Distributors Baltijā ir drošs par “Kodak” nākotni

“Lai gan SIA “Poligrāfijas apgāds” ir “Kodak” distributors Baltijas valstīs, mums nav dots mandāts sniegt oficiālus komentārus “Kodak” vārdā, taču ņemot vērā žurnālistu interesi par pēkšņajām “Kodak” uzņēmuma akciju cenas svārstībām un ar to saistītajām spekulācijām par “Kodak” nākotni, vēlamies nomierināt gan medijus, gan mūsu sadarbības partnerus un klientus. “Kodak” arī turpmāk būs ilgtspējīga un veiksmīga kompānija, kuras produkti arī turpmāk būs nopērkami Baltijas valstīs,” informē SIA “Poligrāfijas apgāds” “Kodak” nodaļas vadītājs Andris Dementjevs.

“Pēdējo dienu laikā pasaules un arī Latvijas mēdijos izskanēja daudz dažādas informācijas. Tika pieļauts pat pirms 131 gada dibinātā uzņēmuma “Kodak” iespējamais bankrots un uzņēmuma akcijas tirgū nokritās par vairāk kā 50% dienas laikā,” zināja stāstīt Andris Dementjevs, atgādinot, ka jau vasarā “Kodak” runāja par daļu no savu patentu pārdošanas, kas arī vedināja runas par “Kodak” iespējamo bankrotu.
Andris Dementjevs informē, ka arī SIA “Poligrāfijas apgāds” saņēma vairākus zvanus un vēstules no saviem sadarbības partneriem ar jautājumiem par “Kodak” nākotni. Tāpēc SIA “Poligrāfijas apgāds” vēlas akcentēt, ka ar “Kodak” viss ir kārtībā, turpinās izejmateriālu un preces piegādes Baltijas tirgū. “Esam saņēmuši skaidrojumu no “Kodak” par situāciju uzņēmumā un šī informācija liecina, ka ar to viss ir kārtībā. Notiekošais ir tikai spekulācijas akciju tirgos,” komentē Andris Dementjevs.
Atsaucoties uz “Kodak” sniegto informāciju, Andris Dementjevs zināja teikt, ka “Kodak” bija ieplānojis pārdot 1100 no vairāk nekā 10000 patentu, kas pieder “Kodak” un šāds darījums varēja būt līdz par 3 miljardiem USD vērts. “Taču ņemot verā satraukumu un spriedzi, kādā šobrīd atrodas pasaules investori un akciju tirgus, šads iespējamais darījums izraisīja neadekvātas sekas,” uzskata Andris Dementjevs.
Latvijā “Kodak” ieņem lielāko tirgus daļu fotogrāfiju izgatavošanas jomā, vēl joprojām arī fotofilmu tirdzniecībā. “Kodak” tirgū piedāvā arī digitālās fotokameras, fotorāmjus un pavisam jaunu produktu – HD augstas izšķirtspējas digitālās kabatas izmēra videokameras, kuras kļūst arvien populārākas un ieņem arvien lielāku tirgus daļu pieaugot sociālo internet tīklu un dažādu video failu glabātuvēm, tādām kā “Youtube” un citiem.
Pasaulē “Kodak” ir arī spēcīgs tintes printeru jomā, piedāvājot atšķirīgu un inovatīvu tehnoloģiju printerus, kurus plāno tuvākajā laikā arī piedāvāt Latvijas un Baltijas pircējiem. “Kodak” ir nozīmīgs “spēlētājs” poligrāfijas izejmateriālu, ierīču un tehnoloģiju jomā.
Atgādinām kā SIA “Poligrāfijas apgāds” jau kopš 1994. gada ir “Kodak” oficiālais izplatītājs Latvijā. No 2009. gada 1. jūnija uzņēmums ieguva tiesības izplatīt “Kodak” produkciju arī Lietuvā, Igaunijā un Kaļiņingradas apgabalā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s