LLU izstādē Skola 2012 stāstīs par iespējām Studentu pilsētā

Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) izstādē „Skola 2012”, kas no 1.līdz 4.martam norisināsies Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, prezentēs sevi kā unikāla universitāti, kurā iespējams iegūt gan nacionālā līmenī unikālas zināšanas, gan arī ar reģiona studentiem piemērotas prasmes. Pateicoties LLU, Jelgava ir studentu pilsēta, ko plānots īpaši akcentēt gan izstādē, gan arī citkārt.
 
„LLU ir viena no lielākajām un senākajām valsts universitātēm, kas 2013.gadā svinēs 150 gadu jubileju. Mēs esam neatņemama Latvijas vērtība,” norāda LLU rektors Juris Skujāns. 

Tikai LLU iespējams iegūt nacionālā līmenī unikālas zināšanas lauksaimniecībā, mežzinātnē, pārtikas tehnoloģijās, veterinārmedicīnā vai ainavu arhitektūrā. Ar citām Latvijas augstskolām LLU konkurē inženierzinātnēs, ekonomikā, informācijas tehnoloģijās un sociālajās zinātnēs, taču arī šīs konkurējošās programmas ir unikālās reģiona mērogā. 

Izstādē būs iespējams uzzināt par LLU pilna un nepilna laika studiju procesu 29 pamatstudiju un 24 augstākā līmeņa studijās, ko iespējams apgūt kādā no deviņām LLU fakultātēm Jelgavā un filiālēs Siguldā un Laidzē. Universitāte 2012.gadā piedāvā 722 budžeta vietas pamatstudiju un 199 augstākā līmeņa studiju programmās. 

2012.gadā LLU par studijām universitātē piedāvās iepazīties jaunā izstādes stendā, kas veidots, uzsverot atraktīvo studiju procesu Studentu pilsētā Jelgavā. Universitātes stendā darbosies studējošie, kas vislabāk spēj aizraut un sekmīgi izstāstīt par jauniešiem interesējošiem jautājumiem. 

Studējošie arī apmeklētājiem akcentēs pilsētas plašās ārpusstudiju kultūras, sporta un izklaides iespējas, kas Jelgavu veido par Studentu pilsētu. 

Apmeklētāji varēs tikties ar studējošajiem, kas apmaiņas programmā studējuši vai izgājuši praksi kādā no Eiropas universitātēm, un uzzināt par viņu pozitīvo pieredzi, kā arī LLU piedāvātajām iespējām paplašināt savu pieredzi ārzemēs. 

Reflektantiem būs iespējams iegūt informāciju par uzņemšanas prasībām, vienoto uzņemšanu, valsts finansētajām budžeta vietām, kā arī valsts galvotajiem studiju un studējošo kredītiem, kurus arī 2012.gadā izsniegs „SEB banka”. 

Studējošie izstādes apmeklētājiem, demonstrējot savas studiju programmu specifiku, piedāvās iesaistīties dažādos konkursos: graudu atpazīšanā, datora salikšanā, mežā dzīvojošu kukaiņu atpazīšanā un citās aktivitātēs ar balvām. 

Tāpat stendā varēs uzzināt par LLU vairāk nekā 60 gadus senajiem koriem un deju kolektīviem „Ozols”, „Liepa”, „Kalve” un Jelgavas Studentu teātri, kas ir teātra improvizācijas sporta pamatlicējs Latvijā, kā arī plašajām sporta iespējām, tostarp peldēšanu, jāšanas sportu un vienu no Latvijā labākajām studentu basketbola komandām. 

LLU studē vairāk nekā 6000 studentu. Universitātē iespējams studēt Lauksaimniecības, Meža, Veterinārmedicīnas, Lauku inženieru, Pārtikas tehnoloģijas, Ekonomikas, Tehniskā, Sociālo zinātņu un Informācijas tehnoloģiju fakultātēs. 

Universitātes pirmsākumi meklējumi 1863.gadā, kad Rīgas politehnikumā dibināja Lauksaimniecības fakultāti. Tālākajā attīstībā šī fakultāte piesaistīta Latvijas Universitātei, no kuras tā vēlāk, kopā ar Meža fakultāti tika pārcelta uz Jelgavas Lauksaimniecības akadēmiju. Vēlākajos gados iestāde pārtapa par Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju, bet 1991.gadā – par Latvijas Lauksaimniecības universitāti. LLU ir vienīgā mantiniece Lauksaimniecības fakultātei, kas no 1863.gada ir saglabājusies un attīstījusies līdz mūsdienām. 

Izstāde „Skola 2012” no 1.līdz 3.martam būs atvērta no plkst.10 līdz plkst.18, bet 4.martā no plkst.10 līdz plkst.17.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s