TAVA izdod jaunu „Rīgas un tās apkārtnes” tūrisma karti

Lai iepazīstinātu tūristus ar Rīgas interesantākajām vietām un mudinātu viņus doties arī ceļojumos ārpus galvaspilsētas, Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) izdevusi jaunu tūrisma karti „Rīga un tās apkārtne”.


“Latvijas tūrisma mārketinga stratēģijā 2010-2015.gadam kā viens no uzdevumiem noteikts attīstīt tūrisma piedāvājumu ne tikai Rīgā, bet arī ārpus tās, sniedzot nepieciešamos mudinājumus, lai „īso ceļojumu” tūristi kļūtu par „pagarināta īsā ceļojuma” izmantotājiem, lai no esošā Latvijas pamata piedāvājuma ārvalstu tūristiem „Rīga” virzītos uz piedāvājumu „Rīga+”,” stāsta TAVA eksperte mārketinga jautājumos Linda Penka. Lai arī Rīga šajā piedāvājumā pozicionēta kā galvenais galamērķis, vienlaikus tiek piedāvāts izbraukt īsos vienas vai vairāku dienu ceļojumos uz citām pilsētām vai reģioniem.

Jaunajā materiālā iekļauta informācija par 15 populārākajiem tūrisma objektiem Rīgā, Vecrīgā, Rīgas centrā un 28 interesantākajiem tūrisma objektiem 70 km rādiusā ap Rīgu. Aprakstos iekļauta informācija par pašiem objektiem, adreses, tālruņu numuri, mājas lapas. Visi objekti attēloti kartē. “Tā kā daudzi tūristi šodien izmanto navigācijas iekārtas, viņu ērtībām visiem objektiem ir norādītas arī GPS koordinātas, savukārt tiem, kas ceļo bez sava transportlīdzekļa noderēs informācija par auto un velo nomu, kā arī ērtāko nokļūšanas veidu no Rīgas uz konkrēto objektu ar sabiedrisko transportu,” informē Linda Penka. Materiālā ir arī tūristu diennakts palīdzības tālruņa „Tourist Hotline 1188” pakalpojumu apraksts, norādītas policijas iecirkņu atrašanās vietas, tūrisma informācijas centru kontakti, sniegtas rekomendācijas, ko nevajadzētu darīt publiskās vietās.

Karte izdota angļu, vācu un krievu valodās. Tās būs pieejamas TAVA birojā, bet ārvalstu viesiem tiks piedāvātas tūrisma informācijas centros Latvijā, viesnīcās, tūrisma aģentūrās, LR pārstāvniecībās un vēstniecībās ārvalstīs, kā arī starptautiskajās tūrisma izstādēs. Karšu tirāža ir 45 000 eksemplāru. Elektroniskā formā materiālu var lejuplādēt Latvijas oficiālajā tūrisma portālā http://www.latvia.travel/lv/bukleti-un-brosuras

TAVA publikācijas tiek izdotas Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētās darbības programmas „Uzņēmējdarbība un inovācijas” 2.3.1.1.2. apakšaktivitātes “Ārējo tirgu apgūšana – nozaru starptautiskās konkurētspējas stiprināšana” projekta „Latvijas kā tūrisma galamērķa konkurētspējas stiprināšana ārējos tirgos” ietvaros.

Informējot par tūristu iespējām Rīgā, TAVA šogad jau ir izdevusi tūrisma maršrutu bukletu „Rīga un viena diena Rīgas apkārtnē” angļu, vācu, krievu un latviešu valodās, bet sadarbībā ar Rīgas tūrisma attīstības biroju „LiveRiga” – katalogu citai mērķauditorijai – konferenču, kongresu un korporatīvo pasākumu rīkotājiem „Meet Riga” angļu valodā. Izdošanai gatavots tiek arī buklets „Riga Top 15” vācu valodā.

2011.gadā TAVA ir izdevusi arī jaunu Latvijas tūrisma karti, tūrisma tēla brošūru „Nesteidzīga atpūta Latvijā”, bukletu „Veselība. Harmonija. Labsajūta”. Visi materiāli ir pieejami lejuplādēšanai http://www.latvia.travel/lv/bukleti-un-brosuras

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s