Pasaules skvoša zvaigznes Rīgā novembra beigās

Lai popularizētu skvošu un tiktos ar Latvijas skvoša spēlētājiem, novembra beigās Rīgā pirmo reizi ieradīsies pasaules skvoša zvaigznes – vienīgā seškārtējā pasaules čempione Nikola Deivida un skvoša treneris, bijušais vīriešu skvoša reitinga līderis Džons Vaits. Abi sportisti Rīgā ieradīsies Pasaules skvoša federācijas (WSF) rīkotās skvoša popularizēšanas programmas ietvaros no 25. līdz 27. novembrim. 

Skvoša popularizēšanas programmā piedalīsies un pieredzē dalīsies arī Nīderlandes un Beļģijas skvoša izlašu treneris, Eiropas skvoša federācijas treneru kursu pasniedzējs Ronijs Vlasseks, agrākais WSF top-tiesnesis, tagad starptautiski atzīts tiesāšanas eksperts Ians Allanahs. WSF pārstāvēs izpilddirektors Endrū Šellijs. Latvija izvēlēta par pirmo valsti WSF vēstnieku programmai.

“Jūtamies pagodināti un priecīgi par iespēju tieši Latvijā aizsākt šo programmu, kas varētu veicināt interesi par skvošu, piesaistīt šai aizraujošajai spēlei vairāk sportistu, kas ar skvošu gribētu nodarboties gan kā ar brīvā laika hobiju, gan nopietnāk. Priekšnoteikumi tam ir: Latvijā ir vairāki augstas kvalitātes skvoša korti, ir sertificēti treneri, notiek Latvijas un starptautiska mēroga sacensības. Eiropas junioru līgā labus panākumus pērn guva talantīgā liepājniece Ineta Mackeviča, kura pašlaik ārstē traumu. Starptautisko sacensību pieredzi sākuši krāt arī citi jaunieši. Ceru, ka tādas klases spēlētāju kā Nikola Deivida un Džona Vaita vizīte Latvijā un dalīšanās pieredzē motivēs skvošam pievērsties vēl vairāk jauniešus,” spriež Latvijas Skvoša federācijas (LSF) valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Pāvulāns.

WSF izpilddirektors Endrū Šellijs informē, ka skvoša vēstnieku programma 2012. gadā turpināsies vēl divās citās valstīs, kurās līdzīgi kā Latvijā, ar elites spēlētāju vizītēm iecerēts atbalstīt skvoša entuziastus. 

LSF aicina skvoša fanus, spēlētājus, trenerus un citus interesentus izmantot iespēju tikties ar pasaules skvoša zvaigznēm. 

Piektdien, 25. novembrī notiks preses konference ar Nikolas Deividas, Džona Vaita un pārējo WSF vēstnieku programmas pārstāvjiem, kā arī LSF un Latvijas Olimpiskās komitejas vadības piedalīšanos. Mediji, kam interesē individuālas intervijas, to laiku saskaņošanai aicināti iepriekš vērsties LSF (raivis.lucijanovs@inbox.lv, tel. 26541532). 

Pēc preses konferences Nikola Deivida un Džons Vaits sniegs skvoša paraugdemonstrējumus, spēlējot kopā ar Latvijas skvoša izlases sportistiem. Pasākums notiks Zelta boulinga un Skvoša centrā Uzvaras bulvārī 2/4, Rīgā. 

26. novembrī viesnīcā “Maritim” ikvienam interesentam, spēlētājam būs iespēja papildināt savas skvoša tiesāšanas iemaņas, piedaloties Iana Allanaha meistarklasē, bet Zelta boulinga un Skvoša centrā trenēšanas gudrības atklās Ronijs Vlasseks. Meistarklases turpināsies arī svētdien. Dalība tajos ir bez maksas. 

27. novembrī pasaules skvoša zvaigznes tiksies ar junioriem, kuri pēc tam varēs arī sacensties draudzības turnīrā. Sīkāka informācija būs pieejama LSF mājaslapā www.squash.lv

Skvošu spēlē 175 pasaules valstīs kopumā apmēram 20 miljoni cilvēku. Spēle pazīstama jau kopš 19. gadsimta, bet Latvijā pirmo kortu uzbūvēja skvoša entuziasts Voldemārs Svilāns Madonā 1998. gadā. Pašlaik skvoša korti pieejami Rīgā, Liepājā, Jelgavā, Madonā, Ķekavā, Saldū. 

WSF pēdējos gados veic virkni aktivitāšu, lai panāktu skvoša iekļaušanu olimpisko sporta veidu sarakstā. Nikola Deivida publiski solījusi, ka tam notiekot, viņa dienu pārvietosies pa Penanga salu Malaizijā ar velorikšu, ģērbusies oranžā afrikāņu tērpā. 


PAR SPORTISTIEM:

Nikola Deivida
28 gadus vecā Malaizijas sportiste Nikola Deivida ir patreizējā pirmā pasaules skvoša rakete, titulētāka pasaules skvoša spēlētāja, vienīgā seškārtējā pasaules čempione. Nikola Deivida ieguvusi 56 Sieviešu starptautiskās skvoša spēlētāju asociācijas “WISPA World Tour” titulus. Nikola Deivida jau sesto gadu, ilgāk kā jebkura cita spēlētāja atrodas sieviešu pasaules skvoša reitinga virsotnē. “World Open” viņa ir uzvarējusi 2005., 2006., 2008., 2009. un 2010. un nesen, 7. novembrī pārliecinošu uzvarēja arī 2011. gada World Open”.
Par Āzijas skvoša līderi viņa kļuva jau 14 gadu vecumā. Nikola Deivida ir vienīgā sieviete, kas divreiz uzvarējusi Pasaules Junioru turnīrā – 1999. un 2001. gadā. Āzijas skvoša čempionātā Nikola Deivida uzvarējusi astoņas reizes, arī šogad. WSF Nikolu Deividu šogad uzņēmusi skvoša Slavas zālē. 

Džons Vaits
Džons Vaits 2002. gadā bijis “World Open” un “British open” turnīru finālists, 2003. gadā uzvarējis prestižajā Profesionālā skvoša asociācijas “PSA Masters” turnīrā. Pasaules pirmās skvoša raketes statusu viņš sasniedzis 2004. gadā. Džons Vaits ir viens no spēcīgākā sitiena īpašniekiem, viņa sistās bumbiņas lidojuma ātrums sasniedzis 276 km/h. 
Profesionālā spēlētāja karjeru Džons Vaits beidza 2008. gadā Pasaules skvoša čempionātā. 
Džons Vaits dzimis 1973. gadā Austrālijā, bet starptautiskajās skvoša sacensībās pārstāvējis Skotiju. 
2007. gadā Džons Vaits kļuva par Franklina un Maršala Koledžas Pensilvānijā Skvoša direktoru un galveno treneri, 2011. gadā – par Drekselas Universitātes Pensilvānijā galveno skvoša treneri.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s