Kriminālprocess par D.Liepiņa apmelošanu

Valsts policija ierosinājusi kriminālprocesu par neslavas celšanu Jelgavas domes deputātam Dainim Liepiņam. Aizdomas par apzināti nepatiesu, otru personu apkaunojošo izdomājumu tīšu izplatīšanu krīt uz advokātu biroja “BDO Zelmenis & Liberte” advokātu Valdi Bergu, kā arī firmas “Intransserviss” pārējiem līdzīpašniekiem.


Kriminālprocess ierosināts saistībā ar Jelgavā un Ozolniekos iedzīvotāju pastkastēs ievietotu informatīvu materiālu un publikācijām interneta vietnēs Reiders.lv un DainisLiepins.lv. Publikācijās es un mana dzīvesbiedre Dace Liepiņa vainoti nelikumīgā uzņēmuma pārņemšanā un mēģinājumā iznīcināt „vienu no lielākajiem Jelgavas nodokļu maksātājiem SIA “Intransserviss”. Rakstos man piedēvēta dokumentu falsifikācija ar mērķi piesavināties minēto kompāniju. Publikācijās advokāts Valdis Bergs apsūdzēja mani un manu sievu noziedzīga izdarījuma izdarīšanā.

Ar negatīvās publicitātes kampaņas organizēšanu pret mani ir iesaistīta sabiedrisko attiecību kompānija “Repute”, kura varētu būt organizējusi informatīvo materiālu izgatavošanu un izplatīšanu caur VAS “Latvijas pasts”, kā arī apmaksājusi reklāmu radio, kurā aicināja ielūkoties minētajās interneta mājas lapās.

Nesaskaņas SIA “Intransserviss” līdzīpašnieku starpā notiek jau vairākus gadus. Par uzņēmuma līdzīpašnieku es kļuvu 2003.gadā, kad uzņēmuma attīstībai bija nepieciešams papildus finansējums, bet tā brīža īpašniekam P.Kozlovam šādas naudas nebija. Tādēļ projekta finansētājs “Hansabanka” piesaistīja mani, un es kļuvu par uzņēmuma 50% kapitāldaļu īpašnieku.

Nesaskaņas sākās, kad es kā uzņēmuma lielākais akcionārs vēlējos iepazīties detalizētāk ar uzņēmuma operatīvās darbības rezultātiem un publiski norobežojos no SIA “Intransserviss” finanšu shēmām ar Jelgavas pašvaldības uzņēmumu SIA “Jelgavas autobusu parks”. Varu atkārtoties, ka man ir un bija nepieņemami, ka SIA “Intranserviss”, saņemot no pašvaldības SIA “Jelgavas autobusu parks” par sniegtajiem pakalpojumiem ievērojamas naudas summas, vēlāk tās novirza par labu uzņēmuma līdzīpašniecei V.Ļubļinskai, kura, kā zināms, ir arī SIA “Jelgavas autobusu parks” komercdirektore, kura no 2006.gada ir faktiski bijusi valsts amatpersona, taču nav sniegusi amatpersonas deklarācijas VID un kurai piešķirta prokūra – tiesības rīkoties ar SIA “Jelgavas autobusu parks” finanšu līdzekļiem.

I.Kozlova, kura pilda galvenā grāmatveža pienākumus gan SIA “Intransserviss”, gan SIA “Jelgavas autobusu parks”, kā arī viņas vīrs – uzņēmuma valdes priekšsēdētājs P.Kozlovs, regulāri pārkāpj uzņēmuma statūtus darījumos ar naudas līdzekļiem, t.sk., pārskaitot milzīgus līdzekļus advokātu birojam “BDO Zelmenis&Liberte” un SIA “Repute”, kā arī no uzņēmuma līdzekļiem apmaksājot V.Ļubļinskas un P.Kozlova kā akcionāru privātās izmaksas tiesājoties ar mani.

Par neslavas celšanu krimināllikums paredz sodīt ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām, par neslavas celšanu masu saziņas līdzeklī — soda ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz astoņdesmit minimālajām mēnešalgām.

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s