Daudz jelgavnieku Latvijas čempionātā skvošā

10. Latvijas čempionātā skvošā, kas norisināsies šajā nedēļas nogalē, piedalīsies rekordliels sportistu skaits no Jelgavas. Čempionātā piedalīsies 10 skvoša spēlētāji no Jelgavas un Ozolniekiem, kā arī vēl trīs spēlētāji, kas regulāri trenējas un spēlē Jelgavas fitnesa un skvoša klubā “Fitland”.
 

Regulārajiem skvoša sacensību dalībniekiem – Baibai Lullei, Dacei Vīgantei un Jurim Čūderam šogad piepulcēsies vairāki jauni spēlētāji, kam dalība Latvijas čempionātā skvošā būs jauna pieredze. 

Pieredze “Fitland” līgas sacensībās iedrošinājusi daudzus
jelgavniekus piedalīties arī Latvijas čempionātā skvošā

Vislielākā jelgavnieku pārstāvniecība būs sieviešu B grupā, kurā spēlēs vairākas jelgavnieces: Sanita Buto, Margita Bite, Jūlija Mihailova, Īrisa Mūrniece, kā arī juniore Loreta Rozenfelde. Šajā grupā par godalgotām vietām cīnīsies vēl divas citas “Fitland” treneres Baibas Lulles Jelgavā trenētās spēlētājas Liene Goba no Bauskas un rīdziniece Liene Beinaroviča. 


“Liels gandarījums par to, ka sacensībām izdevies pievērst daudzas jaunas spēlētājas, kuras sākušas vairāk vai mazāk regulārus treniņus un veido Latvijas jauno skvoša spēlētāju kodolu. Jelgava ir kļuvusi par sieviešu skvoša attīstības meku – no kopumā 12 sieviešu B grupas spēlētājām, 7 spēlētājas ir jelgavnieces vai regulāri trenējas Jelgavā. Pateicoties viņām, pirmo gadu Latvijas čempionātā ir izdevies nokomplektēt sieviešu B grupu,” stāsta Baiba Lulle, piebilstot, ka pēdējos gados bija vērojamas skvoša spēlētāju trūkums sieviešu grupā. 

Trešajā, C līmeņa grupā spēkus turnīrā pirmo reizi izmēģinās arī Māris Eliņš un mūziķis Aivars Konutis, kā arī “Fitland” līgas spēlētājs, ķekavnieks Igors Stepiņš. 

10. Latvijas čempionāts skvošā notiks 28. un 29. janvārī Rīgā, Zelta boulinga un Skvoša centrā. Vērot sacensības aicināts ikviens interesents. 

Sievietēm sacensībās piedalīsies gan 2011. gada Latvijas čempione Baiba Lulle, gan 2010. gada čempione liepājniece Ineta Mackeviča. Par Latvijas čempiona titulu vīriešiem cīnīsies vairākkārtējais Latvijas čempions Aleksandrs Pāvulāns, Latvijas otrā rakete Kaspars Purgailis, kā arī citi Latvijas skvoša izlases spēlētāji. 

Sestdien tiks izspēlētas pirmās spēles, finālspēles paredzētas svētdien: sievietēm – plkst. 15.30, vīriešiem – plkst. 16.00. 

Kopumā čempionāta pamatturnīram pieteikti 78 spēlētāji. Pēc nedēļas, 4. februārī 10. Latvijas čempionātā skvošā sacentīsies juniori un seniori, starp kuriem arī būs jelgavnieki. 

Latvijas čempionāts ir apmeklētākās sacensības skvošā, to organizē Latvijas Skvoša federācija. Latvijas čempionāta skvošā ģenerālsponsori ir Rīgas veselības centrs “Pļavnieki” un SIA “AB Tehnoloģiju korporācija”. 

Spēļu grafiki un cita informācija pieejama LSF mājaslapā http://www.squash.lv. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s