Ar fotoizstādi LLU atklāj TDA "Kalve" jubilejas nedēļu

Jelgavas pils Aulas foajē 27.martā tika atklāta LLU Tautas deju ansambļa (TDA) “Kalve” 65 gadu jubilejai veltīta fotoizstāde, kurā ikviens var ielūkoties universitātes senākā un nopelniem bagātākā pašdarbības kolektīva dzīves ritējumā kopš 1937.gada. Svinīgais fotoizstādes atklāšanas pasākums iezīmēja “Kalves” 65.jubilejas nedēļas sākumu, kas šosestdien 31.martā pulksten 16 noslēgsies ar krāšņu deju koncertu LLU Aulā.

“Šis ir “Kalves” jubilejas gads, un dejotāji visu gadu arī īpaši aktīvi strādā – viņi jau guvuši īpašu uzvaru 2013.gada Deju svētku repertuāra skatē, izveidojuši īpašu fotoizstādi un pašlaik gatavojas īpašam jubilejas koncertam,” tā LLU Studentu kluba vadītāja Anita Prūse.


“Pašdarbības kolektīvs “Kalve” ir mūžīgs laiks. Tā ir mūsu universitātes dvēsele. “Kalve” ir arī atdošanās dejai, mīlestība pret deju un liels draugu pulks, kurā visi ir ļoti spilgtas personības. Patiesībā katram “kalvēnietiem” “Kalve” asociējas ar kaut ko savu,” izstādes atklāšanā sacīja Anita Prūse. 

Izstādes tapšanā piedalījušies bijušie un pašreizējie “Kalves” dejotāji, un tajā atspoguļots gan skaistais un daudzveidīgais ansambļa deju solis, gan mirkļi no dejotāju ikdienas dzīves ritējuma. Izstādes organizatori norāda, ka izstādē apskatāmās fotogrāfijas raksturo arī “kalvēniešu” atšķirīgo un zīmīgo skatījumu uz latviešu dejas mākslu. 

Fotomirkļos iemūžinātas kolektīva uzstāšanās Latvijas un Igaunijas dziesmu un deju svētkos, dažādos koncertos – Pavasara, Miķeļdienas, “Studentu dienu” ieskaņu koncertā un citos –, studentu svētkos “Gaudeamus”, deju skatēs un festivālos Latvijā un ārvalstīs, kā arī prieka un atkalredzēšanās brīži “Kalves” dejotāju salidojumos. Izstāde Aulas foajē būs apskatāma līdz 30.aprīlim. 

Jubilejas koncerts 31.martā pulksten 16 apvienos gan visu līdzšinējo “Kalves” vadītāju horeogrāfijas, gan arī pašreizējās kolektīva ideju iniciatores Guntas Skujas horeogrāfijas, kas tapušas sadarbībā ar komponistu Valtu Pūci. Tajā piedalīsies esošie un bijušie kolektīva dejotāji, vidējās paaudzes deju kolektīvs “Kalve Zelta smiltis”, kā arī Latvijā plaši zināmais komponists Valts Pūce ar akadēmiskās un tautas mūzikas apvienību “Pūces etnogrāfiskais orķestris”. 

Koncerta ieejas biļešu cena Ls 1,50 un 1,00. Biļetes varēs iegādāties Jelgavas pilī pirms koncerta sākuma.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s