Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts LLU diskutēs par industriālo politiku reģionos

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Latvijas Republikas ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts publiskajā lekcijā piektdien, 17.februārī, pulksten 12, Jelgavas pils Sudraba zālē, Lielajā ielā 2 stāstīs par industriālo politiku un attīstību reģionālajā skatījumā.

Lekcijā „Industriālā politika. Attīstības iespējas reģionos” Daniels Pavļuts paudīs savu redzējumu par Latvijas reģionu priekšrocībām, attīstības iespējām, akcentējot arī līdzšinējos veiksmīgākos reģiona piemērus uzņēmējdarbībā. Īpaša uzmanība ministra lekcijā būs veltīta viņa plāniem industriālajā politikā un šīs politikas pienesumam Latvijas reģioniem. Tāpat tiks stāstīts par Eiropas Savienības struktūrfondu izmantošanu Latvijā un to nozīmi reģionālajā attīstībā. 


“Mēs esam ļoti priecīgi, ka ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts ir izvēlējies mūsu universitātes auditoriju, lai te runātu par tik aktuālām lietām. Pasaulē jau pierasts, ka tieši universitāšu auditorijas ir tā vieta, kur tiek izziņoti būtiski notikumi vai plāni, tā ir vieta, kur uzstāties ar programmātiskiem vēstījumiem,” norāda LLU rektors Juris Skujāns, paužot gandarījumu, ka šāda tradīcija veidojas arī Latvijā.

“LLU ir īstā vieta, kur ministriem, komisāriem vai citām amatpersonām diskutēt par reģionālo attīstību valsts līmenī. Te taču vienkopus ir vadošie lauksaimniecības un meža, pārtikas tehnoloģiju un inženierzinātņu, ekonomikas un IT, veterinārās medicīnas un sociālo zinātņu speciālisti! Tai jābūt kā tradīcijai, ka ikviens ministrs, augstākais ierēdnis izmantotu šādu auditoriju, lai uzrunātu ar savu redzējumu par reģionālo attīstību, ekonomiku, politiku, drošību, izglītību, kultūru reģionos. Turklāt ar vārdu reģions jau nav jāsaprot tikai to, kas ir ārpus Rīgas: arī pati Rīga ir viens no reģioniem. Šobrīd reģionālais skatījums ir jo īpaši aktuāls, tieši tāpēc mūsu universitātē tam pievērsta tik liela vērība,” savu redzējumu pauž Juris Skujāns. 

LLU Ekonomikas fakultātes dekāne Irina Pilvere norāda, ka, veicot reģionu ekonomisko rādītāju analīzi, izteikti vērojamas atšķirības starp novadiem: „Valstij ir svarīgi, lai attīstība reģionos būtu līdzsvarota. Šobrīd ir ļoti svarīgi debatēt par reģionālo attīstību valsts dalītās attīstības kontekstā. Ekonomikas ministra Daniela Pavļuta redzējums un darbi šajā jomā var mainīt valsts diferenciāciju – atšķirīgo reģionu attīstību.” 

Uz lekciju „Industriālā politika. Attīstības iespējas reģionos” aicināti visi interesenti. Ieeja – bez maksas. Pēc lekcijas paredzēta ministra diskusija ar klātesošajiem. 

Ekonomikas ministra vadītā lekcija norisināsies darba vizītes laikā Dobelē un Jelgavā, kur paredzēta arī Daniela Pavļuta tikšanās ar vietējiem uzņēmējiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s