Kristīgi cilvēki jūtas vīlušies Zatlera reformu partijā

Neskatoties uz sākotnējo apņemšanos aizstāvēt tradicionālas ģimenes vērtības, Zatlera reformu partija ir atkāpusies no saviem iepriekš paustajiem uzstādījumiem, savā būtībā ieņemot atklāti liberālu nostāju viendzimuma pāru tiesisko attiecību regulējuma ieviešanai, par ko liecina partijas mājas lapā izvietotā programma: „Jāņem vērā faktiski pastāvošā kopdzīves modeļu daudzveidība Latvijā. Tāpēc Zatlera reformu partija iestājas par kopdzīves mantisko attiecību regulēšanu mantošanas un citās jomās.”

Diemžēl, arī „Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa publiskajā telpā pauda nostāju, ka viendzimuma pāru mantiskās attiecības nepieciešams legalizēt. “Pēdējā partija” turklāt atklāti runā par homoseksuālu pāru attiecību pielīdzināšanu tradicionālai laulībai un šīs partijas pārstāvji ir aktīvi „Mozaīkas” atbalstītāji un dalībnieki. Arī atsevišķi politiķi no „Vienotības”, ZZS un “Saskaņas Centra” atklāti iestājas par viendzimuma attiecību legalizāciju.

Runājot par Zatlera reformu partiju, interesants ir fakts, ka partijā lēmumu par viendzimuma pāru mantisko attiecību regulēšanu ir pieņēmusi antidemokrātiskā procedūrā, kas pārkāpj pašas partijas Statūtus. Šāds solis netika apspriests ar partijas biedriem, un partijas iekšienē tas izraisīja plašus protestus. Zināms, ka Zatlera reforumu partijas valdes loceklis Viktors Makarovs pats personiski atbalsta un publiskā telpā mērķtiecīgi un ilgstoši popularizē homoseksuālas attiecības, un tieši viņš partijā ierosināja „aizstāvēt” viendzimuma pārus.

Rezultātā no Zatlera reformu partijas šonedēļ izstājās Biedrības „Asociācijas Ģimene” valdes priekšsēdētāja Ilona Bremze, Grūtniecības Krīzes centra vadītāja Judīte Briede – Jurēviča, viena no Latvijas Kristīgo skolotāju asociācijas valdes locekle Elita Kleinhofa –Prūse un citi.

„Es personīgi jūtos apmānīta un vairs nevēlos savu vārdu saistīt ar Zatlera reformu partiju. Jaunās reformas, ko piedāvā partija, neuzlabos ģimeņu kopējo stāvokli Latvijā. Ja partija panāks viendzimuma partnerattiecību legalizāciju, tas ilgtermiņā samazinās laulātības koeficentu, kas negatīvi ietekmēs arī demogrāfiskos rādītājus, bet palielinās ārlaulībā dzimušo bērnu skaitu,” uzsvēra Ilona Bremze, kurai ir liela pieredze sociālajā darbā ar ģimenēm.

“Zināmā mērā, Zatlera reformu partijas veidošana izjauca arī Kristīgi sociālās ūnijas partijas izveidošanas ieceri, jo iespējami dibinātāji nosvērās par labu bijušajam Valsts prezidentam, uzskatīdāmi, ka ar viņa potenciālo vilkmi būs iespējams izdarīt daudz vairāk. Žēl noskatīties, kā šie cilvēki tagad ir ļoti vīlušies. Taču labi, ka šīs partijas patiesā seja ir redzama pirms un nevis pēc Saeimas vēlēšanām,” norādā sabiedrisko attiecību speciālists un politikas procesu vērotājs Kristians Rozenvalds, kurš 2011.gada vasaras sākumā aicināja izveidot partiju “Kristīgi sociālā ūnija”, kura iestātos par “Par kristīgās morāles principos balstītu sociāli atbildīgu rīcību gan politikā, gan valsts pārvaldē, gan jebkurā citā darbā”.

„Zatlera reformu partija runā par „nobriedušu sabiedrību”. Vēlamies uzsvērt, ka Latvijas sabiedrība ir pietiekami nobriedusi, lai stingri iestātos par morāles pamatvērtībām – tradicionālu ģimeni. Mēs vēlamies popularizēt ģimenes – vīrieša un sievietes savienību – jo tikai šāds modelis atbilst ētikas normām” norāda jauniešu kustības „Īsta mīlestība gaida” vadītājs Dainis Pandars.

