, kā arī citiem baušļu pārkāpumiem, kristieši politikā nodevīgi klusē. Iespējams tāpēc, ka paši sākuši grēkot, iespējams arī tāpēc, ka uzskata, ka labāk turpināt būt varas tuvumā, lai pēcāk varētu notikumus labvēlīgi ietekmēt, taču ir jau tā ieauguši tai sistēmā, ka pat neapjauš savu līdzatbildību par pārkāpumiem, noziegumiem un grēkiem,” stāsta Kristians Rozenvalds, motivējot nepieciešamību pēc kristīgas un sociāli atbildības politikas pamatprincipiem, kā arī sabiedriskas kontroles mehānismam par to ievērošanu. 

Starp Kristīgi sociālās ūnijas iniciatoriem ir gan “Vienotības”, LPP/LC un Zatlera reformu partijas atbalstītāji. Kristians Rozenvalds informēja, ka jau ir runājis ar vairāku politisku partiju vadītājiem, tai skaitā Aināru Šleseru un Solvitu Āboltiņu. Savukārt fonda “Moral revolution” valdes locekle Natālija Lazukina, kura iepriekš bija no Kristiana Rozenvalda pārņēmusi iniciatīvu partijas veidošanā, ir tikusies ir Valdi Zatleru. “Pēc tam, kad būs izstrādāti kristīgas un sociāli atbildīgas politikas pamatprincipi, vērsīsimies pie partiju vadītājiem atkārtoti, lai turpinātu sarunas par sadarbību un tās formām,” informē Kristians Rozenvalds.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s