Gailītis – vispārdotākā zivs “Dino Zoo” veikalos

Veikalu tīkla “Dino Zoo” pārstāvji informē, ka arī Latvijā, līdzīgi kā citur pasaulē, viena no populārākajām akvāriju iemītniecēm ir zivs Betta Splendens, ko pazīst arī kā Taizemes cīnītāj zivtiņu, bet tautā tā mīļi ir iesaukuši par Gailīti. Popularitāti zivtiņa iemantojusi, jo tā ir viegli kopjama, lēti uzturama un ir sastopama košās krāsās un toņos. Gailītis ir viena no labākajām izvēlēm pirmajai zivtiņai akvārijā.

„Dino Zoo” speciālistu apkopotā statistika liecina, ka Gailītis ir pārdotākā zivtiņa „Dino Zoo” veikalos. Ik mēnesi tiek pārdotas vidēji divi simti tieši šādu zivtiņu. Pieprasījums ir pastāvīgs. 

Gailīšu dzīvīgums un rotaļīgums akvārijā cilvēkus aizrauj, relaksē pēc garas dienas. Zivtiņa pierod pie barošanas noteiktā laikā, uzpeld pēc barības, nāk pie akvārija stikla, kad cilvēks tās vēro. Tā rada pozitīvas un dzīvas emocijas” tā Dr. Baiba Ševcova. 


„Gailītis ir tik populārs, jo šīs zivtiņas ir košās krāsās, graciozi karalisku izskatu. Gailīšus ir interesanti selekcionēt. Ir izveidotas neskaitāmas krāsu un spuru formu variācijas. Šīs zivis ir gan zilas, gan arī violetas, sarkanas, baltas, gan arī šo krāsu variācijas vienā zivī. Sastopamas ir arī krāsu pārejas no viena toņa uz citu,” stāsta Dr. Baiba Ševcova. 

„Gailīti parasti iegādājas iesācēji, kuriem nav pieredzes zivju kopšanā un turēšanā. Visbiežāk šo zivtiņu izvēlas birojā kā dekoru, vai mājās bērnu istabā. Šī zivs ir ideāla tieši iesācējiem, jo tā ir labirinta zivs un tās uzturēšana nav sarežģīta” stāsta Dr. Baiba Ševcova. 

“Gailītim nav nepieciešams liels akvārijs, šī zivtiņa būtu spējīga izdzīvot pat litra burkā. Šai zivtiņai nav nepieciešams īpašs aprīkojums un pedantiska kopšana,” stāsta „Dino Zoo” veterinārārste Dr. Baiba Ševcova. 

„Gailīša uzturēšana ir salīdzinoši vienkārša. Galvenais, lai akvārijā ūdens būtu pietiekami silts (istabas temperatūrā + 18 – +20 oC). Tā maiņa atkarīga no ūdenstilpnes lieluma, piemēram 3 – 4 litru lielā akvārija ūdens jāmaina reizi 3 dienās. Ūdens maiņai var izmantot nostādinātu krāna ūdeni, taču vēlams ūdenim pievienot ūdens kondicionieri (piem. Tetra Aqua Safe), kas krāna ūdeni „sagatavo” izmantošanai akvārijos. Svarīgi, lai šīm zivtiņām būtu brīva pieeja atmosfēras gaisam,” precizē Baiba Ševcova.

Zivtiņu Gailītis, kā arī visu nepieciešamo tās uzturēšanai – akvārijus, ūdens filtrus, ūdens kondicionierus, akvāriju augus, grunti, barību – var iegādāties „Dino Zoo” veikalos, kas ir īpaši veidoti mājdzīvnieku vēlmju un vajadzību apmierināšanai. Iegādes cena Gailītim „Dino Zoo” veikalos ir Ls 3,49, karaliskais Gailītis, kas atšķiras ar kruzuļainākām un krāšņākām spurām maksās Ls 4,49. Tā kā zivtiņai nav nepieciešama liela ūdenstilpne, tad arī izdevumi akvārija iegādei būs salīdzinoši mazāki. 

Zooveikalu tīkls „Dino Zoo” ir lielākais Latvijā. „Dino Zoo” veikali atrodas 19 dažādos Rīgas tirdzniecības centros, kā arī Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Daugavpilī, Valmierā un Cēsīs.


Vairāk informācijas:
Katarīna Šterna: Gailītis – dižais karotājs glāzē
Informācija par Gailīti no DinoZoo.lv________________________________________________________________________
Preses relīzi, saskaņā ar noslēgto prakses līgumu sagatavoja
Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas
Sabiedrisko attiecību un reklāmas menedžmenta studiju programmas
4.kursa studente Alise Kirovāne

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s