DEAC: globālie datu centri koncentrējās mūsu reģionā

“Centrālās un Austrumeiropas datu centriem šobrīd ir liels izaugsmes potenciāls un šī reģiona pozīcijas pasaules datu centru tirgū būtiski pieaug. Bet tas nav saistīts ar vietējā tirgus attīstību, bet gan pateicoties Amerikas un Āzijas globālajiem uzņēmumiem, kuri caur Centrālās un Austrumeiropas datu centriem nonāk tuvāk lietotājiem Eiropā un NVS,” uzskata DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis.

Baltijā lielākā Eiropas datu centru operatora DEAC valdes priekšsēdētājs Andris Gailītis piedalījās otrajā Centrālās un Austrumeiropas datu centru vadītāju tikšanās (2012 Regional Forum 2nd Datacentres Central and Eastern Europe), kas 2012. gada 22. un 23.februārī notika Čehijas galvaspilsētā Prāgā. 

“Centrālās un Austrumeiropas datu centri šobrīd ir ļoti izdevīgā stāvoklī, arī ģeogrāfiski. Mēs esam pa vidu starp plašo NVS un jaudīgo Eiropas tirgu. Arī infrastruktūra ļauj mums nodrošināt vienlīdz labus sakarus uz visām pusēm. Tādēļ Centrālās un Austrumeiropas datu centri ir tik strauji augoši un klientu pieprasīti,” rezumē Andris Gailītis. 

“Gan Latvijā, gan arī citās reģiona valstīs šobrīd novērojama stagnācija vietējā tirgū. Arī Latvijā vietējo klientu skaits pieaug ļoti nebūtiski. Taču līdzīgi kā citās reģiona valstīs, būtiski pieaug eksports,” tirgus tendences ar kolēģiem citās reģiona valstīs salīdzina Andris Gailītis. 

“Datu centri šobrīd darbojas gluži kā ekonomikas mērinstruments. Šobrīd vēl uzkrītošāk ir redzamas globalizācijas tendences. Pirmkārt, straujāk attīstās uz lielajiem tirgiem orientētie datu centru pakalpojumi, kamēr pašmāju tirgus stagnē. Otrkārt, būtiski pieaug klientu koncentrēšanās, lai gan iepriekš vairāk bija daudzi mazāki, nevis pāris lieli klienti,” tendences komentē Andris Gailītis. 

“Datu apjoms, ko globālās korporācijas vēlās novietot pēc iespējas tuvāk Eiropas un NVS patērētājiem, joprojām turpina strauji pieaugt. Pieprasījumi uz šo reģionu mēdz būt tik apjomīgi, ka vienam pašam datu centram tie nemaz nav pa spēkam, tāpēc jo īpaši svarīgi ir arī reģionālā klāstera apzināšanās un savstarpējo kontaktu esamība,” stāsta Andris Gailītis. 

Kā vēl vienu būtisku priekšrocību, paralēli ģeogrāfiskajam novietojumam, Andris Gailītis min izmaksas un speciālistu kvalifikāciju. “Mūsu izmaksas ir zemākas nekā Rietumeiropā, kā arī esam klientam drošāks reģions nekā NVS. Taču īpaši akcentējama ir mūsu speciālistu varēšana, prasmes, radošums un atjautīgums. To ļoti novērtē klienti, jo priecājas par iespēju problēmas, ja tādas rodas, risināt ar dzīviem un risinājumus meklējošiem speciālistiem,” stāsta Andris Gailītis. 

“Centrālās un Austrumeiropas Eiropas datu centru kontekstā DEAC ir viens no spēcīgākajiem spēlētājiem, kas līdzdarbojas biznesa tempa noteikšanā visam reģionam. Mēs esam vieni no līderiem reģionā, kurš arīdzan kļūst par līderi. Mums šīs iespējas ir jāizmanto!” uzmundrina Andris Gailītis.

Prāgā DEAC prezentēja savu datu centru infrastruktūru, kura uz doto momentu ir lielākā Baltijā un pēc Krievijas medija Cnews veiktā pētījuma, DEAC ietilpst pasaules lielāko komerciālo datu centru sarakstā. Andris Gailītis prezentēja arī DEAC attīstības plānus tuvākiem 3 gadiem, kuru realizācija nostiprinās datu centru pozīcijas ne vien Centrālās un Austrumeiropas reģionā, bet arī pasaulē. 

“DEAC datu centriem ir viss nepieciešamais, lai par to klientiem kļūtu aizvien jauni kā Rietumeiropas tā Austrumeiropas uzņēmumi. DEAC ārpakalpojumu eksporta apjomu pieaugums, it īpaši pēdējos gados, ir tam apliecinājums,” rezumē Andris Gailītis. 

Vairāk informācijas: 
Par Prāgas tikšanos: http://www.datacentrescee.com

Par DEAC: 
Eiropas datu centru operators DEAC ir lielākais un modernākais ārpakalpojumu sniedzējs Baltijā. Tas ir uzticams partneris vairāk nekā 2500 klientiem no 40 pasaules valstīm, kas glabā, apstrādā datus un darbina svarīgākos biznesa procesus DEAC datu centros Latvijā, Vācijā, Holandē un Lielbritānijā. DEAC pamata datu centru infrastruktūra atrodas Rīgā. Visi DEAC datu centri aprīkoti pēc pasaulē augstākajiem datu centru drošības kritērijiem. 
DEAC telekomunikāciju kanāli nodrošina interneta ātrumu ar vairāk nekā 10 gigabitu caurlaidību sekundē. Tie garantē drošu datu pieejamību un pārsūtīšanu no jebkuras pasaules vietas divdesmit četras stundas diennaktī. 
Tuvāko gadu laikā DEAC plānos ietilpst principiāli jaunu pakalpojumu ieviešana uz mākoņskaitļošanas (cloud computing) tehnoloģiju bāzes, jaunu datu centru atvēršana Eiropas teritorijā un jaunu pārstāvniecību atklāšana NVS un Eiropas valstīs.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s