Ar savu auto uz „Jēkabpils pilsētas Ziemas kausa izcīņa Lūsis 2012”

Svētdien, 5. februārī Jēkabpilī pie Radžu ūdenskrātuves plkst.11.00 tiks dots starts Jēkabpils pilsētas domes un biedrības „SKN Sports” organizētajām ziemas autosporta sacensībām ielas automašīnām „Jēkabpils pilsētas Ziemas kausa izcīņa Lūsis 2012”.

Plānots, ka sacensības „Jēkabpils pilsētas Ziemas kausa izcīņa Lūsis 2012” Jēkabpilī notiks katru svētdienu, kamēr to pieļaus laika apstākļi un neatkusīs trases virsma, kas ir pārklāta ar ledus kārtu. Par nākamo sacensību norises datumiem būs iespējams sekot līdzi mājas lapā www.jekabpils.lv, kur informācija par kārtējām sacensībām tiks ievietota ne vēlāk kā divas dienas pirms tām. 

Sacensībās var piedalīties ikviens interesents ar sev pieejamu auto. Tāpat automašīnai jābūt aprīkotai vismaz ar trīs punktu drošības jostām, tām vizuāli jābūt tehniskā kārtībā un aprīkotām ar ielas ziemas riepām, savukārt mašīnām ar drošības karkasu obligāta drošības aizsargķivere (moto vai auto). 

Sacensības notiks vairākās klasēs – mono pievada (viena tilta) klase ar bezradžu riepām, mono pievada klase ar radžu riepām, pilnpiedziņas klase, junioru klase (līdz 16 gadiem) un sievietēm. Jāņem vērā, ka jauniešiem, kuri nav sasnieguši 16 gadu vecumu, jābūt līdzi vienam no vecākiem, kuri dod rakstisku piekrišanu sava bērna dalībai sacensībās. 

Sacensību nolikums nosaka, ka dalībnieki veic trīs braucienus, katrā braucienā trīs apļus pret pulksteņrādītāja virzienu, taču jāņem vērā, ka braucienu un apļu skaits var tikt mainīts sacensību dienā. Katrā braucienā sportisti gūst punktus, atbilstoši ieņemtajai vietai. Savukārt katrā posmā iegūto punktu skaits tiek summēts. Kausu iegūst visvairāk punktu ieguvušais dalībnieks katrā klasē. 

„Šīs trases izveide ir būtiska, lai ikviens interesents, ziemas perioda sākumā, var atkārtot savas iemaņas braukšanai ziemas apstākļos. Var teikt, ka šī trase ir glābšanas riņķis, jo savas iemaņas iespējams slīpēt ne tikai sacensību laikā, bet arī ikdienā. Iespējams, ka, pateicoties treniņiem trasē, kāds indivīds izglābs savu dzīvību vai izvairīsies no smagu traumu gūšanas. Otrkārt, trase ir iespēja apliecināties tiem, kas, azartu autobraukšanā ne reti demonstrē uz ielām. Šeit, ievērojot trases noteikumus, tas ir atļauts un vēlams,” stāsta auto sporta entuziasts un sacensību galvenais tiesnesis Raivis Ragainis

Arī sacensību organizatori aicina ikvienu interesentu izmantot trases sniegtās iespējas meistarības slīpēšanā kā sacensībās, tā arī ikdienā. Ja trase uz kādu laiku ir slēgta, tad tajā brīdī tā tiek sagatavota sacensībām, taču pēc darbu veikšanas, tā atkal tiks atvērta braucējiem. 

Reģistrēšanās dalībai sacensībās pie trases notiks 5. februārī no plkst.9.00. līdz 10.00. No plkst.9.30 līdz 10.00 notiks brīvie treniņi ( ne vairāk kā trīs apļi), savukārt piecpadsmit minūtes pirms sacensībām notiks dalībnieku sapulce, bet starts tiks dots plkst. 11.00. Dalības maksa par vienu sacensību – 5 Ls. 

Sacensību organizatoriskais vadītājs ir Ainars Vasilis, tās tiesās galvenais tiesnesis Raivis Ragainis un tiesnesis Edgars Līcis, bet auto tehnisko sagatavotību pārbaudīs sacensību tehniskais komisārs Mārtiņš Svilis. 

Sacensību organizatori pateicas atbalstītājiem sacensību trases izveidē un uzturēšanā- SIA „Ošukalns”, SIA „Brēķu studenti”, SIA „Jēkabpils pakalpojumi”, SIA „Jēkabpils ūdens”. 

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s