Hostelling Latvia: 2011.gads – stabilitātes gads

Pēc apgrozījuma un kvalitātes krituma hosteļos pērn, 2011. gadā hosteļu darbības rādītāji ir stabilizējušies un uzlabojušies. 


“Jaunatnes tūrisma mītnes – hosteļi – ikvienā valstī ieņem stabilu tirgus segmentu, neraugoties uz dažādu iekšējo un ārējo faktoru iedarbību. Latvijā pēdējos gados hosteļu darbību Latvijā un, jo īpaši Rīgā apdraudēja krīzes laikā samazinātās viesnīcu cenas, valsts administratīvo prasību pastiprināšana, kas sadārdzināja pakalpojumu pašizmaksu. Šie faktori, tāpat kā hosteļu ierīkošana nepiemērotās telpās biroju vai daudzdzīvokļu mājās, kopmītņu un dienesta viesnīcu neatbilstoša izmantošana 2010.gadu iezīmēja ar hosteļu apgrozījuma samazināšanos. Taču 2011. gads Latvijas hosteļiem un konkrēti biedrības „Hostelling Latvia” biedriem iezīmējies ar darbības stabilizēšanos un darbības uzlabošanos,” informē biedrības „Hostelling Latvia” vadītājs Armands Muižnieks. 

No “Hostelling Latvia” 11 biedriem, no kuriem deviņi atrodas Rīgā, viens Liepājā un viens Jūrmalā, deviņi ir aktīvi pārstāvēti rezervēšanas sistēmās, tādējādi nodrošinot stabilu kanālu rezervāciju veikšanai, kā arī ļaujot analizēt operatīvos datus. Viena no lielākajiem budžeta tūrisma mītņu rezervēšanas portāliem www.hihostels.com dati liecina, ka 2010.gada viesu skaits hosteļos samazinājās par apmēram 10-15%, bet šogad šis kritums ir apstājies, sākusies gan viesu skaita, gan apgrozījuma stabilizācija, vērojams pat neliels pieaugums. “2011.gadā iezīmējusies tendence samazināties tūristu skaitam no tradicionālajiem tūrisma tirgiem un strauji pieaugt viesu skaitam no Vācijas (par 100%), Japānas (par 800%), Ukrainas (par 30%). 

Viesu skaita dinamika pa mēnešiem
2011.un 2010.gadā
Salīdzinot datus pa mēnešiem, nedaudz mazinājusies izteiktā pieprasījuma sezonalitāte, kas izteiktu virsotni pērn sasniedza jūnijā. Šogad tieši jūnijā viesu bija mazāk, bet vairāk laikā no aprīļa līdz augustam. 

“Interesanti, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, tūristi rezervācijas veic agrāk, vidēji tās tiek veiktas 51 dienu pirms ierašanās,” stāsta Armands Muižnieks. 

Latvijas hosteļu kvalitāte kopumā tiek augstu novērtēta. “Starp 60 pasaules valstu hosteļiem, biedrības “Hostelling Latvia” hosteļi ir 33. vietā ar vidējo novērtējumu 84,3% (no 1005), kuri tiek vērtēti pēc vairākiem kritērijiem: atrašanās vieta, apmierinātība ar pakalpojumiem, darbinieku laipnība, viesmīlība, drošība. Jāatzīmē, ka Lietuvas hosteļi atrodas 40, bet Igaunijas 54 vietā,” teic Armands Muižnieks. 

Biedrība „Hostelling Latvia” ir 2001.gadā dibināta profesionāla asociācija, kura Latvijā pārstāv starptautisko organizāciju “International Youth Hostel Federation” un veicina jaunatnes tūrisma attīstību Latvijā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s