Kristians Rozenvalds – Palangas salakas bruņinieks

Tuvojoties gadskārtējiem Palangas svētkiem “Palangas Salaka” („Palangos Stinta”), kas šogad notiks 18.februārī, ir iedibināta tradīcija kronēt Palangas Salakas Bruņinieku, tādējādi godinot cilvēkus, kuri ar savu darbību ir veicinājuši tūrisma attīstību Palangā. Šādu titulu saņēmis arī Latvijas sabiedrisko attiecību speciālists Kristians Rozenvalds.


Kristians Rozenvalds un Gintaras Sičiunas

Kristians Rozenvalds bruņinieka kārtā tika iecelts svinīgā pasākumā, kas vienlaicīgi ar izstādi “Balttour 2012”, tika rīkots Lietuvas vēstniecībā. Pasākuma laikā notika arī “Palangas Salaka” prezentācija, kuras laikā Palangas viesnīcu un restorānu asociācijas pārstāvji iepazīstināja ar tradicionālo svētku norisi un prezentācijas dalībniekus cienāja ar svētku karalieni – salaku. 


Palangas viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Gintaras Sičiunas, pasniedzot bruņinieka regālijas, atgādināja, ka šie svētki, kas jau vairākus gadus atdzīvina Palangu tūrisma nesezonas laikā, lielā mērā notiek tieši pateicoties Kristiana Rozenvalda iniciatīvai. “Salaka mūsu pilsētā, protams, bija arī pirms to ievērtēja tobrīd pieaicinātais sabiedrisko attiecību speciālists Kristians Rozenvalds, taču tieši viņš bija tas, kurš ierosināja šo it kā tik vienkāršo lietu ieviest kā tradīciju, radīt svētkus un notikumu, kas pilsētā pulcētu daudzus viesus arī ziemā,” stāstīja Gintaras Sičiunas. 

“Vislielākais kompliments ir nevis šāda pateicība un jaunais tituls, bet gan fakts, ka jau kuru gadu šo svētku laikā ir noslogotas visas Palangas viesnīcas, rezervēti restorānu galdiņi, ir gājēju pilna gājēju promenāde un mols,” ir gandarīts Kristians Rozenvalds, piebilstot, ka “Palangas Salakas” ideja ir izrādījusies ļoti veiksmīga un spēcīgi iesakņojusies. 


“Palangas Salaka” ir kļuvuši par īstiem pilsētas ziemas svētkiem. To laikā uz Palangas gājēju promenādes visas dienas garumā atpūtniekus gaida svaigas, tikko kūpinātas vai ceptas salakas, kā arī zivs zupa. Par tradīciju kļuvusi arī iespēja iegādāties zivis improvizētā zivju tirdziņā, kur tās tirgo paši zvejnieki, vienlaicīgi arī plātoties ar saviem zvejnieku stāstiem. Vienlaicīgi notiek arī dažādi jautri pasākumi, tai skaitā koncerts „Zvejnieku tautas melodijas”, enkura celšanas sacensības, zvejnieku laivas vilkšanas čempionāts, salaku ēšanas sacīkstes u.c. Tāpat iespējam baudīt ne tikai ēdamas, bet arī ziedošas, dejojošas, metāla, māla un dzintara zivis, kā arī draudzīgu saskarsmi ar īstiem zvejniekiem un viņu stāstiem. 

“Domāju, ka veiksmes pamatā ir dabiskums, patiesums un vienkāršība. Manuprāt, tas ir ikviena sabiedrisko attiecību speciālista izaicinājums – lietas nevis sarežģīt, bet vienkāršot, tā, lai pēc iespējas vairāk cilvēkiem būtu saprotams. Jau tā ir pārāk daudz sarežģītā ap mums,” norāda Kristians Rozenvalds. 

“Sadarbībā ar Lietuvas kūrortpilsētu Palangu, redzu ne tikai Latvijas konkurentu atbalstīšanu, bet arī potenciālu pienesumu Latvijai, jo parādot, ko un kā varēja citur, vēl jo vairāk Latvijai tik līdzīgā vidē, tiešā veidā tiek norādīts arī uz to, kā Latvijā būtu bijis iespējams rīkoties. Var jau arī kritizēt vietējos, bet Latvijā jau diemžēl kritiku uztver nevis lietišķi, bet kā kašķi. Efektīvāk ir nevis kritizēt, bet gan norādīt uz citu pozitīvo pieredzi, tas ir daudz motivējošāk,” uzskata Kristians Rozenvalds. 

Šis Kristianam Rozenvaldam nav pirmais Lietuvas apbalvojums. 2004.gadā 6.februārī Kristians Rozenvalds no Lietuvas prezidenta Rolanda Paksas saņēma Lietuvas valsts ordeni “Už Nuopelnus Lietuvai”.

Citas preses relīzes par “Palangas Salaka”:

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s