Dainis Liepiņš: OZO ledus halle ir un būs!

Pēdējo nedēļu laikā ir izveidojusies tāda kā ažiotāža par faktu, ka OZO ledus hallē Ozolniekos uz vairākiem mēnešiem tiks nokausēts ledus. Ļoti daudzi ir zvanījuši izsakot savu sašutumu, nākuši klāt ar jautājumiem. Esmu jau saklausījies visdažādākās spekulācijas un pieņēmumus par iemesliem. Tāpēc, lai izvairītos no sagrozītas vai neprecīzas informācijas izplatīšanas, esmu nolēmis izskaidrot šo lēmumu.

Pirmkārt gribu uzsvērt, ka neskatoties uz dažu visai šauri domājušo Latvijas un Ozolnieku mēroga politiķu darbību un attieksmi, sports Ozolniekos ir un būs! OZO ledus halle rudens un pavasara mēnešiem pārtaps par tenisa, bumbiņhokeja (ball hockey) un citu sporta aktivitāšu centru. Bet no nākamā gada jūnijā halle atkal kļūs par Eiropas daiļslidošanas centru, kurā, tāpat kā līdz šim, pasaulē pazīstamu treneru (Tamāra Moskvina, Aleksandrs Žuļins, Svetlana Sokolovska, Jurijs Bureiko u.c.) vadībā trenēsies gan pasaules līmeņa zvaigznes, gan labākie no jauniešu un junioru vecuma. Tāpat vieta būs arī hokejam un publiskajai slidošanai.

Ledus uzturēšanu visa gada garumā par neiespējamu padarīja politiķu un valdības lēmums palielināt elektrības patēriņa cenu par 23% no šī gada 1.aprīļa. Paradoksāli, bet nevienu, ne ekonomikas vai izglītības ministru, ne Hokeja federāciju vai Olimpisko komiteju, respektīvi atbildīgos par sporta attīstību Latvijā, kā arī ekonomikas politikas veidotājus neinteresē, kas notiek ar šādām sporta bāzēm.

50% no OZO ledus halles uzturēšanas izmaksām sastāda maksa par elektrību. Ja mēneša izmaksas gada sākumā bija vidēji Ls 5800, tad šobrīd jau Ls 7200 jeb gada laikā par Ls 17000 vairāk. Kur ņemt šos līdzekļus? Ne bērnu vecākiem, ne sportistiem, ne sporta entuziastiem un amatieriem šādu līdzekļu vienkārši fiziski nav! Tajā pašā laikā tiek tērēti milzīgi līdzekļi un maksāti dubultie tarifi par dažu indivīdu rokās nodotām HES un vēja elektrostacijām, bet privātie sporta objekti, kurus izmanto tūkstošiem cilvēku un kuros mūsu bērni nodarbina sevi fiziski, nevis nododas dažādām atkarībām, tiek pakļauti iznīcībai, jo nespēj cīnīties ar valsts monopolu.

Domāju, ka VAS „Latvenergo” un Ekonomikas ministrijas „speciālisti” būs kļūdījušies savos aprēķinos. Ja līdz šim par elektrību un gāzi Ozo ledus halles uzturēšanai tika maksāti vidēji Ls 70.000 gadā, tad turpmāk tie būs tik vien kā Ls 10.000. Jebkurš bērns izrēķinās ekonomisko un sociālo lietderību šādam cenu kāpumam priekš sporta bāzēm, taču izskatās, ka esošais ekonomikas ministrs Artis Kampars un premjers Valdis Dombrovskis (abi „Jaunais laiks”/Vienotība) uz to nav bijuši spējīgi. 

Tāpat nav šaubu, ka samazinoties iespējām vest savus bērnus uz izvēlēta sporta veida nodarbībām, palielināsies to jauno ģimeņu skaits, kuras izvēlēsies pamest Latviju. Jau šobrīd dēļ augstajiem tarifiem ledus nodarbības Latvijā ir dārgākas nekā Norvēģijā, Austrijā, un citur Eiropā, nemaz nerunājot par Austrumu kaimiņzemēm.

Paveicies ir tajās pašvaldībās, kurās ir ievēlēti gudri cilvēki ar spēju analizēt un ar mērķi atbalstīt savu pagastu, novadu, ciemu un to iedzīvotājus. Diemžēl, Ozolnieku novads nav starp šiem laimīgajiem, jo pašvaldību vada morāli un fiziski novecojuši cilvēki, kuriem nav ne mazākās interese par novada attīstību (droši vien, izņemot gadījumus, kad tas uzlabo viņu materiālo stāvokli), viņu bērni ir izauguši, bet paši ir par vecu, lai nodarbotos ar sportu, tāpēc nesaprot tos, kuri to dara ikdienā. Sports Ozolniekos ir kā novada vizītkarte, bet absurda kalngals ir tas, ka ievēlēti tiek cilvēki, kuriem dižošanās masu pasākumos, tajā skaitā sporta, ir tikai veids sevis izrādīšanai un politiskā kapitāla krāšanai. Kā pierādījums tam ir Ozolnieku novada domes vadītāja Māra Aināra (ZZS) apgalvojums, ka sporta halle esot privāts bizness! Privāta tā halle ir, bet kur bizness? Nez kāpēc pašvaldībai piederošais, padomju laikos būvētais sporta nams tiek dāsni finansēts katru gadu, lai gan tajā, kā reizi tiek veikta arī uzņēmējdarbība (viesnīca, biroju nomas, sporta laukumu nomas, utt.)!

Citās pašvaldībās, kad nav iespēju palīdzēt finansiāli, tad palīdz ar nekustamā īpašuma nodokļa atlaidēm, taču Ozolniekos ir ilgu laiku jāpazemojas un jālūdzas, lai saņemtu kaut 50% no maksas par ēku, kuras iepriekš nebija un tātad nekādi zaudējumi pašvaldībai radīti it kā netiek. Tādējādi, nevis pašvaldība palīdz, bet vēl iegūst ap Ls 600. 

Šāda, diemžēl, ir Ozolnieku novada attieksmes oficiālā daļa, bet neoficiālo pilnā nopietnībā izteica vēl viena Ozolnieku novada domes „zvaigzne” un pozīcijas deputāte A.Bībere („Jaunais laiks”/ Vienotība) – “Lai tak’ ierīkojot lielveikalu, jo vieta taču esot ļoti laba!!!”

Pilnīgi skaidrs, ka cilvēki, kuri no padomju laikiem ir iemācījušies tikai sadalīt svešu mantu (neatceros gadījumu, kad būtu sevi apdalījuši) un savā dzīvē nav neko radījuši savām rokām, nav spējīgi izprast tos, kuri paši par saviem līdzekļiem realizē idejas! Bet tikmēr, lai skauģi skauž savos valsts un pašvaldību apmaksātajos kabinetos, bet pārējos visus aicinu sportot, baudīt dzīvi un nepievērst uzmanību niecībām!!! 

Ar cieņu, 
Dainis Liepiņš, 
OZO ledus halles īpašnieks

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s