Speciālisti sašutuši par VID jaunās ēkas celtniecību

“Valdo” biroju kompleksa vadītāja Diāna Viļuma kā absurdu vērtē valsts līdzekļu tērēšanu VID jaunās ēkas celtniecībai, kura 27.martā tika aizsākta ar simboliska pamatakmens iemūrēšanu Mežaparkā, Talejas ielā 1.
 

„Rīgā ir ļoti daudz pustukšu biroju kompleksu, savukārt par izīrētajām telpām no nomniekiem bieži vien iekasē tikai tik daudz, lai nosegtu komunālos maksājumus. Tāpēc liekas nejēdzīgi, ka no valsts budžeta tiek finansēta objekta izbūve, nevis tiek meklēts risinājumus starp to, kas tirgū jau ir pieejams pārpārēm,” satraukusies Diāna Viļuma. 

“Par laimi, mums šobrīd sokas salīdzinoši labi, jo 90% no mūsu biroja kompleksa telpām ir iznomātas. Taču ja vispāpkārt nekustamā īpašuma tirgus tiks grauts, tas ilgtermiņā nevar mūs neietekmēt,” skaidro “Valdo” biroju kompleksa vadītāja 


“Līdz ar VID jaunās ēkas nodošanu ekspluatācijā, aizsāksies ķēdes reakcija, kuras rezultātā ļoti smagi tiks ietekmēta daudzu biroju centru darbība un pat apdraudēta to eksistence. VID taču atbrīvos biroju telpas 14 vietās. Lai biroju ēkās, kurās līdz šim atradas VID struktūrvienības, piesaistītu jaunus nomniekus, kuru jau tā trūkst, telpas visticamāk tiks izīrētas par dempinga cenām. Savukārt citiem biroju kompleksiem, lai noturētu savus esošos klientus, nāksies vēl būtiskāk samazināt telpu īres cenu, tādējādi apgrūtinot savu darbību,” prognozē Diāna Viļuma. 

Diāna Viļuma noliedz, ka iespējamais biroja nomas cenu kritums varētu īstermiņā pozitīvi ietekmēt biznesa vidi. “Jā, uzņēmumiem tagad ir vieglāk izdzīvot, jo par biroju nomu ir jāmaksā ievērojami mazāk. Tai pat laikā tie paši īrnieki vēlas saglabāt arī noteiktu komforta līmeni, tai skaitā telpu atjaunošanu, apkopi, drošību, bet gadījumā kad nomas maksa ir vien tik liela, lai segtu tūlītējās izmaksas, tad attīstībai naudas nepietiek,” skaidro stāstīt Diāna Viļuma. 

“Ar šādiem nepārdomātiem lēmumiem, par kādu noteikti dēvēju VID jaunās ēkas būvniecību uzsākšanu, tirgus atkopšanās ne tikai netiek veicināta, bet gluži pretēji – vēl būtiskāk pasliktināta,” nožēlu pauž Diāna Viļuma. 

Diāna Viļuma nenoliedz, ka lielu projektu attīstīšana krīzes laikā ir ļoti vērtīga lieta, taču norāda, ka jārealizē tādi, kas ir patiesi nepieciešami. „Valsts finansējuma piešķiršana tādu objektu būvniecībai, kādu pilsētā ir ļoti daudz, ir neprāts, jo īpaši krīzes laikā. Tā vietā līdzekļus vajadzētu novirzīt svarīgākām lietām, piemēram, skolu atjaunošanai, bērnudārzu celšanai vai ceļu izbūvei,” aicina Diāna Viļuma. 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s