"Reģionu alianse" tiekas ar eirodeputātiem no "Eiropas Alianse par Brīvību"

Pēc Salacgrīvas novada domes priekšsēdētāja Dagņa Strauberga iniciatīvas, 17.maijā Rīgā notika Eiroparlamenta deputātu grupas “Eiropas Alianse par Brīvību” pārstāvju tikšanās ar vairākiem partiju “Reģionu alianse” pārstāvošajiem pašvaldību vadītājiem un deputātiem.
 

“Mēs šobrīd meklējam kontaktus arī ar Eiropas politiķiem, jo mūsu pašvaldību vadītāji ļoti bieži ir spiesti būt Briselē, lai meklētu risinājumus konkrēto programmu ietvaros. Mums Briselē pietrūkst politiskās pārstāvniecības. Mums pietrūkst informācijas un arī iespēja līdzdarboties Eiropas lēmumu pieņemšanā,” šādu kontaktu nepieciešamību skaidro “Reģionu alianse” priekšsēdētājs un Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence. 


“Vēl ir pāragri spriest par to, kā veidosies mūsu partijas attiecības ar Eiroparlamenta deputātu grupu “Eiropas Alianse par Brīvību”. Nekādu konkrētu norunu mums vēl nav, mums arī vēl tuvāk vienam otru ir jāiepazīst. Taču jau šobrīd varu teikt, ka tie principi, kurus “Eiropas Alianse par Brīvību” aktualizē Eiropas mērogā, mums ir tikpat aktuāli Latvijas mērogā. Tāpat kā viņi ir pret varas centralizāciju Eiropā, arī mēs uzskatām, ka lēmumiem ir jābūt pieņemtiem pēc iespējas tuvāk cilvēkam,” norāda Andrejs Ence. 

“Lai gan šobrīd par to vēl ir pāragri runāt, taču esmu pārliecināts, ka “Reģionu alianse” piedalīsies gan Latvijas, gan arī Eiropas parlamenta vēlēšanās. Līdz šim gan bija tā, ka mūsu partija vairāk koncentrējas uz pašvaldību vēlēšanām. Taču līdzšinējā pieredze liecina, ka veiksmīga pašvaldību darbība diemžēl nav iespējama bez pienācīga lobija Latvijas mērogā, jo ir degradēti taisnīguma un loģiskas Latvijas reģionu attīstības principi. Diemžēl, valsts līdzekļi uz reģioniem tiek dalīti nevis pēc vajadzībām un stingri noteiktām prioritātēm, bet gan kā galveno vērtējot pašvaldības vadības politisko piederību,” stāsta Andrejs Ence. 

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs piebilst, ka bez pārrunām par politiku, Eiropas politiķiem tiek izrādītas arī konkrētās vietas un sniegta informācija par konkrētiem projektiem, kur būtu nepieciešamas investīcijas. Tāpat 17.maija pēcpusdienā viesi tika aizvesti uz Salacgrīvu, kur apmeklēs “Brīvo vilni” un Salacgrīvas ostu. “Lai Eiropas politiķi uz vietas redz un iepazīst zivsaimniecības un mazo ostu problēmas un iespējas. Kad par tām atkal debatēs un lems deputāti, viņi būs zinošāki un izprotošāki,” stāta Dagnis Straubergs. 

Uzņēmējs un Jelgavas pilsētas domes deputāts Dainis Liepiņš piebilst, ka tā ir ļoti apsveicama tendence, ka politiķi savā starpā runā par ļoti konkrētām, uz vietām ļoti aktuālām saimnieciskām iniciatīvām. “Varbūt šīs sarunas arī nedos tūlītēju efektu, taču var būt arī tā, ka nododot mūsu piedāvājumus citiem “Eiropas Alianse par Brīvību” pārstāvjiem citās valstīs, tai skaitā valdībām, pašvaldībām, uzņēmējiem un to asociācijām, šī informācija nonāks pie dzirdīgām ausīm. Šobrīd ir daudz vairāk it visiem jārunā par saimniekošanu, nevis “jākuļ tukšus salmus” sarunās par politiku vien,” norāda Dainis Liepiņš. 

Partiju “Reģionu alianse” pārstāvēja partijas priekšsēdētājs un Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, Siguldas domes priekšsēdētājs Uģis Mitrēvics, Baldones novada domes priekšsēdētāja Karīna Putniņa, kā arī Mērsraga novada domes priekšsēdētājs Lauris Karlsons un Jelgavas domes deputāts Dainis Liepiņš. 

Eiroparlamenta deputātu grupu “Eiropas Alianse par Brīvību” (European Alliance for Freedom) pārstāvēja tās ģenerālsekretāre Šarona Bonici ( Sharon Ellul Bonici) no Maltas, Zviedrijas parlamentārieti Kentu Ekerotu un Eiroparlamenta deputāta Haima Muehlšteina (Haim Muehlstein) pārstāvi Leonīdu Gurari (Leonid Gourari). 

Atgādinām, ka ikgadējā kopsapulcē 2012.gada 27.aprīlī tika mainīts partijas nosaukums no “Reģionu partija” un “Reģionu alianse”, tāpēc, ka vārds “alianse” vairāk raksturo šībrīža tendences, jo partijai pievienojas ne tikai individuāli biedri, bet arī citu partiju reģionālās organizācijas, kā arī citas reģionālās partijas, turklāt šādā veidā partijas pilnajā nosaukumā izvairās no vārda “partija” atkārtošanās. Partijas sākotnējais partijas nosaukums bija “Rīgas apriņķa novadu apvienība” (RANA), taču vēl pirms 10. Saeimas vēlēšanās partija nosaukumu mainīja uz “Reģionu partija”, jo interesi par pievienošanos partijai izrādīja arī citu reģionu pārstāvji, tāpēc tika nolemts mainīt nosaukumu, jo “Rīgas apriņķis” vairs nebija atbilstošs. 

“Partijas biedri vada 8 pašvaldības, tai skaitā Babītes, Baldones, Siguldas, Salacgrīvas, Sējas, Skrundas, Saldus un Vecumnieku novadu pašvaldības. Esam pārstāvēti 17 Latvijas novados. Dažādās Latvijas pašvaldību domēs ir ievēlēti par deputātiem vairāk nekā 100 partijas biedri un atbalstītāji, tai skaitā Ādažu, Garkalnes, Ķekavas, Inčukalna, Olaines, Ropažu un Stopiņu novados, kā arī Jelgavas un Jūrmalas pilsētu domēs,” lepojas Andrejs Ence, piebilstot, ka šie skaitļi vēl nebūt nav galējie, jo turpinās pārrunas ar daudziem reģionālajiem līderiem.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s