Ledus skulptūru festivāla laikā varēs apmeklēt Jelgavas pils muzeju un kapenes

Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji un citi Jelgavas viesi no 10.līdz 12.februārim aicināti apskatīt Baltijas lielāko baroka pērli – Jelgavas pili – un vienīgo reizi šajā ziemā apmeklēt Kurzemes un Zemgales hercogu kapenes.

“Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji no citām Latvijas pilsētām vēlas apskatīt ne tikai skulptūras, bet arī arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli meistardarbu – Jelgavas pili, tāpēc arī šogad Jelgavas viesiem un iedzīvotājiem piedāvājam iepazīt pils vēsturi muzeja ekspozīcijā un vienīgo reizi šajā ziemas sezonā apmeklēt Kurzemes un Zemgales hercogu atdusas vietu – kapenes, kuras interesentiem parasti ir atvērtas tikai vasarā,” atklāj Jelgavas pils muzeja vadītāja Ginta Linīte. 

Pils muzejā varēs aplūkot pils sākotnējo projektu, gūt ieskatu vēsturiskajā interjerā, iepazīt pils noslēpumus un hercogu dzīvesstāstus. Muzejs un kapenes piektdien, sestdien un svētdien būs atvērtas no plkst.10 līdz 17. Ieeja muzejā par ziedojumiem, bet ieejas maksa kapenēs pieaugušajiem ir Ls 1,50, pensionāriem un skolēniem – Ls 1. 

Ledus skulptūru festivāla laikā Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs organizē četras ekskursijas pa pilsētu ar devīzi “Atklāj Jelgavu ziemā!”, un maršrutā “Vecais un jaunais” – izbraukumā ar autobusu no Uzvaras parka svētdien plkst.15 – iekļauta Jelgavas pils, kurā ieradušos viesus priecēs galma stāsti un kāds pārsteigums. 

“Latvijas Lauksaimniecības universitāte atrodas unikālā ēkā. Mūsu uzdevums ir šo ēku ne tikai prasmīgi un lietderīgi apsaimniekot, bet arī maksimāli izmantot šo potenciālu augstskolas popularizēšanā. Lai pēc iespējas vairāk cilvēki iegriežas pilī! Kas zina, varbūt stap viņiem ir nākamie studenti vai viņu vecāki, bet varbūt arī pasniedzēji, pētnieki vai arī šo pētījumu pasūtītāji,” uzskata Latvijas Lauksaimniecības universitātes Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Guntars Deičmans.

Jelgavas pils kā viens no nozīmīgākajiem Zemgales tūrisma objektiem un vairāku tūkstošu Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studentu mājvieta šajā nedēļas nogalē tiks prezentēta arī tūrisma izstādē – gadatirgū “Balttour 2012” Ķīpsalas izstāžu centrā Rīgā. 

Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada kopīgajā stendā, kurš veltīts gardēžu tūrismam, izstādes apmeklētāji kopā ar pils galma dāmām varēs degustēt pēc LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes speciālistu īpaši Jelgavas pilij veidotās receptes gatavoto karstās šokolādes dzērienu. G.Linīte piebilst, ka īsto Jelgavas pils karsto šokolādi var baudīt tikai pašā pilī, izmantojot piedāvājumu “Šokolāde hercoga rezidencē”.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s