TAVA: nākamā gada svarīgāko notikumu kalendārs palīdzēs darbā tūrisma nozarei un ārvalstu tūristu piesaistē

Neparasti spilgtā austriešu mākslinieka un arhitekta Hundertvasera glezniecības, grafikas u. c. darbu izstāde skaisti renovētajā mākslas muzejā „Rīgas Birža”, izcilā latviešu fotomeistara Egona Spura fotokolekcija, kas iekļauta Latvijas kultūras kanonā, Riharda Vāgnera ”Nībelungu gredzena” tetraloģijas cikla kulminācijas opera „Dievu mijkrēslis” ar slaveno Vāgnera interpretu Korneliusu Meisteru izrādes muzikālā vadītāja lomā – tie ir tikai trīs notikumi nākamā gada kalendārā, ko Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) atlasījusi kopā ar Rīgas Tūrisma Attīstības Biroju, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, kā arī ar Ārlietu un Kultūras ministriju pārstāvjiem, lai ar šādu laikus sagatavotu nozīmīgāko pasākumu sarakstu palīdzētu tūrisma nozarē strādājošajiem un veicinātu ārvalstu tūristu piesaisti Latvijai.


Darbs, kura mērķis bija apkopot notikumus dažādās jomās, kas varētu gūt ievērību potenciālo ārvalstu tūristu vidū, un tad no tiem atlasīt pašus svarīgākos un aizraujošākos kultūras, sporta, gadskārtu ieražu u. c. pasākumus, kurus popularizēt TAVA mājaslapā, informatīvajā izdevumā „Greetings from Latvia” un citu veidu mārketinga aktivitātēs, tika sākts jau vasarā. Saistošāko norišu apkopošanā tika iesaistītas dažādas institūcijas, tādas kā pašvaldības, tūrisma informācijas centri, muzeji, nevalstiskās organizācijas un apvienības. Iesniegto priekšlikumu, kurus svētkus vai pasākumus sarakstā vajadzētu iekļaut, bija tik daudz, ka komisijas darbu nepadarīja vieglāku pat iepriekš skaidri noteiktie kritēriji.

Vērtējot kalendārā ierakstāmo notikumu pieteikumus, tika ņemti vērā tādi kritēriji kā pasākuma unikalitāte, esošā un iespējamā publicitāte, komerciālais potenciāls (dalībnieku skaits, nakšņošana, iespējas gūt papildu ienākumus no biļetēm, suvenīriem u.c.), arī tas – vai sarīkojuma dalībniekiem nebūs jāsaskaras ar valodas barjeru un vai viņi varēs pasākumos paši iesaistīties.

Šāds kalendārs, kurā tiek iekļauti pasākumi, kam ir vislielākais ārvalstu tūristu skaita piesaistes potenciāls, pirmoreiz tika sagatavots pērn, tajā atlasot tikai 32 pašus saistošākos gada notikumus. Kaut gan tūrisma nozarē strādājošie novērtēja šo veikumu kā labu ierosmi, tomēr netrūka arī kritikas, paužot nevienprātību jautājumā, kas uzskatāms par svarīgāko un kas par mazāk svarīgo plašajā un daudzveidīgajā sarīkojumu paletē. Tomēr, ņemot vērā to, ka laikus sagatavota informācijas nodrošināšana ir svarīgs konkurētspējas elements, tika izlemts veidot pasākumu sarakstu, kas būtu pieejams jau iepriekšējā gada septembrī – pirms aktīvas nākamā gada tūrisma sezonas pārdošanas.

Šā gada kalendārs piedāvā pāri par simt notikumu, kas, pēc darba grupas domām, varētu šķist pievilcīgi citzemju tūristiem. To vidū ir mūzikas, baleta un teātra festivāli, Latvijas Nacionālās operas pirmizrādes, pasaules mēroga sporta un izklaides pasākumi, mākslas izstādes, kā arī nacionālo un starptautisko tradīciju garā svinētas svētku dienas.

Janvārī uz pasaules čempionātu Jūrmalā sabrauks „roņi” jeb ziemas peldētāji, bet maijā sporta kurpes apaus nu jau starptautiski populārā „Nordea” Rīgas maratona dalībnieki. Vēl no aktuālākajiem sporta pasākumiem nākamajā gadā jāmin Eiropas čempionāta posms autokrosā un pasaules čempionāta posms motokrosā MX1 klasē ar Latvijas „Grand Prix” izcīņu u. c.

Mūzikas dzīve Latvijā tradicionāli solās būt tik bagāta, ka savai gaumei atbilstošu piedāvājumu varēs atrast arī visizsmalcinātākie klausītāji. Rīgas Operas festivāls, Senās mūzikas festivāls, starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls, opermūzikas svētki Siguldā, džeza mūzikas festivāls „Rīgas ritmi”, starptautiskais folkloras festivāls „Baltica” un citas muzikālās dzīves pērles sekos nebeidzamā virknē.

Būs gan bruņinieku turnīri viduslaiku garā un zāļu tirgus, gan Baltijas jūras reģiona motobraucēju salidojums „Kurland Bike Meet” un starptautisks kaitborda entuziastu saiets, par dažādu pilsētu un novadu dienām, amatu svētkiem un aizraujošu dabas norišu vērošanas iespējām nerunājot.

Ar nākamā gada notikumu kalendāru jau iepazīstināti darbsemināra un kontaktbiržas „Baltic Connecting” dalībnieki, kas septembra pēdējā nedēļā pulcējās Rīgā. Ne tikai tūrisma nozarē strādājošie, bet arī visi citi interesenti ar pilnu nākamā gada tūristu skaita ziņā potenciāli visvairāk piesaistošo notikumu sarakstu var iepazīties TAVA mājaslapā http://www.latvia.travel/lv/kas-notiek-latvija vai http://www.latvia.travel/en/brochures-and-leaflets-0.

Tiem pasākumu organizētājiem, kuru ieceres sarakstā nav iekļautas, tomēr nebūtu jānoskumst, jo TAVA interneta resursos ir plašas iespējas laikus paziņot par gaidāmajiem sarīkojumiem. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s