M.Dzenītis: „Jaunā viļņa” nākotne izšķirsies 8.martā Jūrmalas domē

“Ja ceturtdien, 8.martā Jūrmalas Dome nepieņems lēmumu parakstīt trīspusējo līgumu par konkursa “Jaunais Vilnis” rīkošanu, tad jau 12.martā konkursa rīkotāji īpaši sasauktā preses brīfingā pavēstīs par konkursa pārcelšanu uz citu vietu,” 7.martā intervijā radio “Baltkom” pavēstīja Jūrmalas domes deputāts un Jūrmalas uzņēmēju biedrības dibinātājs Māris Dzenītis. 

“Lai gan daudzviet jau izskanējis, ka Jūrmala konkursu jau ir pazaudējusi, tomēr tā gluži nav. Mums vēl ir iespēja to saglābt, taču ja 8.martā Jūrmalas dome šo lēmumu nepieņems, tad gan esmu pārliecināts, ka Jūrmala šo iespēju būs neatgriezeniski zaudējusi,” norāda Māris Dzenītis. 

Šobrīd jautājums par “Jaunais Vilnis” vēl nav iekļauts Jūrmalas domes 8.marta sēdēs darba kārtībā, taču Māris Dzenītis solās darīt visu, lai saskaņā ar procedūru tiktu sasaukta ārkārtas sēde vēl tajā pašā dienā. 

Jau iepriekš kā Jūrmala vicemēram un arī kā Jūrmalas uzņēmēju biedrības dibinātājam Mārim Dzenītim bija izveidojošās ļoti lietišķas un pragmātiskas attiecības ar konkursa rīkotājiem. “Ikdienu uzturu kontaktus gan ar rīkotājiem Maskavā, gan arī kolēģiem Jūrmalas domē, tāpēc ļoti labi pārzinu esošo situāciju. Mēs esam vienlīdz tuvu gan tam, lai pasākumu saglābtu, gan arī tam, lai iepriekš iekrāto vienā dienā pazaudētu,” stāsta Māris Dzenītis. 

“Diemžēl, šobrīd ir gandrīz vai kā strupceļš. Rīkotāji no Maskavas uzstāj, ka sarunas turpinās vien tad, ja Jūrmalas dome parakstīs piedāvāto līguma projektu. Tikmēr Jūrmalas domē uzskata, ka vispirms vajadzētu izrunāt visu, kas tagad sasāpējis, un tikai tad jāvirza uz priekšu lēmumu par līguma parakstīšanu,” situāciju skaidro Māris Dzenītis.

“Protams, ka tas tonis, kādā rīkotāji tagad uzstāda savas prasības, ir visnotaļ agresīvs, taču no otras puses tas ir arī saprotams, jo viņi jūt un izprot savu vērtību. Un ja tā ir taisnība, ka ir vēl trīs pilsētas, kuras jau tūlīt ir gatavas pārņemt konkursa izmitināšanu, tad domāju, ka ilgtermiņa interešu vārdā Jūrmalai tagad būtu jāapslāpē pašlepnums un aizvainojums,” uzskata Māris Dzenītis. 

„Jaunā viļņa” rīkotāji no savas puses līgumu parakstīja jau februāra sākumā. “Viņu līguma projektā iestrādāts, ka līgums tiek slēgts tikai uz gadu, kā arī ir pievienoti divi punkti, kas skar VIP zonu, tai skaitā par ēdināšanu, reklāmas izvietošanu un VIP biļešu tirdzniecību,” precizē Māris Dzenītis. 

Līguma darbības laika sašaurināšana uz vienu gadu satrauc arī Māri Dzenīti, taču viņš uzskata, ka šobrīd svarīgākais ir atgriezties pie sadarbības procesa, un gan jau tā laikā būs iespējams vienam otro pārliecināt par citām iecerēm, taču ja sadarbība tiks pārtraukta, tad visām pārējām diskusijām arī nebūs nekādas jēgas. 

“Es gribētu arī sadarbību papildināt ar vēl divām iecērēm. Lai vienlaicīgi ar konkursu, notiktu “Jaunais Vilnis” publiski un bezmaksas pasākumi tepat Jūrmalā, nevis Rīgā, kā iepriekš. Tāpat man ir iecere vienlaicīgi ar konkursu rīkot biznesa forumu “Jaunais Vilnis”, jo tā būtu patiesi iespēja Latvijas uzņēmējiem tuvāk sapazīties ar atbraukušajiem uzņēmējiem no NVS valstīm,” informē Māris Dzenītis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s