2012. gada EDEN projekta tēma: “Pieejams tūrisms”

Eiropas Komisija (EK) arī nākamgad izsludinās un finansēs Eiropas izcilāko tūrisma galamērķu jeb EDEN (European Destinations of Excellence) projektu konkursu, Eiropas Tūrisma forumā Briselē paziņoja EK Ekonomikas un industrijas direktorāta pārstāve Girma Anuskevičūte.

Tā kā EK samazinājusi finansējumu EDEN projektam, par to, vai tiks turpināta jaunu EDEN galamērķu izvēle, vēl pavasarī nebija skaidrības. Girma Anuskevičūte informēja, ka nākamā gada februārī vai martā tiks izsludināts sestais EDEN projektu konkurss par tēmu “Pieejams tūrisms” (Accessable Tourism). Detalizētāka informācija un kritēriji vietu atbilstībai izvirzītajai tematikai vēl tiks precizēti. EDEN galamērķu izvēles procesu un uzvarētāju popularizēšanu vietējā tirgū un ārvalstīs tāpat kā līdz šim 75% apmērā finansēs EK, bet 25% apmērā līdzfinansēs dalībvalsts.

EDEN projekta konkursu Latvijā, kopš to 2007. gadā uzsāka EK, organizē Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) sadarbībā ar Ekonomikas Ministriju. Katru gadu tiek noteikta cita konkursa tematika. Pirmajā EDEN konkursā Latvijā 2007.gadā par izcilāko tūristu galamērķi tika atzīta Kuldīga, 2008.gadā – Latgales podnieki, 2009.gadā Tērvetes dabas parks, 2010.gadā kūrortpilsēta Jūrmala, 2011. gadā – Līgatnes papīrfabrikas ciemats. Projekta norises piecos gados kopumā 26 Eiropas valstīs noteikti 102 EDEN projekta uzvarētāji. Tūrisma vietas ir ļoti atšķirīgas, bet tās visas vieno kopīga ilgtspējīga tūrisma attīstības filozofija, unikalitāte un izcilība savā jomā, skaidro “EDEN Latvija” projekta vadītājs Armands Muižnieks.

2012. gada EDEN konkurss Latvijā varētu tikt izsludināts 2013.gada februārī, prognozē Armands Muižnieks. Vērtēšana notiks pēc iepriekš izstrādātajiem kritērijiem, papildinot tos ar specifiskiem pieejama tūrisma nosacījumiem. Tie ir saistīti ar vides pieejamību īpašām cilvēku grupā piemēram, invalīdiem, veciem cilvēkiem, mātēm ar bērniem, ģimenēm utml.

Projektu iesniedzēji EDEN konkursā var būt pašvaldības, pašvaldību un valsts aģentūras, kuras var pieteikt arī tūrisma objektus, kas ir privātpersonu īpašumā, bet kuri ir iekļaujas kopējā tūrisma vietas attīstības plānā. 

Vai nākamais būs pēdējais EDEN jaunu galamērķu izvēles gads, vēl nav zināms, atzīst Girma Anuskevičūte.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s