Atjauno straujūdens airēšanas nobraucienu Ķekavā

Sestdien, 8.oktobrī ūdenssporta entuziasti tiek aicināti uz airēšanas nobrauciena sacensībām Ķekaviņas upē „Rudenīgais Dambīša īriens”. Sacensības notiks neparastos apstākļos – izmantojot Daugavas-Misas kanāla atvērto slūžu radītos ūdeņus posmā no „Dambīša” līdz ietekai Sausajā Daugavā. Nobrauciena garums ~ 3 km.

Sacensību organizatore Inga Priede no airēšanas kluba kembi.lv stāsta, ka rīkot sacensības iedvesmoja vēsturiskā saikne. “Padomju laikos Ķekaviņas upe bija labi zināma airētājiem, jo līdz 80-to gadu sākumam šeit ik gadu notika populāri mači – straujūdens slaloma nobraucieni, kurus vēl atceras daudzi no vecākās airētāju paaudzes. Ķekaviņas upe posmā no Dambīša līdz ietekai Sausajā Daugavā ir tam kā radīta – ar strauju kritumu, līkumaina un krāčaina. Upē bija izveidota īpaša šķēršļu trase, no kuras vēl šobrīd zem tilta pār autoceļu A7 redzamas lielās traktora riepas.”

“Ķekaviņas upe vilina sportistus un nobraucienu entuziastus pavasaru palos, kā arī rudenī – laikā, kad tiek atvērtas slūžas Dambītī un pazemināts ūdens līmenis Daugavas-Misas kanālā. Ķekaviņas upe kopā ar Daugavas-Misas kanālu un Misas upi veido garu un interesantu ūdensceļu sistēmu, kuru mēs vēlamies padarīt pievilcīgu laivošanai,” stāsta Skvoša dārza īpašniece Zane Ešenvalde.

2010.gadā Ķekavas novada pašvaldība atjaunoja slūžas uz Ķekaviņas upes, ar kuru palīdzību vasaras laikā kanālā tiek uzturēts pietiekoši augsts ūdens līmenis, ir sākta kanāla sakopšana. 2011.gadā pie Dambīša iztīrīta aizaugusī gultne un ierīkota labiekārtota peldvieta, kā arī sakopts kanāla posms pie Skvoša dārza Zanzibāra. Ir izveidota biedrība „Aktīvai Ķekavai”, kurai jau ir izdevies piesaistīt ES fondu finansējumu 2 ar kanāla sakopšanu saistītiem projektiem, t.sk. 2012.gadā projekta ietvaros biedrība iegādāsies niedru pļāvēju ar ko pļaut aizaugušo kanālu.
“Ķekavas novadā ir liels ūdenstūrisma potenciāls, tomēr ir vēl daudz jāizdara, lai tas šeit būtu iespējams, interesants un pievilcīgs. Atjaunojot airēšanas nobrauciena sacensības mēs gribam pateikt Latvijas ūdenstūristiem – Ķekavā ir kur airēt!” aicina Ķekavas novada kultūras aģentūras Tūrisma informācijas centra vadītājs Juris Žilko, kurš ir arī viens no aktīvākajiem sportisko pasākumu organizatoriem novadā.
Dalībnieki tiek aicināti pieteikties WW vīriešu, WW sieviešu un OPEN klasēs. Pieteikšanās sacensībām un papildus informācija: inga@kembi.lv, 26181611.
Dalībnieku pulcēšanās un sacensību atklāšana Skvoša dārzā Zanzibāra http://www.zanzibara.lv, kur dalībnieki kāps laivās, lai airētu uz sacensību starta vietu – Dambīti. Starts tiks dots 12.00. Pēc finiša dalībniekus Skvoša dārzā Zanzibāra gaidīs karsta zupa un apbalvošana.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s