Jēkabpils pilsētas pašvaldība iebilst pret muitas kontroles punkta slēgšanu

Jēkabpils pilsētas pašvaldība ir saņēmusi informāciju, ka Valsts ieņēmumu dienests plāno slēgt Muitas kontroles punktu, kas atrodas Ā.Elksnes ielā 6. Šī gada 18.aprīlī Jēkabpils pilsētas pašvaldība nosūtīja Finanšu ministrijai un Valsts ieņēmumu dienestam vēstuli, kurā iebilst pret minētā muitas kontroles punkta slēgšanu.
 
Jēkabpils pilsēta, pēc teritorijas, ir sestā lielākā pilsēta Latvijas Republikā. Tā atrodas sauszemes ceļu un dzelzceļa līniju krustpunktā un ieņem stratēģiski svarīgu vietu ceļā uz Krieviju un Baltkrieviju. Jēkabpilī atrodas tādi lieli ražojoši uzņēmumi kā: SIA „Ošukalns”, SIA „Latgrant”, SIA „Gaujas koks”, SIA „Viadukts”, SIA „Nordtorf”, SIA „Sēlijas mežs”, SIA „Minerāls”, kuri izmanto muitas procedūras. Jēkabpilī ir izveidots Tehnoloģiskais parks, kurā darbu uzsākuši vairāki uzņēmumi, kuriem nepieciešams veikt muitas procedūras. Gadījumā, ja tiks slēgt Jēkabpils MKP, uzņēmumu turpmākā darbība būs ierobežota. 

Tā kā Jēkabpils atrodas sauszemes un dzelzceļa līniju krustpunktā, Jēkabpils MKP pakalpojumus regulāri izmanto arī Madonas, Aizkraukles, Pļaviņu, Kokneses, Preiļu u.c. novadu uzņēmumi. 

2012.gada 13.aprīlī Jēkabpils pilsētu apmeklēja finanšu ministrs A.Vilks. Viņš tikšanās laikā ar Jēkabpils pilsētas domes un uzņēmēju pārstāvjiem atzina, ka Jēkabpilī uzņēmējdarbības videi ir nopietns attīstības potenciāls. Nākotnē, iespējams, tieši Jēkabpilī būs kravu pārkraušanas termināls, kravām kas tiks piegādātas no Āzijas valstīm un vistiešākajā veidā būs nepieciešams veikt muitas procedūras. Vizītes laikā finanšu ministrs tika informēts par Jēkabpils MKP slēgšanas negatīvo ietekmi uz uzņēmējdarbības attīstību. 

Saskaņā ar „Valsts pārvaldes iekārtas likuma” 10.pantu valsts pārvaldes pienākums ir vienkāršot un uzlabot procedūras privātpersonas labā, to organizēt pēc iespējas ērti un pieejami privātpersonai. 

Pamatojoties uz iepriekš minētajiem argumentiem, Jēkabpils pilsētas pašvaldība lūgusi Finanšu ministrijai pārskatīt Valsts ieņēmuma dienesta ieceri slēgt Jēkabpils Muitas kontroles punktu, jo tas var atstāt negatīvas sekas uz Jēkabpils reģiona turpmāko ekonomisko attīstību un uzņēmējdarbības vidi.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s