„Šādi partiju uzstādīte mērķi realitātē nozīmē klasiskā Satversmē nostiprinātā ģimenes institūta degradēšanu, jo tiek apgalvots, ka pastāv dažādi kopdzīves modeļi, arī viendzimuma. Tādējādi tiek atzīts, ka homoseksuāliem pāriem nepieciešama papildus tiesiskā aizsardzība, lai gan esošie normatīvie akti jau paredz plašu juridisku instrumentu klāstu šo jautājumu sakārtošanai. Tā ir vēlēšanās padarīt homoseksuālas attiecības par līdzvērtīgu alternatīvu ģimenei. Skaidrs, ka mantisko jautājumu noregulējuma iespēja tiks izmantota kā platforma turpmākām prasībām, lai popularizētu homoseksuālismu un degradētu normālas ģimenes jēdzienu. Žēl, ka Zatlera reformu partija un atseviški politiķi no citām partijām to nespēj vai nevēlas saskatīt,” atzīst Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis.

„Skatoties uz šo jautājumu kopumā, bīstams ir fakts, ka Latvijas skolās joprojām tiek lietotas Izglītības un zinātnes ministrijas (ministra R.Broka, „ZZS”, vadībā) apstiprinātas grāmatas, kurās bērniem tiek mācīts, ka homoseksualiāte ir normāla. Tas apliecina, ka seksuālo minoritāšu pārstāvji ar visiem spēkiem cenšas iznīcināt sabiedrībā pieņemtās morāles vērtības un šādu degradētu domāšanu ieaudzināt arī bērnos”, apliecina Elita Kleinhofa–Prūse, Latvijas Kristīgo skolotāju asociācijas valdes locekle, kura arīdzan izstājusies no Zatlera Reformu partijas.

Ņemot vērā pasaules valstu pieredzi, redzam, ka viendzimuma pāru attiecību legalizēšana, mantisko attiecību „sakārtošana” ir tikai pirmais solis ceļā uz pilnīgu homoseksualitātes legalizāciju, paredzot šādiem cilvēkiem līdzvērtīgu statusu salīdzinājumā ar tradicionālo laulību. „Piešķirot viendzimuma pāriem viņu pieprasītās privilēģijas, viņiem rastos tiesisks pamats nākotnē šīs privilēģijas paplašināt līdz pilnīgam tradicionālas ģimenes tiesību līmenim. Ir skaidrs, ka turpmāk tiks pieprasīta bērnu adopcija, par ko jau publiski ir deklarējuši seksuālo minoritāšu pārstāvji. Pieļaujot it kā šķietami nevainīgu viendzimuma pāru mantisko jautājumu regulējumu, pamatojoties uz Eiropas Kopienu tiesas un Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksi, Latvijai homoseksuāliem pāriem būs jānodrošina identiskas tiesības salīdzinājumā ar heteroseksuāliem pāriem”, atzīst fonda „Moral Revolution” valdes priekšsēdētājs Vilnis Onzuls.

Fonds „Moral Revolution” aicina vēlētājus būt atbildīgiem un Saeimas vēlēšanās balsot tikai par tām politiskām partijām un tiem deputātu kandidātiem, kuri atbalsta morāles vērtības un kas rīkojas saskaņā ar saviem solījumiem. Pat, ja partijās ir cilvēki, kuri atbalsta tradicionālas morālas vērtības, noteicošā ir partijas ideoloģija. Fonds „Moral Revolution” brīdina, ka “šis Latvijai ir izšķirošs brīdis attiecībā uz viendzimuma attiecību legalizāciju. Ja partijas un politiķi panāks viendzimuma pāru mantisko attiecību īpašu regulējumu, tad pēc tam Latvijai būs jāpiešķir šīm minoritātēm tradicionālām ģimenēm vienlīdzīgas tiesības – arī attiecībā uz bērnu adopciju! Atpakaļceļa vairs nebūs!!!”

One comment

  1. Kā, jūs nezinājāt, ka vairs nav populāri aprobežotie un radikāli reliģiskie uzskati par to kā valstij būtu jāuzspiež sabiedrībai kādas izvēlētas reliģijas vērtības par to kā sabiedrībai būtu jāuzvedās. Pietika, ka PSRS uzspieda savu reliģiju mūsu sabiedrībai. Ne priekš tam mēs no viņiem atbrīvojāmies, lai ieslīgt atpakaļ tumšo viduslaiku piespiedu kristietības jūgā.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s