Aicina kopīgi svinēt Biržu pilsētas svētkus

Šajā nedēļas nogalē, no 5. līdz 7.augustam, Lietuvas pierobežas pilsēta Birži svinēs savu 556 gadadienu kopš pieminēšanas vēstures dokumentos. Tam par godu notiks arī ikgadēji pilsētas svētki uz kuriem tiek aicināti arī Latvijas, jo īpaši pierobežas iedzīvotāji.
Biržu pilsētas svētku programmā ir gan tradicionālais vakara ielu gājiens, vairāki brīvdabas koncerti, bet pusnaktī arī salūts. Svētku programmā iekļauti arī vairāki svētku dievkalpojumi un oficiālas ceremonijas, tai skaitā Eiropas Padomes goda karoga svinīgā uzvilkšana, pilsētas goda pilsoņu izraudzīšana un apbalvošana, kā arī A.Macijauska balvas piešķiršana labākajam žurnālistam.

Lietuvas Seima deputāts Valdemārs Vaļkūns, kurš ievēlēts no Biržu vienmandāta apgabala, uzskata, ka lietuviešiem un latviešiem vairāk jābūt kopā un pierobežas pilsētu svētki ir tam īpaši piemērots laiks. “Mēs pārāk maz esam kopā viens ar otru, lai gan globalizācijas un tās apdraudējumu apstākļos tādām tautām kā latvieši un lietuvieši, būtu daudz ciešāk jāatbalsta vienam otru. Mēs, taču, esam palikuši vien divas baltu tautas,” aicina aizdomāties Valdemārs Vaļkūns.

“Birži ir viena no Latvijai vistuvākajām Lietuvas pilsētām. Turklāt, šī pilsēta, manuprāt, ir ļoti interesants un plašai Latvijas publikai vēl neapgūts tūrisma objekts. Iespējams, daudzi jau ir dzirdējuši par Radvilu dzimtas rezidenci – Biržu pili un tās apkārtni, bet bez tā šeit ir vēl daudz ko redzēt. Pilsētas svētki varētu būt kā labs ierosinājums šurp atbraukt,” aicina Valdemārs Vaļkūns.
Lietuvas Seima deputāts Valdemārs Vaļkūns zināja teikt, ka Biržai sevi tūristiem piesaka arī ar ūdens ceļojumiem, jo no Biržiem līdz pat Rīgai var nokļūt pa upju ceļu caur Bausku, Jelgavu un Jūrmalu. Tāpēc Biržus kā sākumu ūdens ceļojumiem jau iecienījuši ūdenstūristi arī no Latvijas. Biržu tuvumā, upes Apaščia krastos ir daudz interesantu objektu, kā arī labiekārtotas naktsmītnes un vairākas laivu nomas.
Biržu novads jau sen ir slavens ar savām alus darītavām un garšīgo alu. Biržu novada muzejā iespējams iepazīt alus brūvēšanas noslēpumus. Muzeja gide tēlaini pastāstīs ļoti daudzas alus brūvēšanas nianses, tāpat būs lieliska iespēja pagaršot biržu alu, mājas maizi un sieru, iemācīsieties biržu alus himnu. Kā ekskursijā objekti ir arī Biržu alus darītavas: „Rinkuškiai“, „Biržu alus“, „Ponoras“ un Butautu dvaro alus Pečeriaukštė. 
Foto tiesības: http://www.flickr.com/photos/ostsee/
http://www.way2lithuania.com/en/travel-lithuania/birzai

Biržu novads ir slavens arī ar savu koka arhitektūru, jo īpaši koka baznīcām un kapličām. Tūristiem tiek piedāvāts apskatīt vismaz 10 šādas svētceltnes, kuras cēluši vietējie meistari, šajās celtnēs izmantojot arī citās būvēs iegūto pieredzi, taču vienlaicīgi ievērtējot tā laika liturģiskās prasības. Tādējādi šīs baznīcas ir arī kā unikāls vēstures un ne tikai kultūras un sakrālais piemineklis. 

Kopš 2004.gada, Birži un Aizkraukle ir sadraudzības pilsētas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s