Jūrmala – piemērotākā Pasaules čempionātam ziemas peldēšanā

“Jūrmala un konkrēti Lielupe ir ideāli piemērota, lai te varētu organizēt plašus ziemas peldēšanas pasākumus. Pilsētā ir attīstīta infrastruktūra, kā arī ir šādām iecerēm pretimnākoša vadība,” izvēli 2012.gada janvārī rīkot Jūrmalā Pasaules čempionātu ziemas peldēšanā skaidro Starptautiskās ziemas peldēšanas asociācijas prezidente Mariia Yrjö-Koskinen.

Arī ziemas peldētāju kluba “Jelgavas roņi” prezidents Aleksandrs Jakovļevs, kurš uzņēmies organizēt Pasaules čempionātu, norāda, ka Jūrmala bija vispiemērotākā vieta. “Protams, ka man kā jelgavniekam būtu vairāk gribējies, lai Pasaules čempionāts notiek Jelgavā, Lielupes ūdeņos, pie Jelgavas pils. Taču objektīvi izvērtējot, Jelgavā tomēr nav tik daudz viesnīcas kā nepieciešams, turklāt Jelgava atrodas tālāk no ostas, dzelzceļa stacijas un lidostas. Dalībnieki arī vēlējās būt tuvāk Rīgai, lai to varētu vairāk izbaudīt. Daudzi dalībnieki bija dzirdējuši arī pozitīvas atsauksmes par Jūrmalu, kur arī ziemā piedāvā plašas atpūtas un izklaides iespējas,” skaidro Aleksandrs Jakovļevs.

“Mēs, turklāt, Jūrmalas gatavību jau esam paspējuši pārbaudīt, jo esam te jau noorganizējuši Latvijas čempionātu ziemas peldēšanā. Esam pārbaudījuši gan dienestu sadarbību, piebraukšanas ērtumu, iespējas skatītājiem un dalībniekiem,” stāsta Aleksandrs Jakovļevs.

Arī Starptautiskās ziemas peldēšanas asociācijas prezidentei Mariia Yrjö-Koskinen bija iespēja salīdzināt un izvēlēties. “Mēs vērtējām ne tikai Jelgavu, kur dzīvo mūsu partneris Aleksandrs, bet arī daudz domājām par Rīgu, kur pilsētas vadība bija gatava aktīvi līdzdarboties, lai pasākums notiktu iepretim “Radisson” viesnīcai. Taču mēs tomēr palikām pie Lielupes, jo šejienes atmosfēra, apkārtne un infrastruktūra ir vispiemērotākā ziemas peldei. Izskatījām iespēju rīkot čempionātu arī jūras ūdeņos, taču tas ļoti apgrūtinātu organizēšanu, jo peldēšanas vieta tad būtu tālu no krasta,” stāsta Mariia Yrjö-Koskinen.

Organizatori ļoti atzinīgi vērtē arī Līvu Akvaparka atrašanos blakus sacensību vietai. “Esam izraudzījuši Līvu Akvaparku kā ideālu vietu, kur dalībnieki vakarā pulcētos un labi pavadītu laiku, šoreiz jau siltā ūdenī starp ūdens atrakcijām, taču peldētājiem ierastajā atmosfērā un apģērbā,” stāsta Aleksandrs Jakovļevs, piebilstot, ka čempionātiem tik ierastais atpūtas vakars pirmo reizi tiks rīkots šādi.

Gan Mariia Yrjö-Koskinen, gan arī Aleksandrs Jakovļevs piebilst, ka ļoti būtisks aspekts par labu Jūrmalai bija pilsētas vadības gatavība aktīvi līdzdarboties. “Bez pilsētas atbalsta Pasaules čempionātu te sarīkot nebūtu iespējams. Mums taču ir jāizbūvē krastmalā tribīnes, jāizcērt ledū peldēšanas celiņi, jānodrošina transports, visiem dalībniekiem piemiņas medaļas. Visu laiku ir jādežurē vismaz 2 ūdenslīdējiem, kas tūlīt gatavi ienirt. Un vēl arī organizatoriskie darbi. Tas viss kopā izmaksā ļoti dārgi,” informē Aleksandrs Jakovļevs.

Atgādinām, ka Pasaules čempionāts ziemas peldēšanā notiks no 2012.gada 20.-22.janvārī Jūrmalā, Lielupē, blakus Līvu Akvaparkam. To organizē ziemas peldēšanas klubs “Jelgavas Roņi” un Starptautiskās ziemas peldēšanas asociācija. Šis būs jau astotais Pasaules čempionāts un tādi notiek ik pēc diviem gadiem. Iepriekšējais notika Slovēnijas pilsētā Bledā 2010.gadā, bet nākamais notiks Somijas pilsētā Rovaniemi 2014. gadā.

Papildu informācija par pasākumu ir pieejama Pasaules ziemas peldēšanas čempionāta oficiālajā mājaslapā: www.winterswimming2012.com


_________________________________________________________________________
Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja
Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas
4.kursa studente Laura Elizabete Vanaga

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s