Atteikšanās no lifta samazina lieko svaru

“Lai palielinātu fiziskās aktivitātes un samazinātu lieko svaru nav nepieciešamas nedz milzīgas sporta būves, nedz dārgi infrastruktūras uzlabojumi. Tam nav nepieciešams pat speciāls ekipējums. Dažreiz pietiek ar vienkāršu atteikšanos no lifta izmantošanas”, portālam www.dieta.lv pastāstīja Sabiedrības Veselības Institūta vadītājs Vilnis Baltiņš, demonstrējot animācijas īsfilmu, kura īpaši veltīta “trepju un lifta” jautājumam. 
“Ar šo īsfilomiņu mēs cenšamies cilvēkus pamudināt aizdomāties par ikdienas ieradumu ietekmi uz savu veselību. Šobrīd pat trīsstāvu ēkās tiek ierīkoti lifti un cilvēki ir tik slinki, ka mēdz no otrā stāva uz pirmo braukt ar liftu. Tas ir nedaudz par traku!” norāda Vilnis Baltiņš. 

“Ja cilvēks dienas laikā dažas reizes uzkāps, piemēram, trešajā stāvā, šai nodarbei ziedojot tikai dažas minūtes, tad viņš gada laikā papildus fiziskajām aktivitātēm būs veltījis vairākas stundas. Tas noteikti uzlabos viņa sirdsdarbību, sēžas un kāju muskuļu stāvokli, ceļgalu, pēdu locītavu un saišu stingrību,” skaidro Vilnis Baltiņš, piebilstot, ka atteikšanās no lifta ir ļoti vienkāršs un pieejams veids, kā palielināt fiziskās aktivitātes uz ikdienas ieradumu rēķina. 

“Atsakoties no lifta, kad vien tas ir iespējams, vienlaikus tiek izdarīts arī milzīgs pakalpojums dabai, jo katru minūti, kad nedarbojas lifti, tiek taupīta elektroenerģija. Iespējams, ka tieši kāda cilvēka slinkuma dēļ ir vajadzīgi papildu kilovati, kuru dēļ sākas kārtējais karš kādā no naftas un gāzes resursu zemēm…,” piebilst Vilnis Baltiņš. 

Vilnis Baltiņš atgādina arī par akciju “Diena bez lifta”, kas pirmo reizi pasaulē notika pirms gada, piektdienā, 13.maijā, kad “Valdo” biroju kompleksā un pēcāk arī “Swedbank” centrālajā ekā, tur strādājošie darbinieki tika aicinātu kāpnes izmantot biežāk nekā iepriekš.

Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis akcijas “Diena bez lifta” preses brīfingā uzsvēra, ka ir ļoti svarīgi izmantot katru iespēju būt fiziski aktīvam. “Lai palielinātu fizisko aktivitāti nav nepieciešamas nedz milzīgas sporta būves, nedz dārgi infrastruktūras uzlabojumi. Tam nav nepieciešams pat speciāls ekipējums. Dažreiz pietiek ar labu padomu un vēlēšanos. “Diena bez lifta” ir akcijas organizatoru ieteikums un padoms visiem tiem, kuri sirds dziļumos vēlās uzlabot savu fizisko stāvokli, taču nevar saņemties spert pirmo soli un tāpēc atrunājas ar laika vai naudas trūkumu,” teica Andrejs Ērglis. 

Vilnis Baltiņš izsaka pateicību visiem mediju darbiniekiem par daudzajām publikācijām, kurās sabiedrības interese tiek pievērsta veselības jautājumiem. 

4. seriāla sēriju, kura veltīta “Lifta un trepju” jautājumam, ir iespējams noskatīties interneta adresē www.dietillustrated.com, tur redzamas arī pirmās 3 seriāla sērijas. 

Zemāk redzamajā linkā varat atrast seriāla 4. sēriju -“Atteikšanās no lifta samazina lieko svaru”.
Piebilde medijiem. Sēriju atļauts publiskot ar nosacījumu, ka tā netiek rediģēta un saīsināta.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s