“Latvijas dzelzceļš” radošākos bērnus apbalvos ar ievērojamām balvām

Ir noslēdzies VAS “Latvijas dzelzceļš” un izdevniecības “Jumava” rīkotais konkurss “Labāk radošs, nekā pārdrošs”, kura mērķis ir attīstīt bērnos radošumu un veicināt bērnos izpratni par drošību uz dzelzceļa. Labākie darbi ir apkopoti grāmatā, kuras prezentācija notiks “Latvijas Grāmatu svētkos”, taču žūrijas komandas izvēlēti labākie darbi saņems balvas vairāk nekā 1000 latu vērtībā.
 
2.martā plkst. 13:00 “Latvijas grāmatu svētku” ietvaros izstāžu zālē “Ķīpsala” kultūras stendā notiks grāmatas un konkursa “Labāk radošs, nekā pārdrošs” noslēgums, kurā VAS “Latvijas dzelzceļš” prezidents Uģis Magonis, pasniegs balvas par kopējo vērtību 1000 latu. Pasākumā aicināti piedalīties visi konkursa dalībnieki, VAS “Latvijas dzelzceļš” un izdevniecības “Jumava” pārstāvji, konkursa žūrijas locekļi. Par muzikālo noformējumu rūpēsies bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte”.

Konkursā piedalījās 5.–12. klašu skolēni no visas Latvijas, kuri gan individuāli, gan grupās tika aicināti uzrakstīt piedzīvojumu stāstu, detektīvu, noveli, epifāniju vai uzzīmēt komiksu, bilžu stāstu par drošu uzvedību dzelzceļa tuvumā un tos nosūtīja izvērtēšanai žūrijai. Kopumā tika iesūtīti vairāk nekā 200 darbi no 70 Latvijas skolām, visplašāk tika pārstāvētas Jēkabpils, Ogres un Iecavas skolas, visaktīvākie bija tieši bērni no Latvija novadiem, mazāk aktīvi bija Rīgas bērni. Žūrijas izraudzīti, labākie darbi rakstnieka Andra Akmentiņa salikumā, tiks publicēti 150 lappušu biezā grāmatā. Žūrija izvēlēsies trīs labākos darbus, kuri saņems dāvanu kartes no VAS “Latvijas dzelzceļš” 1000 latu vērtībā, kurus varēs izmantot klases ekskursijai. Turklāt aktīvākie skolotāji, kuri būs mudinājuši savus skolēnus rakstīt, saņems dāvanu kartes no apgāda “Jumava” 250 latu vērtībā.

Lai izvēlētu labākos darbus, tika pieaicināta žūrijas komanda, kurā ietilpa savu jomu profesionāļi. Žūrijas komanda: VAS “Latvijas dzelzceļš” pārstāvji Māra Baumane, Regīna Svirska, Antra Birzule; izdevniecības “Jumava” pārstāvji Evija Veide, Juris Visockis; žurnālists Pauls Timrots; Rīgas Centrālās bibliotēkas vadītāja Doloresa Veilande; LNT pārstāvis Pāvils Raudonis, sabiedrisko attiecību speciālists Kristians Rozenvalds, poligrāfijas materiālu uzņēmuma “POLAP” valdes loceklis Juris Lapa.

Lai bērnos attīstītu radošumu, apgāds “Jumava” kopā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” pirmo reizi Latvijā organizēja radošo konkursu “Labāk radošs, nekā pārdrošs”. Konkursa mērķis ir aicināt visus Latvijas skolēnus būt sociāli aktīviem un izmantot savu radošo potenciālu, lai radītu tekstus, kas skar viņu problēmas un raksturo domāšanas, kā arī uztveres veidu. Papildu vērtība – ņemot vērā ikgadējo statistiku par nelaimes gadījumiem dzelzceļa sliežu ceļu tuvumā, kuros cietuši bērnu un pusaudži, mudināt domāt arī par sevis pasargāšanu un nevērības sekām.

Ideja par šādu konkursu aizsākās Lietuvā, tas norisinājās pagājušajā gadā un nekavējoties guva milzīgu popularitāti un panākumus. Aicinot draugus un skolas biedrus rakstīt detektīvus, tika saņemti vairāki simti pieteikumu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s